TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Болт разочаран: Жалам што завршив на ваков начин

Спортски - 13.08.2017

Големиот Усеин Болт за последен пат истрча на атлетските патеки во штафетата 4×100, но за жал на сите љубители на спортот, Болт замина на начин на кој никој не сакаше. Имено, Болт очекувано беше последната замена во тимот на Јамајка, но само по 20 ...

Болт не ја истрча последната трка ВИДЕО

+инфо - 13.08.2017

Најбрзиот човек на светот тажно и на неславен начин ја заврши кариерата. Најбрзиот човек на светот тажно и на неславен начин ја заврши кариерата. Јусеин Болт својата последна трка ја трчаше во штафетата 4×100 метри за својата земја, но неговите ...

Усаин Болт: Не сакав да завршам на овој начин!

Екипа - 13.08.2017

Синоќа е завршена уште една голема спортска кариера. Веројатно најдобриот спринтер на сите времиња и најбрз човек на светот, Усаин Болт му кажа збогум на тартанот. Но, за жал, на неславен начин.

ТАЖЕН КРАЈ НА ЛЕГЕНДАТА: Болт не ја заврши неговата последна трка (ВИДЕО)

Телевизија Нова - 13.08.2017

Последен ден на светското атлетско првенство во Лондон. Атрактивниот настан денеска ќе запише серија планетарни шампиони во неколку дисциплини. Мундијалот во Лондон сепак пркај успесите го одбележува и крајот на две големи кариери.

Болт во агонија и со повреда се прости од атлетиката (ФОТО и ВИДЕО)

МКД - 13.08.2017

Усеин Болт на неславен начин ја заврши кариерата, алетичарот од Јамајка во агонија и со повреда ги истрча последните метри Најбрзиот човек на планетата на Светското првенство во Лондон го имаше последниот настап, и она што требаше да биде спектакл ...

Крај кој никој не го посакуваше: Мускулите на Болт откажаа во трката за збогум (Видео)

Спортски - 13.08.2017

Најбрзиот човек на светот тажно и стави крај на својата кариера. Имено, Јусеин Болт својата последна трка ја трчаше во штафетата 4×100 метри за својата земја, но неговите мускули откажаа. Неговото тело не можеше по само 20 метри по стартот.

Разочараниот тим на Јамајка ги обвини организаторите за повредата на Болт

Стандард - 13.08.2017

Колегите на Усаин Болт од репрезентацијата на Јамајка во атлетика ги обвинија организаторите на Светското првенство во Лондон за повредата и тажниот крај на големата ѕвезда. „Трчањето беше 10 минути подоцна, мораше да чека 40 минути и се наметна да ...

Јамајканците гневни: Организаторот е виновен за кошмарот на Болт!

Sport 1 - 13.08.2017

Најбрзиот човек на планетата, Усеин Болт замина во пензија на најлош начин, со повреда и откаување од штафетната трка 4х100 метри на синоќешниот спектакл во Лондон, а по кошмарот што го доживеа Јамајканецот, неговите тимски другари жестоко го ...

Болт го повреди „магијата“ од телевизијата

SportMedia - 13.08.2017

Најбрзиот човек во светот Јусеин Болт имаше разочаруваќки крај на кариерата. Светскиот рекордер на 100 метри, не успеа да ја заврши последната профи трка во кариерата. На трката во штафетата 4 по 100 метри, Болт беше последна измена во тимот на ...

Болт се повреди во последната трка од неговата кариера

Идивиди - 13.08.2017

Усеин Болт, најдобриот спринтер на сите времиња, не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата, финале 4х100 метри на Светското атлетско првенство во Лондон. Тој мораше да се откаже на само 20 метри од почетокот на трката.

ВИДЕО: Јусеин Болт не ја заврши неговата последна трка во кариерата

А1 On - 13.08.2017

Јамајканецот Јусеин Болт синоќа ја трчаше неговата последна трка во кариерата, финалето во штафетата 4 по 100 метри на Светското првенство во атлетика кое што се одржува во Лондон. Болт истрча само петнаесетина чекори и таман пред спринтот на ...

(Видео)Тажен крај за најдобриот, Болт се повреди во последната трка

Макфакс - 13.08.2017

Најдобриот атлетичар на сите времиња, Јусеин Болт, на тажен начин ја заврши својата блескава кариера. Болт не успеа да стигне до целта како дел од штафетата на Јамајка 4×100 метри. Болт трчаша како последна измена во штафетата, кога ја прими палката ...

Блејк ги обвини организаторите во Лондон за разочарувачкиот крај и повредата на Болт: Тоа беше смешно и лудо!

Дерби - 13.08.2017

Јусеин Болт на најнепосакуван можен начин ја заврши својата успешна и незаборавна кариера , бидејќи повредата на левата нога пристигна во најлош можен момент и во ситуација кога се обидуваше достојно да се збогува од светските атлетски првенства.

Последен „удар“ на молњата: Тажен крај за кралот Болт (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 13.08.2017

Тоа беше шок за целата спортска јавност, а да се гледа недопирливиот шампион како во болки лежи на стазата не беше ниту малку лесно. После него почнува нова ера, а ние можеме да бидеме што можевме да гледаме ваков шампион.

Болт ја заврши кариерата со повреда

Нетпрес - 13.08.2017

Болт на своето последно големо натпреварување во кариерата освои само бронза во трката на 100 метри Најголемиот спринтер на сите времиња 30-годишниот Јамајчанец Усаин Болт не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата, во финалето на ...

Неславен крај на кариерата, Болт остана без медал во последната трка

Оff.net - 12.08.2017

Едно е сигурно, појавата на Усеин Болт ќе фали во светот на спортот. Јамајканецот неславно ја заврши кариерата откако вечерва во финалната трка на Светското првенство во Лондон 2017 на штафетната трка се повреди и не го заврши ...

Тажен крај за „кралот“: Усеин Болт падна пред целта во штафетата 4х100

Екипа - 12.08.2017

Усеин Болт посакуваше на славен начин да се збогува од атлетиката во, како што најави, последната своја трка во кариерата вечерва во штафетното финале 4х100 метри на Светското првенство во Лондон.

Британија со шокантно злато, Болт заврши со повреда!

SportMedia - 12.08.2017

Требаше да биде толку едноставно - Јусеин Болт да си замине од своето последно големо натпреварување со злато на 100 метри и како дел од јамајската штафета 4х100 метри. Наместо тоа, Болт заминува меѓу атлетските легенди со бронза на 100 метри и без ...

Молњата неславно во пензија: Болт се повреди на трката 4х100 метри, Британија победи! (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.08.2017

Машката штафета на Велика Британија победи вечерва на штафетната трка 4х100 метри на Светкото првенство во Лондон, последната трка на најбрзиот човек на планетата Усеин Болт, кој неславно заминува во пензија, откако се повреди на средина од ...

Падна во немоќ на тартанот: Болт на најнепосакуван начин ја заврши кариерата (Видео)

Дерби - 12.08.2017

Во текот на денешниот ден сите со големо внимание ја најавуваа последната трка на Јусеин Болт во кариерата, но за жал, неверојатниот Јамајканец имаше уште понепосакуван финиш на денешната штафета отколку во финалето на 100 метри.

Неславен крај на кариерата: Болт се повреди, Велика Британија направи изненадување

Спортклуб - 12.08.2017

Неверојатно што му се случи на најдобриот спринтер на сите времиња, огромна штета за Јамајка. Велика Британија успеа да го освои златниот медал на штафетата 4х100 метри, што е еден вид на изненадување на домашната селекција, со оглед на тоа дека ...

Крај кој никој не го посакуваше: Мускулите на Болт откажаа во трката за збогум (Видео)

Таратур - 13.08.2017

Најбрзиот човек на светот тажно и стави крај на својата кариера. Имено, Јусеин Болт својата последна трка ја трчаше во штафетата 4×100 метри за својата земја, но неговите мускули откажаа. Неговото тело не можеше по само 20 метри по стартот.

Болт се повреди во својата последна трка во кариерата

Слободен Печат - 13.08.2017

Јамајканецот Јусеин Болт синоќа ја трчаше неговата последна трка во кариерата, финалето во штафетата 4 по 100 метри на Светското првенство во атлетика кое што се одржува во Лондон. Болт истрча само петнаесетина чекори и таман пред спринтот на ...

Тажен крај за најдобриот, Болт се повреди во последната трка

Кајгана - 13.08.2017

Најдобриот атлетичар на сите времиња, Јусеин Болт, на тажен начин ја заврши својата блескава кариера. Болт не успеа да стигне до целта како дел од штафетата на Јамајка 4×100 метри. Болт трчаша како последна измена во штафетата, кога ја прими палката ...

Тажен крај за најбрзиот на сите времиња: Јусаин Болт падна во последната трка во животот

Република - 12.08.2017

На најтажен можен начин ја заврши кариерата најголемиот спринтер на сите времиња Јусаин Болт. Во финалето на штафетата четири пати по 100 метри на Светското првенство (СП) во атлетка во Лондон се повреди и се сруши само неколку метри откако ја прими ...

Болт се повреди на последната трка во кариерата, Велика Британија со злато во штафетата

Локално - 12.08.2017

Велика Британија го освои златото во штафетата на 4 x 100 метри на Светското првенство во Лондон, а последната трка во кариерата несреќно ја истрча Усеин Болт, најбрзиот човек на светот. Бол, за жал, пред целта се повреди и не ја истрча трката за ...

Нов и последен епски дуел Болт-Гетлин!

Спортклуб - 12.08.2017

Штафетите на Јамајка и САД 4×100 метри се во финалето на шампионатот во Лондон. Новиот светски шампион на 100 метри трчаше во втората замена и со време од 37,70 секунди штафетата на САД беше најбрза во првата група на квалификациите.

Лондон подготвен за збогувањето на Јусеин Болт

SportMedia - 12.08.2017

Тој ќе се надева дека ќе си замине од тартанот со 20-та голема титула, нешто што не успеа да го направи минатата сабота, кога беше само трет во трката на 100 метри зад Американците Џастин Гетлин и Крис Колмен.

Болт ја заврши кариерата со повреда

Sport M - 13.08.2017

Најголемиот спринтер на сите времиња 30-годишниот Јамајчанец Усаин Болт не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата, во финалето на штафетата 4 по 100 метри на Светското атлетско пр венство во Лопндон, кога мораше да се откаже поради ...

Неславен крај и повреда на „кралот“ Јусеин Болт

Шеталиште - 13.08.2017

Најдобриот атлетичар на сите времиња, Јусеин Болт, на тажен начин ја заврши својата блескава кариера. Болт не успеа да стигне до целта како дел од штафетата на Јамајка 4×100 метри. Болт трчаша како последна измена во штафетата, кога ја прими палката ...

ТАЖЕН КРАЈ: Јусаин Болт падна во последната трка во животот (ФОТО)

Курир - 13.08.2017

На најтажен можен начин ја заврши кариерата најголемиот спринтер на сите времиња Јусаин Болт. Во финалето на штафетата четири пати по 100 метри на Светското првенство (СП) во атлетка во Лондон се повреди и се сруши само неколку метри откако ја прими ...

Вечерва во 22.50 часот последен дуел меѓу Болт и Гетлин

Република - 12.08.2017

Вечерва во 22.50 часот (МТВ пренос) е последниот дуел меѓу светскиот рекордер Јусаин Болт од Јамајка и новиот светски шампион на 100 метри Џастин Гетлин. На Светското првенств (СП) во атлетика кое е во тек во Лондон, ова е последна трка на Болт на ...

Болт ја заврши кариерата со повреда

Република - 13.08.2017

Најголемиот спринтер на сите времиња 30-годишниот Јамајчанец Усаин Болт не успеа да ја заврши својата последна трка во кариерата, во финалето на штафетата 4 по 100 метри на Светското атлетско пр венство во Лопндон, кога мораше да се откаже поради ...

Тажно збогување на Болт

Сител - 13.08.2017

Најдобриот атлетичар на сите времиња, Јусеин Болт, на тажен начин ја заврши својата блескава кариера. Болт не успеа да стигне до целта како дел од штафетата на Јамајка 4×100 метри. Болт трчаша како последна измена во штафетата, кога ја прими палката ...

ТАЖЕН КРАЈ: Јусаин Болт падна во последната трка во животот (ФОТО)

Exclusive.mk - 13.08.2017

На најтажен можен начин ја заврши кариерата најголемиот спринтер на сите времиња Јусаин Болт. Во финалето на штафетата четири пати по 100 метри на Светското првенство (СП) во атлетка во Лондон се повреди и се сруши само неколку метри откако ја прими ...

Тажно збогување на Болт

Sport M - 13.08.2017

Најдобриот атлетичар на сите времиња, Јусеин Болт, на тажен начин ја заврши својата блескава кариера. Болт не успеа да стигне до целта како дел од штафетата на Јамајка 4×100 метри. Болт трчаша како последна измена во штафетата, кога ја прими палката ...