TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Балтич: Тешка е улогата на фаворит

Сител - 19.06.2017

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија со три победи го заврши првиот турнир од групата А од Европската лига. Совладани беа селекциите на Азербејџан (3-0), Албанија (3-0) и Шведска (3-1).

Ова селфи зрачи успех на „скромните момчиња“

Сител - 19.06.2017

Нашите најдобри одбојкари со три победи го завршија првиот квалификациски турнир за Европската лига во Данска. Одлична игра, убедливи победи против Азербејџан, Албанија и Шведска. Останува уште да се заврши работата на вториот турнир во тирана ...

ДЕН ЗА ПАМЕТЕЊЕ: Македонски победнички селфија (ФОТО)

SportMedia - 19.06.2017

Македонската спортска јавност зад себе го има еден од најубавите денови зад себе. Вчера најпрво одбојкарската, а потоа ракометната репрезентација славеа важни победи. „Спартанците“ ја совладаа Шведска и тоа што пред почетокот на „Европска лига 2017' ...

Европска лига: Македонија со максимален ефект на турнирот во Скопје

Нова ТВ - 18.06.2017

Македонија е на одличен пат да обезбеди ново учество на Фајналфор турнирот во Европската одбојкарска лига за 2017 година. Националниот тим забележа максимален ефект на првиот турнир во А конкуренцијата и како лидер на табелата ќе патува во Тирана, ...

Три од три за „спартанците“, падна и Шведска

МКД - 18.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација ја победи и Шведска и со максимални три победи го заврши турнирот од Европската лига кој се одржуваше во Скопје. По Азербејџан и Албанија, во „Кале“ падна и селекцијата на Шведска, Македонија забележа триумф ...

И Шведска на колена пред македонските „спартанци“

Екипа - 18.06.2017

Македонските одбојкари продолжија со извонредни настапи на стартот од Европската лига, откако и во третиот натпревар од турнирот во Скопје се радуваа на триумф. Овојпат „црвено-жолтите“ за противник ја имаа Шведска, која за разлика од Азербејџан и ...

Обојкарите со максимален ефект во Европската лига, по турнирот во Скопје

Алфа - 18.06.2017

Македонските одбојкари ја совладаа Шведска и со одличен резултат ги комлетираа настапите од првиот турнир во новата сезона од Европската лига. Нашите одбојкари одиграа нов убедлив меч, а овој пат во салата на СЦ Кале совладана со 3-1 беше Шведска.

Максимални три победи на одбојкарите

ТВ21 - 18.06.2017

Репрезентацијата на Македонија во одбојка ја совлада Шведска со 3:1 и тоа то го заврши турнирот во Скопје во А-групата во рамките од Европската лига со максимални три победи. Одбојкарите лошо го започнаа мечот, па го загубија првиот сет со 24:26.

Македонија со максимални три победи во Европската одбојкарска лига

А1 On - 18.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва во Скопје ја совлада Шведска со 3-1 и со максимални три победи го заврши првиот турнир од А-групата во Европската лига. „Црвено-жолтите“ лошо го отворија натпреварот и го загубија првиот сет со 24:26, ...

Спартанците убедливи – Македонија ја нанижа и Шведска за 3/3

Спортклуб - 18.06.2017

Одбојкарската репрезентација на Македонија вечерва славеше и над селекцијата на Шведска, и со максимални три победи го заврши турнирот во Европската лига. Настанот се одржуваше во Скопје, а по победите над селекциите на Азербејџан и Албанија, следна ...

Одбојкарите според планот, трета победа во третиот меч

SportMedia - 18.06.2017

Тоа што пред почетокот на „Европска лига 2017’ го најавуваа македонските одбојкари, вечерва го комплетираа. Три победи во три меча за перфектен биланс по првиот дел од ова натпреварување. Шведска е последниот противник кој беше совладан во „СРЦ ...

И Шведска на списокот на „спартанците“: Македонија со три победи го затвори турнирот во Скопје

Дерби - 18.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација со перфектен учинок од три победи го затвори првиот турнир во Скопје во рамките на Европската Лига. Во СРЦ „Кале“ по Азербејџан (3-0) и Албанија (3-0) падна и селекцијата на Шведска со 3-1.

Македонските одбојкари со три победи го завршија турнирот од Европската лига

Нетпрес - 18.06.2017

Македонските одбојкари го совладаа шведските со 3-1 во сетови, откако гостите го освоија првиот со 26:24 Македонската одбојкарска репрезентација во неделата ја совлада и селекцијата на Шведска, откако претходно беа победени и Азербејџан и Албанија, ...

Трета победа за одбојкарите

Слободен Печат - 18.06.2017

Одбојкарската репрезентација на Македонија ја оствари и третата победа во Европската лига на турнирот во Скопје. Црвено-жолтите славеа со пресврт против Шведска со 3-1. Се играше рамноправно во првиот сет, македонските одбојкари имаа сет топка при ...

НАЈАВА: Македонските одбојкари посакуваат одјава со максимален ефект во Скопје

Спортски - 18.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација денес против Шведска го игра третиот натпревар од турнирот во Скопје, кој е дел од Европската лига. По две кола, нашите момци се максимални со две победи и без загубен сет.

Македонските одбојкари со пресврт против Шведска за три од три

Вечер - 18.06.2017

Одбојкарката репрезентација на Македонија ја забележа и третата победа во првиот турнир од Европската лига што се одигра во Скопје, откако во СРЦ „Кале“ славеше против селекцијата на Шведска со 24:26, 25:17, 25:18, 25:18.

Европска лига: Македонија со максимален ефект на турнирот во Скопје

Фокус - 18.06.2017

Македонија е на одличен пат да обезбеди ново учество на Фајналфор турнирот во Европската одбојкарска лига за 2017 година. Националниот тим забележа максимален ефект на првиот турнир во А конкуренцијата и како лидер на табелата ќе патува во Тирана, ...

Македонија доминира во Европската лига – и Шведска падна во „Кале“

24 Вести - 18.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација ја победи и Шведска и со максимални три победи го заврши турнирот од Европската лига кој се одржуваше во Скопје. По Азербејџан и Албанија, во „Кале“ паднаа и Скандинавците, овој пат со 3-1 во сетови.

Пред „спартанците“ на колена и Швеѓаните!

Република - 18.06.2017

Македонските одбојкари продолжија со извонредни настапи на стартот од Европската лига, откако и во третиот натпревар од турнирот во Скопје се радуваа на триумф. Овојпат „црвено-жолтите“ за противник ја имаа Шведска, која за разлика од Азербејџан и ...

Македонија со максимални три победи во Европската одбојкарска лига

Стандард - 18.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва во Скопје ја совлада Шведска со 3­1 и со максимални три победи го заврши првиот турнир од А­групата во Европската лига. „Црвено-­жолтите“ лошо го отворија натпреварот и го загубија првиот сет со 24:26, ...

Одбојкарите убедливи против Албанија

Слободен Печат - 18.06.2017

Одбојкарската репрезентација на Македонија ја забележа втората победа во Европската лига, откако со 3-0 ја совлада Албанија. По рутинската победа над Азербејџан во петокот, „спартанците“ и синоќа против Албанија триумфираа без загубен сет.

Одбојка, Европска лига: Македонија ја преслуша и Албанија

Нова ТВ - 18.06.2017

Најдобрите македонски одбојкари со нова максимална победа во Европската лига за оваа година. По Азербејџан во првото коло, во второто беше „преслушана“ и Албанија со 3:0 (по сетови: 25:21, 25:16, 25:22) за зацврстување на лидерската позиција на ...

Одбојкарите ја „збришаа“ и Албанија

24 Вести - 18.06.2017

Одбојкарската репрезентација на Македонија суверено ги држи конците во групата А од Европската лига, по само две комплетирани кола. Нашите момци вечерва славеа максимална победа, во три сета и против Албанија.

Нова победа за „Спартанците“, Македонија ја „преслуша“ Албанија

МКД - 17.06.2017

Одбојкарите на Македонија издвојуваа нов триумф во Европската лига, вечерва со 3-0 во сетови славеа против Албанија Два од два за „Спартанците“ на првиот турнир од Европската лига кој се игра во Скопје.

„Спартанците“ очекуваат триумф и над Албанија

Екипа - 17.06.2017

Македонските одбојкари денес ќе го одиграат вториот натпревар од групната фаза во Европската лига, овојпат против репрезентацијата на соседна Албанија (19.30 часот, СРЦ Кале). „Спартанците“ по вчерашната убедлива победа од 3-0 (25-19, 25-19, 25-20) ...

„Спартанците“ ја преслушаа и Албанија

Екипа - 17.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација ја забележа втората победа во групната фаза во Европската лига, овој пат „Спартанците“ беа подобри од Албанија. Во соседскиот дуел нашите одбојкари повторно славеа со идентичен резултат како и против ...

Прво Албанија, а потоа и Шведска...

SportMedia - 17.06.2017

По сигурните (3-0) против Азербејџан на стартот на турнирот во Скопје, машката одбојкарска репрезентација на Македонија вечерва против Албанија и утре против Шведска ќе бара две победи. Уште четири бода кои ќе и овозможат да дојде до поставената цел ...

Албанија помина исто како и Азербејџан

SportMedia - 17.06.2017

Oдбојкарската селекција на Македонија ја забележа втората победа во групната фаза во Европската лига, Во дуелот со западниот сосед, селекцијата на Албанија, нашите одбојкари повторно славеа со идентичен резултат како и против Азербејџан.

Одбојкарите ја победија и Албанија

Спортклуб - 17.06.2017

Нов триумф за македонските одбојкари. Во вториот дуел од годинешното издание на Европската лига “спартанците“ со максимален резултат 3:0 ја победија селекцијата на Албанија, за втора победа на турнирот чиј домаќин е Скопје.

ОДБОЈКАРИТЕ ВО РИТАМ: Македонија максимално и против Албанија

Телеграф - 17.06.2017

После вчерашниот триумф над Азербејџан искористен домашниот терен и во рамки на 2. коло од Европската лига Репрезентацијата на Македонија во одбојка се избори за уште една победа од максимални 3:0 во Европската лига овој пат на дуелот против ...

Нова победа за Македонија, совладана Албанија со 3-0

Сител - 17.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација ја оствари втората победа во групната фаза од Европската лига, откако вечерва во СРЦ „Кале“ во Скопје со убедливи 3-0 ја совлада селекцијата на Албанија.

Европска лига: Одбојкарите ја „поздравија“ и Албанија

Дерби - 17.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација ја запиша и втората победа на турнирот во Скопје во рамките на Европската лига со тоа што овој пат наша жртва беше селекцијата на Албанија. По вчерашниот триумф со 3-0 над Азербејџан нашите одбојкари денеска ...

Азербејџан е веќе минато, на ред е Албанија

Телевизија Нова - 17.06.2017

Одбојкарската репрезентацијата на Македонија со убедлива ја стартуваше Европската лига. Нашиот национален тим славеше против репрезентацијата на Азербејџан со чисти 3-0. Нашите одбојкари ја оправдаа улогата на фаворит во овој дуел и ги добија ...

Македонските одбојкари ја преслушаа и Албанија, на ред е Шведска

Вечер - 17.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација ја забележа и втората победа на првиот турнир од Европската лига која се игра во СРЦ „Кале“, откако славеа во дуелот против Албанија со убедливи 25:21, 25:16, 25:22 „Цевено - жолтите“ уште еднаш покажаа дека ...

Македонија со максимални три победи во Европската одбојкарска лига

Телевизија Нова - 18.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва во Скопје ја совлада Шведска со 3-1 и со максимални три победи го заврши првиот турнир од А-групата во Европската лига. „Црвено-жолтите“ лошо го отворија натпреварот и го загубија првиот сет со 24:26, ...

Македонија ја преслуша и Албанија за прво место во групата

Република - 17.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација ја забележа втората победа во групната фаза во Европската лига, овојпат совладувајќи ја селекцијата на Албанија. Во соседскиот дуел нашите одбојкари повторно славеа со идентичен резултат како и против ...

Македонија со втора победа во групната фаза од Евролигата

Стандард - 17.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација ја оствари втората победа во групната фаза од Европската лига, откако вечерва во СРЦ „Кале“ во Скопје со убедливи 3:­0 ја совлада селекцијата на Албанија.

Македонија со максимални три победи во Европската одбојкарска лига

Сител - 19.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва во Скопје ја совлада Шведска со 3-1 и со максимални три победи го заврши првиот турнир од А-групата во Европската лига. „Црвено-жолтите“ лошо го отворија натпреварот и го загубија првиот сет со 24:26, ...

Македонија подобра и од Албанија

Телевизија Нова - 17.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација ја забележа втората победа во групната фаза во Европската лига, овојпат совладувајќи ја селекцијата на Албанија. Во соседскиот дуел нашите одбојкари повторно славеа со идентичен резултат како и против ...

Ѓорѓиев предводник на македонската одбојкарска репрезентација во триумфот над Албанија

А1 On - 18.06.2017

Македонската одбојкарска репрезентација ја оствари втората победа во групната фаза од Европската лига, откако вечерва во СРЦ „Кале“ во Скопје со убедливи 3-0 ја совлада селекцијата на Албанија.