TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Samsung тестира во Кина верзија на Galaxy S9 со две СИМ картички

Стандард - 13.12.2017

Samsung веќе ги тестира верзиите со две СИМ картички на својот иден предводник Galaxy S9 и Galaxy S9 +. Тестирањето на паметните телефони се одвива во Кина, а релевантните модели кои се предмет на тестирање веќе се појавија на веб-страниците на ...

Наредната година ќе пристигнат првите смартфони со читач за отпечатоци под дисплејот

Smartportal - 13.12.2017

Не е тајна дека голем број на производители на компоненти за смартфони веќе работат на напредни технологии за препознавање на отпечатоци на прстите , кои ќе може да се вградат под дисплејот, односно воопшто да не се забележуваат на паметните ...

Први нацрти од Samsung Galaxy S9 покажуваат сличен дизајн како на S8

Smartportal - 13.12.2017

Galaxy S9 ќе биде првиот знаменосец кој ќе биде претставен идната година и многу важен модел за Samsung, особено по претставувањето на iPhone X на Apple, кој ги зема сите насловни страни. Поради тоа, Samsung ќе направи низа подобрувања на својата ...

Samsung Galaxy S9 со „старомоден“ скенер за отпечатоци

Телефони.мк - 11.12.2017

Почетните тестови на претстојниот Samsung Galaxy S9 откриваат дека ќе има „старомоден“ скенер за отпечатоци сместен на задната страна на маската, но овој пат под самата камера наместо лево од неа со што корисниците кај претходниот модел имаа големи ...