TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полицаец расечен кога ги фатил таткото и малолетниот син како крадат акумулатор во Прилеп

Сител - 21.04.2017

Вчера во 20.50 часот во Прилеп, на ул. „Марксова“, полициски службеник од полициската станица Прилеп, кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на алумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од сторителите, Р.Р.

ПОРАДИ АКУМУЛАТОР НАПАДНАЛЕ ПОЛИЦАЕЦ СО НОЖ: Татко и син уапсени во Прилеп

Фактор - 21.04.2017

Откако забележал дека две лица крадат акумулатор, полицаец во Прилеп се обидел да ги спречи. Еден од крадците, 42-годишниот Р.Р. забележал дека му се приближува полицаец и со нож замавнал кон него, повредувајќи го во десната рака после што избегал.

Драма синоќа во Прилеп: Полицаец ранет со нож

Press24 - 21.04.2017

Во 20 часот и 50 минути во Прилеп, на улицата „Марксова“, полициски службеник од Полицијата во Прилеп, кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на алумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од крадците, 42-гоишниот Р.Р.

Татко и син краделе акумулатор, кога ги фатил полицаец го расекле

Република - 21.04.2017

Вчера во 20.50 часот во Прилеп, на ул. „Марксова“, полициски службеник од полициската станица Прилеп, кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на алумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од сторителите, Р.Р.

Татко и син краделе акумулатор – Со нож го повредиле полицаецот кој ги забележал

Канал 77 - 21.04.2017

Вчеравечер на ул. „Марксова“ во Прилеп полициски службеник кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на алумулатор, по што тргнал кон нив. Кога го забележал тоа, еден од сторителите, четириесет и двегодишниот Р.Р.

Прилeпчанец со нож нападнал полицаец

+инфо - 21.04.2017

Прилепски полицаец синоќа на улицата Марксова, кој бил на должност, забележал двајца како крадат алумулатор, по што тргнал кон нив. Прилепски полицаец синоќа на улицата Марксова, кој бил на должност, забележал двајца како крадат алумулатор, по што ...

Драма синоќа во Прилеп: Полицаец ранет со нож

Маркукуле - 21.04.2017

Во 20 часот и 50 минути во Прилеп, на улицата „Марксова“, полициски службеник од Полицијата во Прилеп, кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на алумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од крадците, 42-гоишниот Р.Р.

Крадец повредил полицаец со нож...

Н.Македонија - 21.04.2017

Крадец повредил полицаец со нож Полициски службеник од Прилеп вчера беше повреден со нож од крадец. Настанот се случил во 20.50 часот во Прилеп, на улица „Марксова“, кога полицаецот кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на ...

Полицаец фатил крадец на акумулатор

Макфакс - 21.04.2017

Полициски службеник, вчера околу 20.50 часот на ул. „Марксова“, во Прилеп забележал две лица како вршат кражба на акумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од сторителите, Р.Р. (42) од Прилеп, забележал дека им се приближил полицискиот службеник и со ...

Татко и син краделе акумулатор, кога ги фатил полицаец го расекле

Курир - 21.04.2017

Вчера во 20.50 часот во Прилеп, на ул. „Марксова“, полициски службеник од полициската станица Прилеп, кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на алумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од сторителите, Р.Р.

Крадец повредил полициски службеник во Прилеп

Шеталиште - 21.04.2017

На 20.04.2017 година во 20.50 часот во Прилеп, на ул. „Марксова“, полициски службеник од ПС Прилеп, кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на алумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од сторителите, Р.Р.

Повреден полицаец што фатил крадец на дело

МКД - 21.04.2017

Вчеравечер во Прилеп е повреден полицаец при обид да спречи кражба. Според полицијата во 20.50 часот во Прилеп, на ул. „Марксова“, полициски службеник од прилепската полиција, кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на алумулатор, ...

Крадци на акумулатори повредиле полицаец во Прилеп

Либертас - 21.04.2017

Еден полицаец од Прилеп, кој бил на должност, синоќа бил повреден со нож од страна на крадци на акумулатори. Како што соопшти денеска МВР, полицаецот синоќа во 20.50 часот на улицата „Марксова“ во Прилеп забележал две лица како вршат кражба на ...

Полицаец ранет со нож во Прилеп

Стандард - 21.04.2017

Во 20 часот и 50 минути во Прилеп, на улицата „Марксова“, полициски службеник од Полицијата во Прилеп, кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на алумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од крадците, 42-гоишниот Р.Р.

Крадци на акумулатори повредиле полицаец во Прилеп

А1 On - 21.04.2017

Еден полицаец од Прилеп, кој бил на должност, синоќа бил повреден со нож од страна на крадци на акумулатори. Како што соопшти денеска МВР, полицаецот синоќа во 20.50 часот на улицата „Марксова“ во Прилеп забележал две лица како вршат кражба на ...

Полицаец во Прилеп нападнат со нож

Канал5 - 21.04.2017

Еден полицаец од Прилеп, кој бил на должност, синоќа бил повреден со нож од страна на крадци на акумулатори. Како што соопшти денеска МВР, полицаецот синоќа во 20.50 часот на улицата „Марксова“ во Прилеп забележал две лица како вршат кражба на ...

ГИ ФАТИЛ НА ДЕЛО: Татко и син краделе акумулатори, па нападнале полицаец кој ги начекал

Телеграф - 21.04.2017

Еден од сторителите, Р.Р. (42) од Прилеп, забележал дека им се приближил полицаецот и со нож замавнал кон него нанесувајќи му исеченица во пределот на десната дланка, по што побегнал Еден полицаец од Прилеп, кој бил на должност, синоќа бил повреден ...

Нападнат полициски службеник во Прилеп

Правдико - 21.04.2017

На 20.04.2017 година во 20.50 часот во Прилеп, на ул. „Марксова“, полициски службеник од ПС Прилеп, кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на алумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од сторителите, Р.Р.

Крвничка драма во Прилеп – Го исекол со нож полицаецот

Репортер - 21.04.2017

Во 20 часот и 50 минути во Прилеп, на улицата „Марксова“, полициски службеник од Полицијата во Прилеп, кој бил на должност, забележал две лица како вршат кражба на алумулатор, по што тргнал кон нив. Еден од крадците, 42-гоишниот Р.Р.