TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утрово при обид за грабеж претепан продавачот

МКД - 19.05.2017

Рано утрово околу 5.10 часот во Скопје, во продавница на ул. „Орце Николов" две непознати маскирани лица извршиле разбојништво во обид. Сторителите влегле и му се заканиле на вработениот дека ако не им ги даде парите од касата ќе го истепаат.

Хорор трета смена за вработен од Скопје

Press24 - 19.05.2017

Околу 05 часот и 10 минути во Скопје , во продавница на улицата „Орце Николов“ две непознати маскирани лица извршиле разбојништво во обид. Сторителите влегле и му се заканиле на вработениот дека ако не им ги даде парите од касата ќе го истепаат.

Обид за грабеж во продавница во Скопје...

Н.Македонија - 19.05.2017

Обид за грабеж во продавница во Скопје Сабајлево околу 05 . 10 часот во Скопје , во продавница на улица „Орце Николов“ две непознати маскирани лица извршиле разбојништво во обид. Сторителите влегле и му се заканиле на вработениот дека ако не им ги ...

Не успеале да ја ограбат продавницата, но го истепале продавачот

Курир - 19.05.2017

Утринава околу 05.10 часот во Скопје,во продавница на улица „Орце Николов“ две непознати маскирани лица извршиле разбојништво во обид. Сторителите влегле и му се заканиле на вработениот дека ако не им ги даде парите од касата ќе го истепаат.

Хорор трета смена за вработен од Скопје

Репортер - 19.05.2017

Околу 05 часот и 10 минути во Скопје, во продавница на улицата „Орце Николов“ две непознати маскирани лица извршиле разбојништво во обид. Сторителите влегле и му се заканиле на вработениот дека ако не им ги даде парите од касата ќе го истепаат.

Продавач претепан при обид за грабеж

Стандард - 19.05.2017

Утринава околу 05.10 часот во Скопје,во продавница на улица „Орце Николов“ две непознати маскирани лица извршиле разбојништво во обид. Сторителите влегле и му се заканиле на вработениот дека ако не им ги даде парите од касата ќе го истепаат.

Две кражби на трговски објекти во Скопје

Слободен Печат - 19.05.2017

На 19.05.2017 година околу 05.10 часот во Скопје, во продавница на ул. „Орце Николов“ две непознати маскирани лица извршиле разбојништво во обид. Сторителите влегле и му се заканиле на вработениот дека ако не им ги даде парите од касата ќе го ...

Двајца крадци ограбиле продавница во Скопје

Сител - 19.05.2017

Две непознати маскирани лица изутринава во 5.10 часот во продавница на улицата „Орце Николов“ во Скопје извршиле разбојништво во обид. Како што соопшти денеска МВР, сторителите влегле и му се заканиле на вработениот дека ако не им ги даде парите од ...

Двајца крадци ограбиле продавница во Скопје

Либертас - 19.05.2017

Две непознати маскирани лица изутринава во 5.10 часот во продавница на улицата „Орце Николов“ во Скопје извршиле разбојништво во обид. Како што соопшти денеска МВР, сторителите влегле и му се заканиле на вработениот дека ако не им ги даде парите од ...