TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лорен Хатон влезе во историјата на „Вог“

Fashionel - 06.10.2017

Октомврискиот број на италијанското издание на „Вог“ има три насловни, на кои се појавува легендарната 73-годишна актерка и манекенка, Лорен Хатон. A post shared by Vogue Italia (@vogueitalia) onOct 3, 2017 at 11:51pm PDT A post shared by Vogue ...

Највозрасната дама на насловната страница на „Вог“

Канал 77 - 05.10.2017

Италијанското издание на модната библија „Вог“, лансираше три октомвриски насловни страници со 73 годишната актерка и манекенка Лорен Хатон. Во таканареченото „безвременско издание“ скоро и да не постои дама која е помлада од 60 години, а ова е ...