TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Селекторот на Шведска покажа неверојатна култура на „Сан Сиро“ и ја воодушеви целата спортска јавност (Фото)

Дерби - 14.11.2017

Селекторот Јан Андерсон влезе во конфронтација со домашните новинари откако уште еднаш доби прашање за тоа дали планира да го врати Златан Ибрахимовиќ во тимот откако Шведска на феноменален начин обезбеди пласман на Светското првенство, а покрај ...

Мундијал без Италија, Италија без СП…

Телма - 14.11.2017

Во плеј-офот за мундијалот во Русија,фудбалерите на Шведска приредија изненадување со елиминација на четирикратниот Светски првак,селекцијата на Италија.Швеѓаните синоќа одиграа 0-0 на Сан Сиро и ја одбранија минималната предност од 1-0 со која ...

Марадона со искрен коментар за дебаклот на Италија (Фото)

Дерби - 14.11.2017

Неуспехот на Италија во двата бараж дуели со Шведска за пласман на Светското првенство во Русија е нешто што сигурно предизвика голем шок во светската спортска јавност, уште повеќе ако се знае дека „аѕурите“ за првпат нема да ги гледаме на еден ...

Новинарите го изнервираа Андерсон: Не ми се верува дека уште зборуваме за Ибрахимовиќ

Кајгана - 14.11.2017

Новинарите со едно прашање успеаја да го изнервираат селекторот на Шведска Јан Андерсон. Шведска во два меча од баражот за Светското првенство успеа да го зачува голот и да им даде гол на Италијанците уште во првиот меч.

Шведска вчера го сруши студиото на Еуроспорт

ЗаЗабава - 14.11.2017

Фудбалерите на Шведска вчера во Милано одигра 0:0 со Италија во плеј-офот за СП. По завршувањето на дуелот почна прославата и при тоа настрада мобилното студио на ...

Фудбал; По 60 години Италија без пласман на светско првенство

Алсат-М - 14.11.2017

Италија одигра само нерешено 0-0 против Шведска на „Сан Сиро“ и за првпат по 60 години не успеа да се пласира на едно светско првенство. Со тоа, ниту голманот Џанлуиџи Буфон нема да може да настапи на неговиот шести светски мундијал.

(ФОТО) Господин човек: Ја одведе Шведска на Светско, па направи потег со кој ги воодушеви сите

Спортклуб - 14.11.2017

Селекторот на шведската фудбалска репрезентација, Јене Андерсон успеа да ја одведе Шведска на Светското фудбалско првенство во Русија, прво по 2006. година, а притоа ја прескокна најтешката пречка во баражот – Италија.

Андерсон бесен на новинарите: Престанете со прашања за Ибра, Шведска има нови херои

Gol.mk - 14.11.2017

Селекцијата на Шведска ја направи најголемата сензација во европските бараж натпревари за Светското првенство во Русија, идната година, откако успеаја да го елиминираат четирикратниот светски шампион, Италија.

Не ми треба Ибрахимовиќ, кажа шведскиот селектор по пласманот на мундијалот

Сакам да кажам - 14.11.2017

Селекторот на фудбалската репрезентација на Шведска, Јане Андерсон, изјави дека нема намера да го враќа Златан Ибрахимовиќ во тимот, откако ова прашање неочекувано изби во прв план по нејзиниот пласман на Светското првенство 2018 во Русија.

Медиумите ги распарчија Италијанците: „Сите заминувајте“, „Смрт во Милано“, „Апокалипса“…

Спортски - 14.11.2017

Нема многу нации кои еуфорични ја следат фудбалската репрезентација како Италијанците. Тамошните медиуми ги испратија „аѕурите“ на мечот против Шведска полни со поддршка и вера дека ќе се пласираат на Мундијалот.

Радоста не можеше да се контролира, Швеѓаните го урнаа студиото на „Еуроспорт“ (ВИДЕО)

МКД - 14.11.2017

Неизмерна беше радоста на шведските фудбалери по елиминацијата на Италија и пласманот на Светското првенство, по последниот свиреж на судијата настрада и студиото на „Еуроспорт“. Емоциите не можеа да се контролираат по големиот резултат, фудбалерите ...

ВИДЕО: Шведските фудбалери го срушија студиото

А1 On - 14.11.2017

Голема беше радоста на шведската фудбалска репрезентација по избореното учество на Мундијалот во Русија што ќе се игра следната година. Шведска синоќа во Милано одигра 0:0 со Италија во плеј-офот за СП, а по завршувањето на дуелто почна прославата и ...

Урнебесно: Ибрахимовиќ и даде на Шведска ново име

Пулс24 - 14.11.2017

Светското првенство ќе помине без Италија, бидејќи Швеѓаните направија првокласно изненадување елиминирајќи ги Азури во бараж (1:0 и 0:0). Натпреварот на „Сан Сир“ го следел и најдобриот фдбалер во историјата на Шведска, Златана Ибрахимовиќ.

Андерсон: Не ме прашувајте за Ибрахимовиќ, туку за моите херои

Екипа - 14.11.2017

Селекторот на шведската репрезентација, Јане Андерсон практично ги демантираше шпекулациите околу враќањето на Ибрахимовиќ во селекцијата за Светското првенство. Тој не сакаше да навлезе во дискусија околу репрезентативната иднина на најдобриот ...

Селекторот на Шведска изнервирано им одговори за Ибракадабра: Пак ме прашувате за играч кој…

Дерби - 14.11.2017

Шведска е последната селекција која обезбеди пласман на Светското првенство во Русија и тоа откако во бараж битката славеше со Италија со вкупни 1-0. Швеѓаните победија со 1-0 во Стокхолм за да вчера издржат машки и ја сочуваат мрежата недопрена на ...

Настрада студиото на „Еуроспорт“ за време на прославата на Швеѓаните (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.11.2017

Радоста е голема, да се елиминира една Италија не е мала работа. Фудбалерите на Шведска не можеа да ги контролираат емоциите по големиот успех и пласманот на Светското првенство во Русија идната година, елиминацијата и шокот кој и го нанесоа на ...

Го видовте ли ЛУДОТО славје на Швеѓаните – Настрадата водителката на „Еуроспорт“ (Видео)

Спортски - 14.11.2017

Репрезентацијата на Шведска по двомечот со Италија во баражот успеа да се избори за пласман на Светското првенство. Швеѓаните во својот прв натпревар на домашен терен успеаа да слават со 1:0, додека на „Сан Сиро“ одиграа 0:0.

ФОТО: За фудбал не ве бидува, земајте лопата и на работа

Поглед - 14.11.2017

Италија остана без пласман на Светското првенство во Русија по елиминацијата во бараж средбата со Шведска. Италијанската јавност е бесна и крајно разочарана од овој неуспехот, а медиумите жестоко распалија.

Ќе го врати ли Ибра? – Еве што одговори селекторот на Шведска

Спортски - 14.11.2017

Селекторот на репрезентацијата на Шведска им одаде признание на своите избраници поради подвигот што го направија и што ја исфрлија репрезентацијата на Италија во баражот за Мундијалот во Русија.

ФОТО: Нема да верувате што правеше селекторот на Шведска по пласманот на СП

Спортклуб - 14.11.2017

Јан Олоф Андерсон е новиот херој на Шведска откако по пауза од 2006 година, националниот фудбалски тим го одведе на еден Мундијал, во случајот, оној идната година во Русија. Иако постигна голем успех, емоциите премногу не го совладаа, па по лудото ...

Лудо славење на Швеѓаните, го срушија студиото на Сан Сиро (ВИДЕО)

СуперСпорт - 14.11.2017

Фудбалерите на Шведска не можеа да ги контролираат емоциите по големиот успех и пласманот на Светското првенство по бараж средбите со Италија. Швеѓаните понесени од еуфоријата го срушија импровизираното студио на „Еуроспорт“ кое беше поставено ...

Ибрахимовиќ во свој стил на социјалните мрежи го прослави пласманот на Шведска на СП (ФОТО)

24Фудбал - 14.11.2017

Златан Ибрахимовиќ веќе не е дел од репрезентацијата на Шведска, но разбирливо и тој е пресреќен поради пласманот на неговата земја на Мундијалот во Русија. Ибрахимовиќ на својот инстаграм профил објави слика од репрезентацијата на Шведска и наместо ...

Новинарите го налутија Андерсон: Не ме прашувајте ништо за Ибрахимовиќ

Спортклуб - 14.11.2017

Селекцијата на Шведска откако ја елиминираше Италија во бараж средбата за пласман на СП, се избори за голем успех и пласман во Русија идната година. Сепак по мечот, селекторот на викинзите Јан Олоф Андерсон беше налутен од страна на новинарите кои ...

Цела Италија плаче: „Апокалипса“, „Смрт во Милано“...

SportMedia - 14.11.2017

Во двата меча против Шведска, Италија не даде ниту еден гол, а така не може да се биде дел од најдобрите селекции. По пауза од 60 години, „аѕурите“ за прв пат нема да бидат дел од еден Мундијал.

Ибрахимовиќ со „We are Zweden“ го прослави пласманот на Шведска на Мундијалот

Gol.mk - 14.11.2017

Шведските репрезентативци го шокираа фудбалскиот свет со елиминацијата на Италија, во бараж-двомечот за пласман на Светското првенство во Русија. Веднаш по завршувањето на натпреварот, победата ја прослави и контроверзниот Златан Ибрахимовиќ, кој на ...

Андерсон: Не ме прашувајте за Ибрахимовиќ

24Фудбал - 14.11.2017

Селекторот на Шведска, Јане Андерсон не сака да зборува за евентуалната шанса Златан Ибрахимовиќ да се врати од пензија и да настапи за Шведска на Светското првенство во Русија. Шведска ја шокираше Италија и се пласираше на Светското првенство во ...

(Не)контролирана радост: Шведското славје на своја кожа го почуствуваа водителката, гостите, а отиде и студиото (Видео)

Дерби - 14.11.2017

Шведските репрезентативци имаа причина да слават, но очигледно и тие во налетот не знаеа што прават. Откако успеаа да ја елиминираат Италија од бараж натпреварот за пласман на СП во Русија 2018 година, тие во славјето, кое го започнаа веднаш по ...

ФОТО: Ибрахимовиќ во свој стил го прослави пласманот на Шведска на СП

Спортски - 14.11.2017

Репрезентацијата на Шведска направи голем резултат во баражот против Италија и се пласираше на Светското првенство. Швеѓаните во првиот натпревар пред домашните навивачи славеа со 1:0, а синоќа со одична игра во одбраната успеаа да ја сочуваат ...

ФОТО: Италијанските медиуми жестоки – Момци, земете лопати и тргнете на работа

Спортклуб - 14.11.2017

Италија по 60 години остана без СП, а причината за тоа е Шведска. „Азурите“ и во реванш мечот на „Сан Сиро“, одигран синоќе не прикажаа ништо, па заслужено се елиминирани. Италијанските медиуми, а пред се тиражните весници утрово осамнаа со жестоки ...

Шведските фудбалери го срушија студиото (Видео)

Република - 14.11.2017

По синоќешното реми без голови против Италија со кое обезбедија учество на Мундијалот во Русија, огромна беше радоста на шведската фудбалска репрезентација. Тие додека славеа, се упатија и до импровизираното студио на телевизиската екипа која беше ...

Ибра во свој оригинален стил ја прослави огромната победа над Италија, светските медиуми поставуваат само едно прашање ...

Дерби - 14.11.2017

Шведска со храбро и пожртвувано издание успеа да издржи во Милано и комплетно да ја шокира фаворизираната Италија која остана без пласман на Светското првенство во Русија, натпреварување на кое овојпат ќе ги гледаме популарните „викинзи“ кои се ...

Ќе игра ли Ибрахимовиќ на СП во Русија?!

Екипа - 14.11.2017

Шведска направи извонреден резултат со елиминацијата на Италија и пласманот на СП 2018 во Русија, расплет со кој скандинавската селекција би можела на претстојниот мундијал да се засили со својот најдобар фудбалер – Златан Ибрахимовиќ.

Насловните страници на италијанските спортски весници: Сите надвор! (ФОТО)

Sport 1 - 14.11.2017

Италија е во шок и неверување. Фудбалската репрезентација не се пласираше на Светското фудбалско првенство во Русија 2018 година. Јавноста со право е огорчена и разочарана, по очајната игра на „аѕурите“ во квалификациите, а особено во баражот со ...

Се враќа ли Ибрахимовиќ во шведската селекција за Мундијалот во Русија?

Sport 1 - 14.11.2017

Шведската суперѕвезда Златан Ибрахимовиќ се пензионираше од националната репрезентација на Шведска пред две години, откако „викинзите“ беа елиминирани на Евро 2016 во Франција по поразот со 0-1 од Белгија.

Медиумите ги нападнаа италијанските репрезентативци

Newsroom - 14.11.2017

Италијанските медиуми ги испратија Азурите на реваншот против Шведска полни со поддршка и верба дека резултатот 1:0 од Солне не е невозможно да се надомести на Сан Сиро. Сепак, одлично организираната шведска репрезентација, особено во одбраната, ...

Необичен начин на прослава: Шведските фудбалери ја нападнаа водителката и и го демолираа студиото (ВИДЕО)

Курир - 14.11.2017

Вчерашниот натпревар во Милано заврши 0-0, што беше доволно за гостите од Шведска да чекираат карта за Русија бидејќи во првиот натпревар славеа со минимални 1-0 на домашен терен. А сета среќа фудбалерите на Шведска ја прославија на интересен начин ...

Шведска преку Италија до Мундијалот во Русија

Курир - 14.11.2017

Италија која е четирикратен светски првак првпат по 60 години нема да биде дел од планетарен собир на најдобрите фудбалски селекции. Последен пат тоа се случи во далечната 1958 година. На реваншот од плеј-офот синоќа на „Сан Сиро“, Италијанците се ...

ВИДЕО: Швеѓаните со лудо славје го демолираа ТВ-студиото на тревникот

Gol.mk - 14.11.2017

Шведските фудбалери се надминаа себе си и без Златан Ибрахимовиќ кој по Европското првенство во Франција се пензионира од националниот дрес, обезбедија мундијалски билет за сметка на големата Италија.

Шведска радост, отиде студиото (ВИДЕО)

Екипа - 14.11.2017

Шведска направи сензација со елиминацијата на четирикратниот светски првак Италија во баражот за мундијалот во Русија, а фудбалерите знаеја како да се израдуваат по големиот успех. Истрчаа директно во мини-студиото на „Евроспорт“ поставено крај ...

По успехот се огласи и Ибрахимовиќ: Ние сме Шведска…

Спортклуб - 14.11.2017

Најдобриот фудбалер на Шведска и долгогодишен репрезентативец Златан Ибрахимовиќ кој се повлече од селекцијата, се огласи по успехот на националниот тим и пласманот на СП во Русија. Ибрахимовиќ на својот профил на „Фејсбук“ објави тимска фотографија ...

Сензација: Италија не се пласира на Светското првенство во Русија!

24 Вести - 13.11.2017

Првпат по 60 години италијанската фудбалска репрезентација нема да биде дел од завршницата на Светско првенство. Сензацијата ја приреди Шведска, која на вечерашниот реванш, во Милано, одолеа и одигра 0-0.

Шок во Милано! Италија не оди на СП првпат од 1958 година!

Макфакс - 13.11.2017

Молк и солзи на „Сан Сиро“! Италија е во шок! Првпат од 1958 година, италијанската фудбалска репрезентација, носител на четири светски титули нема да биде на Мундијалот, откако во реваншот против Шведска не успеаја да го „скршат“ отпорот на ...

ВИДЕО: Урнебесна прослава на Шведска – скокнаа врз водителката и го искршија импровизираното студио

Спортклуб - 13.11.2017

Фудбалерите на Шведска на уникатен начин го прославија пласманот на СП, по ремито во Милано против Италија од 0-0. По последниот свиреж на главниот судија, Швеѓаните „полетаа“ кон аголот на теренот каде што во импровизирано студио, вклучување во ...

Сензација: Шведска ја елиминираше Италија

СуперСпорт - 13.11.2017

Репрезентацијата на Шведска се пласираше на Светското првенство откако избори реми на гостувањето во Италија (0:0). Репрезентацијата на Италија од првата минута тргна на се или ништо, но првата шанса ја имаа гостите, на кои судијата не им досуди ...

Италија од дома ќе го гледа светското, Шведска издржа на Сан Сиро (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.11.2017

„Аѕурите“ нема да настапат на Светско првенство за прв пат по 1958 година, вечерва Шведска издржа на Сан Сиро и преку бараж обезбеди настап на мундијалот во Русија Џиџи Буфон и Италијаните од дома ќе го следат СП 2018 откако вечерва не успеја да ...

Шведска ја елиминираше Италија која по 58 години нема да настапи на мундијал

Нетпрес - 13.11.2017

Шведските фудбалери се пласираа на Светското првенство откако во реваншот од дополнителните европски квалификации во понеделникот вечерта во Милано одиграа 0:0 со Италија и ја потврдија победата од 1:0 пред три дена на домашен терен.

Чао Италија, Шведска патува на Мундијалот во Русија

SportMedia - 13.11.2017

По цели 60 години Италија нема да игра на Светско првенство, а сензација во двомечот направи Шведска. Во реваншот „Трите круни" издржаа и одиграа без голови, па благодарение на победата од 1:0 во Стокхолм се пласираа на Мундијалот во Русија следната ...

Четирикратниот светски првак Италија по 60 години без Мундијал – Шведска оди во Русија

Спортклуб - 13.11.2017

Фудбалската селекција на Италија, четирикратниот светски првак по 60 години за првпат нема да настапи на еден Мундијал „Азурите“ вечерва на „Сан Сиро“ одиграа само 0-0 против Шведска, што беше доволно за гостите да ја зачуваат предноста од првиот ...

Италија не избори пласман на Светското првенство во Русија, Шведска поуспешна во двомечот

А1 On - 13.11.2017

Светското првенство кое што следната година ќе се игра во Русија ќе биде без селекцијата на Италија, откако тие беа испаднати од Шведска во плеј-офот. Вечерашниот натпревар во Милано заврши 0-0, што беше доволно за гостите од Шведска, кои што во ...

Се случи и тоа: Италија првпат по 60 години нема да игра на Мундијал!

Sport 1 - 13.11.2017

По точно шест децении, една од најтрофејните фудбалски селекции на сите времиња, репрезентацијата на Италија нема да биде дел од Мундијалот кој идната година се игра во Русија, а причината е Шведска.