TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Александар Димушевски е во стабилна здравствена состојба!

ТВ21 - 22.10.2017

Организаторот на кружната авто-трка денеска во Скопје, Александар Димушевски е во стабилна здравствена состојба, со скршеници во пределот на главата, но надвор од животна опасност, потврдија за ТВ21 од организацијата на трката.

Епилог на денот: Прегазен Димушевски, тужби до Управен суд, Груевски призна одговорност за поразот

Newsroom - 22.10.2017

Ужасен инцидент на кружната трка „Скопје 2017“ се случи денеска кај судовите во Скопје. Српскиот возач Урош Бркиќ загуби контрола над своето возило, излета надвор од патеката и удри директно во главниот организатор на оваа трка, Александар ...

Синот на Димушевски: Вуле е свесен, но се уште е во критична состојба!

Дерби - 22.10.2017

Александар Димушевски – Вуле беше организатор на денешната кружна трка во Скопје како фронтмен на „АКК Примо АВЈ“, но заврши во болница при излетувањето на Урош Бркиќ на стартно-целната рамнина додека траеше трката од Дивизијата 4.

Повредениот Димушевски надвор од животна опасност

Фактор - 22.10.2017

Александар Димушевски е во стабилна здравствена состојба, пренесуваат дел од медиумите. Димушевски кој е еден од организаторите на скопските кружни трки денеска попладне беше удрен од автомобилот на српскиот автомобилист Урош Бркиќ кој исто така ...

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Димушевски се чувствува добро и е надвор од животна опасност!

Екипа - 22.10.2017

Едно од најголемите имиња во македонскиот автомобилистички спорт Александар Димушевски се чувствува добро и е надвор од животна опасност, по стравичниот инцидент кој денеска се случи на автомобилистичката трка на кружни патеки во Скопје.

ГАЛЕРИЈА: Скопје Круг 2017 – Race Day!

CARClub - 22.10.2017

За жал, овогодинешната трка ја одбележа немил настан, но сепак ќе ви пренесеме галерија од фотографии од денешната трка и се надеваме дека случувањата нема да бидат фактор за демотивација за организирање трки во иднина! Во денешниот немил настан кој ...

Стравичен инцидент на трките во Скопје: Тешко повреден Александар Димушевски (ВИДЕО)

Телма - 22.10.2017

По седум години пауза во Скопје се вратија кружните трки со автомобили, но настанот го одбележа тежок инцидент што се случи во осмиот круг во четвртата дивизија. Српскиот автомобилист Урош Бркиќ со своето возило Хонда излета од патеката поради ...

Организаторот Димушевски е надвор од животна опасност, откако беше удрен на трката во Скопје

Фокус - 22.10.2017

Едно од најголемите имиња во македонскиот автомобилистички спорт Александар Димушевски се чувствува добро и е надвор од животна опасност, по стравичниот инцидент кој денеска се случи на автомобилистичката трка на кружни патеки во Скопје, пишува ...

Тркачки автомобил во Скопје излета од патот и удри директно во организаторот (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

МКД - 22.10.2017

Три лица се повредени, од кои еден е со тешки повреди, откако за време на кружните трки во Скопје автомобил што учествуваше на трката излета од патот и удри во организаторот, па во билборд.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Големиот инцидент на кружната трка во Скопје

МКД - 22.10.2017

Видео од страшниот инцидент кој се случи на кружната трка во Скопје, во кој посериозно е повреден еден од организаторите, Александар Димушевски. Во инцидентот во кој излета возачот Бркиќ, најдебелиот крај го извлече организаторот Александар ...

Кружната трка во Скопје заврши со несреќа

Алсат-М - 22.10.2017

Кружната автомобилска трка која по шест годишна пауза се одржа во Скопје, заврши со несреќа. Српскиот возач Урош Бркиќ ја изгубил контролата врз автомобилот и удрил во организаторот на трката, Александар Димушевски кој се наоѓал во близина на ...

Голем инцидент на кружната трка во Скопје, излетал автомобил и посериозно повредил едно лице

МКД - 22.10.2017

Кружната трка во Скопје е во прекин поради големиот инцидент кој се случи кога еден од натпреварувачите излетал и посериозно повредил еднло лице. По пауза од седум години денеска во Скопје за првпат се одржуваат кружни трки, но тие паднаа во сенка ...

Добра вест по страшниот инцидент: Повредените се вон животна опасност!

Sport 1 - 22.10.2017

Откако страшен инцидент се случи и ги прекина кружните трки, кои по пазуа од седум години повторно се организираше кај македонската телевизија, повредените инцидентот беа итно префрлени во болница и се – надвор од животна опасност.

Сериозен инцидент на кружните трки во Скопје (вознемирувачко видео)

Канал5 - 22.10.2017

Сериозен инцидент ги одбележа денешните кружните автомобилски трки што се возеа во Скопје. Во четвртата дивизија трката е прекината во 8. круг поради излетувањето на Урош Бркиќ при што е повреден организаторот на трката и претседател на АКК Примо ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Автомобил удри во Александар Димушевски на трката „Скопје 2017“

ТВ21 - 22.10.2017

Еден од организаторите на кружната трка во Скопје е сериозно повреден откако беше удрен од еден автомобил. Видео снимката која беше испратена во редакцијата на ТВ21, сведочи за моментот кога еден од учесниците на трката, Урош Бркиќ од Србија, ја ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Страшниот инцидент на Кружните трки во Скопје

Екипа - 22.10.2017

Погледнете го видеото од страшниот инцидент на кружната трка „Скопје 2017“, кога српскиот возач Урош Бркиќ загуби контрола над своето возило, излета надвор од патеката и таму налета на главниот организатор на оваа трка, Александар Димушевски.

Прекинати кружните трки во Скопје: Двајца повредени во големиот ИНЦИДЕНТ

Спортски - 22.10.2017

По седум години во Скопје денес се оддржаа кружните трки, но истите ги одбележа инцидент. Имено, во текот на седмиот криг, Урош Бркиќ имал проблеми со својата гонда цивик по што удрил во заштитната ограда и притоа го повредил и Александар Димушевски ...

(ВИДЕО) Хорор инцидент на кружните трки во Скопје

Поглед - 22.10.2017

Враќањето на кружните автотрки во Скопје денес резултираа со сериозен инцидент, откако во последната тргка автомобилистот Урош Бркиќ со автомобил Хонда излета од патеката и удри во еден од организаторите, и легендата на автомото споротот во ...

(ВИДЕО) Страшна несреќа на автомобилската трка во Скопје

Фокус - 22.10.2017

Страшна несреќа се случи на кружната автомобилска трка која денеска се одржа во Скопје. Возачот Урош Бркиќ изгуби контола на возилото и со голема брзина удри во еден од организаторите на трката кој стоеше во непосредна близина до патеката.

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Моментот кога Бркиќ удри во Димушевски на кружната трка во Скопје

Дерби - 22.10.2017

Кружната авто трка „Скопје круг 2017“ заврши со несреќа поради која беше прекината последната трка во четвртата дивизија. Во седмиот круг, Урош Бркиќ очигледно поради некаков проблем со автомобилот ја загуби контролата и излета од патеката, притоа ...

Страшен инцидент: Автомобилистот удри директно во Димушевски (Видео)

Спортклуб - 22.10.2017

Голем инцидент ја одбележа денеска кружната трка која се одржа во Скопје, каде еден од повредените е и организаторот Димушевски. Возачот Бркиќ со неприлагодена брзина излета од патеката и удри директно во Димушевски кој беше крај патеката, па веднаш ...

Кружната трка во Скопје прекината поради тежок инцидент

Сител - 22.10.2017

На улиците на Скопје денеска по пауза од 7 години се возеше кружна трка која за жал беше прекината на 13 круга до крајот кога возачот од Србија Урош Бркиќ со возилото Хонда излета од патеката и буквално го покоси легендарниот македонски автомобилист ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Автомобил удри во човек на кружната трка во Скопје

А1 On - 22.10.2017

На кружната трка во Скопје, која се одржа по пауза од седум години автомобил удри во човек на тротоар во близина на Македонската радио и телевизија кој ја следеше трката „Скопје круг 2017“ во организација на АКК Примо АВЈ.

Инцидент во финишот на трката во Скопје – повреден и еден од организаторите

Спортклуб - 22.10.2017

По долга пауза, денеска во Скопје се одржуваше кружна трка, која толку му недостасуваше на нашиот главен град. Но сепак, трките поминаа во знак на инцидентот кој се случи денеска, каде возачот Бркиќ имал неисконтролирана брзина, па со својот ...

Како настрада Димушевски? (ВИДЕО)

SportMedia - 22.10.2017

Српскиот автомобилист Урош Бркиќ со автомобил Хонда излета од патеката и удри во еден од организаторите на трката. Враќањето на кружните автотрки во Скопје за жал го одбележа сериозен инцидент, и тоа во последната трка откако српскиот автомобилист ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Страотниот инцидент на трката во Скопје

Gol.mk - 22.10.2017

Кружните трки по долго време повторно се вратија на улиците во Скопје, но кам-бекот го одбележа сериозен инцидент, кој ја прекина трката „Скопје 2017“. Урош Бркиќ, возач кој настапуваше на трката, со својата Хонда тринаесет круга до крајот на трката ...

Страшен инцидент на скопската трка: Излета автомобил, едно лице сериозно повредено!

Sport 1 - 22.10.2017

По пауза од седум години денеска во Скопје првпат се одржаа кружните трки, но засенети се од еден голем инцидент. На седмиот круг од трката, хрватскиот возач Бркиќ имал проблеми со својата Хонда сивик, излетал од патеката во заштитната ограда и ...

(ФОТО18+) Димушевски се обиде, ама не успеа да му избега на ударот на Бркиќ

Фактор - 22.10.2017

Ужасен крај на кружната авто трка „Скопје круг 2017“. Како што соопштивме организаторот на трката Александар Димушевски е повреден и пренесен во болница а заедно со него и возачот кој го покоси откако изгуби контрола.

Прекината кружната трка во Скопје, Димушевски во болница со тешки телесни повреди

Дерби - 22.10.2017

Излетувањето на српскиот автомобилист Урош Бркиќ предизвика непосакуван инцидент на кружната трка „Скопје круг 2017“, по што истата беше прекината. Бркиќ кој се натпреваруваше во четвртата дивизија излета од патеката со својата Хонда Сивик и удри во ...

Автомобил удри во човек на кружната трка во Скопје (ВИДЕО)

Стандард - 22.10.2017

На кружната трка во Скопје, која се одржа по пауза од седум години автомобил удри во човек на тротоар во близина на Македонската радио и телевизија кој ја следеше трката „Скопје круг 2017“ во организација на АКК Примо АВЈ, пренесе А1 ОН .

ВИДЕО: Автомобилистот Бабиќ го разнесе Димушевски

Newsroom - 22.10.2017

Ужасен инцидент на кружната трка „Скопје 2017“ се случу денеска кај судовите во Скопје. Српскиот возач Урош Бркиќ загуби контрола над своето возило, излета надвор од патеката и удри директно во главниот организатор на оваа трка, Александар ...

Позната состојбата на повредените во страшниот инцидент на трките во Скопје

Exclusive.mk - 22.10.2017

Страшен инцидент ги прекина кружните трки, кои прв пат по пауза од седум години повторно беа организирани во Скопје, повредените во инцидентот беа итно префрлени во болница и што е најдобро се надвор од животна опасност.

Инцидент на „Скопје круг 2017“: Двајца повредени, кружната трка прекината (ВИДЕО)

Нетпрес - 22.10.2017

Кружната трка „Скопје 2017“ којашто се одржува повторни по седум години и во неделата привлече голем број гледачи, е прекината поради инцидент во кој има повредени, објави порталот 24ауто.мк Во последната дивизија на самата стартно-целна рамнина ...

Тежок инцидент на кружната трка во Скопје, Димушевски заврши во болница (Фото+Видео)

Слободен Печат - 22.10.2017

Кружната трка во Скопје е прекината откако српскиот автомобилист Урош Бркиќ излета од патеката и го повреди директорот на трката Александар Димушевски, кој се наоѓаше крај самата патека. Бркиќ се натпреваруваше во четвртата дивизија и на тринаесет ...

Прво видео од несреќата на трките во Скопје (ВОЗМЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Скопје24 - 22.10.2017

Кружната трка „Скопје 2017“ заврши неславно со инцидент, повредени и прекин. Во последната дивизија на самата стартно-целна рамнина Урош Бркиќ загуби контрола, излета удри во бандера и во рекламно пано, повредувајќи официјално едно ...

Утре во Скопје ќе се вози кружната автомобилска трка

Шеталиште - 21.10.2017

По долга пауза, викендов во Скопје повторно ќе има кружна автомобилистичка трка. Во организација на АКК Примо и со поддршка на Агенцијата за млади и спорт, на потегот од Судска палата до Скопски саем вљубениците во авто-трките ќе имаат можност да ...

Организаторот Димушевски е надвор од животна опасност, откако беше удрен на трката во Скопје

Либертас - 22.10.2017

Александар Димушевски се чувствува добро и е надвор од животна опасност, по стравичниот инцидент кој денеска се случи на автомобилистичката трка на кружни патеки во Скопје, пишува порталот Екипа.

Тркачки автомобил во Скопје излета од патот и удри директно во организаторот

Тера - 22.10.2017

Три лица се повредени, од кои еден е со тешки повреди, откако за време на кружните трки во Скопје автомобил што учествуваше на трката излета од патот и удри во организаторот, па во билборд.

Скопје круг 2017

Авто Плус - 21.10.2017

По долгогодишната пауза, повторно кружна трка на традиционалната скопска патека пред зградата на Македонската телевизија, на булеварот „Гоце Делчев" и ул. „Беласица", пред влезот во Скопски саем По долгогодишната пауза, повторно кружна трка на ...

(ВИДЕО18+) НЕСРЕЌА НА КРУЖНАТА ТРКА ВО СКОПЈЕ: Бркиќ го покоси организаторот Димушевски

Фактор - 22.10.2017

Кружната трка во Скопје заврши со несреќа. Повреден е томку организаторот Александар Димушевски . Имено, српскиот возач Урош Бркиќ загубил контрола над хондата која ја управувал и удрил во организаторот на трката, Александар Димушевски кој се наоѓал ...

Голем инцидент на кружната трка во Скопје, излетал автомобил и посериозно повредил едно лице

Sport M - 22.10.2017

Кружната трка во Скопје е во прекин поради големиот инцидент кој се случи кога еден од натпреварувачите излетал и посериозно повредил еднло лице. По пауза од седум години денеска во Скопје за првпат се одржуваат кружни трки, но тие паднаа во сенка ...

Сериозен инцидент на кружните трки во Скопје (вознемирувачко видео)

+инфо - 22.10.2017

До моментот на прекинот во Дивизија 4 во водство се наоѓаше Ненислав Петковиќ. Сериозен инцидент ги одбележа денешните кружните автомобилски трки што се возеа во Скопје. Во четвртата дивизија трката е прекината во 8.

Вознемирувачко видео: Автомобил удри во човек на кружната трка во Скопје

Sky - 22.10.2017

Еден од организаторите на кружната трка во Скопје е сериозно повреден откако беше удрен од еден автомобил. Видео снимката која била испратена во редакцијата на ТВ21 , сведочи за моментот кога еден од учесниците на трката ја губи контролата над ...

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Моментот кога Бркиќ удри во Димушевски на кружната трка во Скопје

Точка - 22.10.2017

Кружната авто трка „Скопје круг 2017“ заврши со несреќа поради која беше прекината последната трка во четвртата дивизија. Во седмиот круг, Урош Бркиќ очигледно поради некаков проблем со автомобилот ја загуби контролата и излета од патеката, притоа ...

ВИДЕО: Автомобил удри во човек на кружната трка во Скопје

Либертас - 22.10.2017

На кружната трка во Скопје, која се одржа по пауза од седум години автомобил удри во човек на тротоар во близина на Македонската радио и телевизија кој ја следеше трката „Скопје круг 2017“ во организација на АКК Примо АВЈ.

Сериозен инцидент ја прекина авто-трката во Скопје...

Н.Македонија - 22.10.2017

Сериозен инцидент ја прекина авто-трката во Скопје По долга пауза, денеска во Скопје се одржуваше кружна трка, но сепак, трките поминаа во знак на инцидентот кој се случи денеска, каде возачот Урош Бркиќ имал проблеми со својата гонда цивик по што ...

ВИДЕО: Страшниот инцидент на Кружните трки во Скопје

Вечер - 22.10.2017

Кружните трки по долго време повторно се вратија на улиците во Скопје, но кам-бекот го одбележа сериозен инцидент, кој ја прекина трката „Скопје 2017". Урош Бркиќ, возач кој настапуваше на трката, со својата Хонда тринаесет круга до крајот на трката ...

Страшен инцидент на скопската трка: Излетал автомобил, едно лице сериозно повредено!

24 Вести - 22.10.2017

По пауза од седум години денеска во Скопје првпат се одржаа кружните трки, но засенети се од еден голем инцидент. На седмиот круг од трката, хрватскиот возач Бркиќ имал проблеми со својата Хонда сивик, излетал од патеката во заштитната ограда и ...

УЖАСНА СНИМКА- Автомобилот излета и удри право во главниот организатор Александар Димушевски (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 22.10.2017

Излетувањето на српскиот автомобилист Урош Бркиќ предизвика непосакуван инцидент на кружната трка „Скопје круг 2017“, по што истата беше прекината. Бркиќ кој се натпреваруваше во четвртата дивизија излета од патеката со својата Хонда Сивик и удри во ...