TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо има три леви бека, ама плаќа 50 милиони за да донесе играч по мерка

24Фудбал - 13.10.2017

Медиумите од „Островото“ пишуваат дека Жозе Мурињо се уште е во потрага на долгорочно решение за левата бековска позиција, „Специјалниот“ го идентификувал Дени Роуз од Тотенхем како идеално засилување Во моментов „Црвените Ѓаволи“ на располагање ги ...

Фудбалерот на Јунајтед: Како Клоп ја спаси мојата кариера…

Спортклуб - 12.10.2017

Пред саботното дерби во Англија помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед, полека ситуацијата се загрева, а навивачите со нетрпение го очекуваат првиот судиски свиреж. Добро знаеме за какви тешкаши во фудбалот станува збор, за двете најтрофејни во ...

ТРАНСФЕР БОМБА на повидок: Мурињо и нуди на Барселона голема замена

Спортски - 12.10.2017

Жозе Мурињо има за Барселона многу интересна понуда. „Специјалниот е подготвен“ веќе во јануари да и понуди на Барселона голема размена на играчи. ЕСПН пренесува дека Манчестер Јунајтед ја разгледува опцијата на Барселона да го понуди А нтони ...

Зошто Конте сака да го напушти Челси?

Екипа - 12.10.2017

Антонио Конте има договор со Челси до 2019 година, но постои опција тој да го напушти клубот уште на крајот на оваа сезона. Тој неодамна зборуваше за носталгијата што се почесто го мачи. Но, шпанскиот весник „Ас“ открива која е всушност, вистинската ...

Мурињо повторно победник – Ова се најдобрите двајца фудбалери на Јунајтед!

Спортски - 12.10.2017

Португалецот, Жозе Мурињо повторно одработи одличен преоден рок. Имено, според оценките најдобри фудбалери на Манчестер Јунајтед во досегашниот дел од сезоната се Немања Матиќ и Ромелу Лукаку.

Јунајтед го најде новиот „Сер“ – спреми долгорочен договор со Мурињо

Спортски - 12.10.2017

Манчестер Јунајтед е спремен да му понуди нов 5-годишен договор на Жозе Мурињо, пренесуваат англиските медиуми. Раководството на клубот од „Олд Трафорд“ е исклучително задоволно од работата на Португалецот и од прогресот кој клубот го има од ...

Мурињо добива награда од Манчестер Јунајтед

SportMedia - 12.10.2017

Раководството на Манчестер Јунајтед сака да го награди тренерот Жозе Мурињо за добрите резултати кои ги има со тимот од „Олд Трафорд“, на тој начин што му нуди нов петгодишен договор. Мурињо минатата сезона седна на клупата на најтрофејниот тим во ...

Мата одбил богата понуда од Кина

СуперСпорт - 12.10.2017

Играчот на Манчестер Јунајтед, Хуан Мата одбил висока понуда од клуб кој се натпреварува во Кинеската Супер Лига, се со цел да остане во Манчестер Јунајтед. Шпанскиот интернационалец во моментов заработува околу 165.000 фунти неделно, а од Кина му ...

Непристоен предлог: Мурињо со понуда за пеколна трампа со Барселона која тешко се одбива

Спортклуб - 12.10.2017

Според пишувањата на шпанските и британските медиуми, Барселона и Манчестер Јунајтед би можеле да направат навистина интересна размена на играчи. Наводно, Жозе Мурињо го сака Иван Ракитиќ во својата екипа како засилување за средниот ред покрај Пол ...

Мурињо има „ПЕКОЛЕН“ план и нуди размена на Барселона?!

Спортски - 12.10.2017

Според пишувањето на шпанските медиуми, Барселона и Манчестер Јунајтед се на чекор од многу интересна размена. Како што се наведува, Жозе Мурињо го сака Иван Ракитиќ во својата екипа, а за возврат за услгите на Хрватот е спремен да го понуди и ...

Мата не сака во Кина

Вечер - 12.10.2017

Одличниот играч за врска планира да потпише нов едногодишен договор со "црвените ѓаволи", кој ќе му гарантира неделна плата од 165.000 фунти Шпанскиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Хуан Мата, експресно ги ...

Се подготвува мега-размена: Ракитиќ во Јунајтед, Марсијал во Барселона

Екипа - 12.10.2017

Сезоната е се уште на својот почеток, а менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, размислува за летниот преоден рок. Тој посакува да го види Хрватот Иван Ракитиќ на „Олд трафорд“ и подготви интересна размена што ќе им ја предложи на челниците на ...

Јунајтед ќе му понуди на Мурињо нов петгодишен договор

Курир - 12.10.2017

Во Манчестер се задоволни од работата на Португалецот кој успеа да го стабилизира клубот и поради тоа сакаат да го обезбедат Мурињо на подолг рок. Доколку Мурињо го прифати договорот тоа ќе значи за него најдолг престој во еден клуб.

Јунајтед го наградува „Специјалниот“: Нов договор од 65 милиони фунти за Мурињо

Екипа - 12.10.2017

Манчестер јунајтед ќе му понуди нов, петгодишен договор на Жозе Мурињо вреден 65 милиони фунти. Моменталната плата од актуелниот тригодишен договор на португалскиот стратег изнесува 10 милиони фунти по сезона, а раководството на „ѓаволите“ ќе ја ...

Мурињо подготви интересна размена на играчи со Барселона

Поглед - 12.10.2017

Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо во главата веќе има неколку трансфер опции за наредните преодни рокови. Португалскиот стратег ги погоди трансферите пред почетокот на сезоната, но очигледно е дека се уште во потполност не го добил тимот ...

Гери Невил: Гостувањето кај Ливерпул е натпреварот на сезоната за Јунајтед

Стандард - 12.10.2017

Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед, Гери Невил го прокоментира претстојното дерби на Ливерпул, и тој го опиша како меч на сезоната за „црвените ѓаволи“. Посетата на Жозе Мурињо на „Енфилд“ против Ливерпул ќе биде прв сериозен тест за тимот ...

Легендата на Ливерпул: Јунајтед минатата сезона паркира автобус на „Енфилд“, но годинава…

Спортклуб - 12.10.2017

По репрезентативната пауза сега следува големото англиско дерби, култниот натпревар помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед, двете најтрофејни клубови во историјата на Англија. Ливерпул како домаќин во сабота го дочекува Манчестер Јунајтед, натпреварот ...

Одлични вести за Пеп – Сити пред продолжување на договорот со еден од најискусните!

Спортски - 12.10.2017

Управата на клубот од Манчестер успеа да постигне договор со еден од најискусните фудбалери во тимот. Како што пренесуваат англиските медиуми, Давид Силва наскоро ќе стави потпис на нов договор со Манчестер Сити.

Мурињо понудил опасна трампа меѓу Манчестер и Барселона!

Sport 1 - 12.10.2017

Иако со Лукаку и Матиќ, Манчестер јунајтед доби на комплетност, Жозе Мурињо уште размислува за врвни засилувања, а неговата најнова желба е играч на Барселона. Според „Диарио гол“, португалскиот тренер на Манчестер имал предлог за Барселона.

За Мурињо дуелот со Ливерпул е само уште еден натпревар

Макфакс - 12.10.2017

Тимот на Манчестер јунајтед ќе се подготвува за супер-дербито со лутите ривали Ливерпул како пред било кој меч, вели менаџерот Жозе Мурињо. Ова е голема спротивност од легендарниот менаџер на Јунајтед, Сер Алекс Ферусон за кој ова беше најзначајниот ...

Непристоен предлог: Мурињо со понуда за трампа со Барселона која тешко се одбива

БркајРабота - 12.10.2017

Според пишувањата на шпанските и британските медиуми, Барселона и Манчестер Јунајтед би можеле да направат навистина интересна размена на играчи. Имено, Жозе Мурињо го сака Иван Ракитиќ во својата екипа како засилување за средниот ред покрај Пол ...

Хуан Мата сака нов едногодишен договор со „Црвените Ѓаволи“

Sport M - 12.10.2017

Кинеската супер лига е позната по купувањата од Премиер лигата, Хуан Мата има понуда да му се придружи на Оскар. Шпанскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Хуан Мата, експресно ги демантираше пласираните информации дека на крајот ...

Мата не е како другите: Шпанецот одбил богатство да ја продолжи кариерата во Кина

Sport 1 - 11.10.2017

Договорот на Хуан Мата со Манчестер јунајтед истекува во јуни 2018 година, а сè уште нема потпишано нов договор. Шпанецот ја игра четвртата сезона во дресот на „црвените ѓаволи“, па неколку клубови од кинеската Суперлига се обиделе да ја искористат ...

Фергусон подал рака за да седне на клупата на Тотенхем, но...

24Фудбал - 11.10.2017

Интересна сторија на поранешниот претседател на Тотенхем. Поранешниот претседател на Тотенхем, Ајрвинг Сколар преговарал со Алекс Фергусон во далечната 1984. година за да тогашниот стратег од клупата на шкотски Абердин седне на клупата на тимот од ...

Јунајтед ќе му понуди на Мурињо нов петгодишен договор

+инфо - 12.10.2017

Раководството на Манчестер Јунајтед подготвува нов петгодишен договор за менаџерот Жозе Мурињо, објавија англиските медиуми. Раководството на Манчестер Јунајтед подготвува нов петгодишен договор за менаџерот Жозе Мурињо, објавија англиските медиуми.

Клоп го сонуваше Јунајтед, а заврши во Ливерпул

Спортски - 11.10.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп наводно бил силно заинтересиран за превземање на кормилото на Манчестер Јунајтед. Германскиот стратег на „Енфилд“ пристигна пред две години кога на клупата го замени Брендон Роџерс, но се уште нема донесено трофеј ...

Ова е ПРЕМНОГУ – ПСЖ нуди 45 милиони евра за 16 годишник!?

Спортски - 11.10.2017

Клубот од Париз се вклучува во трката. Кој ќе успее да стигне прв до потписот на младата ѕвезда од Серија А? Џенова има „чудо од дете“ во своите редови. Името му е Пјетро Пелегри и за него интерес покажаа многу гиганти на европскиот фудбал, како ...

ПСЖ дава 45 милиони за дете од 16 години?

СуперСпорт - 11.10.2017

Џенова има чудо од дете во својот тим, а ПСЖ тоа го примети. Неговото име е Пјетро Пелегри а за него се заинтересирани големи европски фудбалски гиганти. Има само 16 години, роден е во 2001 а веќе ги решети мрежите во Серија А.

Интересна анегдота: Ферги пред Јунајтед имал конкретен договор со друг клуб во Англија, но…

Спортклуб - 11.10.2017

Легендарниот тренер на Манчестер Јунајтед Алекс Фергусон, во минатото малку недостасувало тој да биде предводник на Тотенхем од „Вајт Харт Лејн“ пред да го превземе сега најтрофејниот клуб во Англија.

Мурињо искоментира како се справуваат со повредите на Фелаини и Погба

Дерби - 11.10.2017

Жозе Мурињо денеска зборуваше со медиуми и, меѓу другото, искоментира како Манчестер Јунајтед се справува со повредите на Маруан Фелаини и Пол Погба. Белгискиот репрезентативец се повреди дека беше со националниот тим, додека Погба е надвор од ...

Мурињо пред дербито со Ливерпул: Подобар тим сме

Стандард - 11.10.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, сподели какви се неговите очекувања за големото дерби на Англија против Ливерпул. Двата гиганти на британскиот фудбал се соочуваат едни со други оваа сабота на „Енфилд“ од 13:30 часот.

ПСЖ оди чекор понатаму, нуди 45 милиони за 16-годишен напаѓач

Newsroom - 11.10.2017

Џенова има чудо од дете во своите редови. Неговото име е Пјетро Пелегри, и за неговите услуги се заинтересирани повеќе гиганти од европскиот фудбалски врв, меѓу кои се и градските ривали од Манчестер.

Манчестер Сити му нуди нов богат договор на Давид Силва

Вечер - 11.10.2017

Англискиот премиерлигаш Манчестер сити подготвува нов договор за шпанскиот интернационалец Давид Силва. Според новиот договор, тој би останал на „Етихад" до 2020 година и би заработувал 150.000 фунти седмично.

„Клоп сонуваше за Јунајтед, а заврши во Ливерпул“

Поглед - 11.10.2017

Германски стратег пристигна во тимот од „Енфилд“ пред две години. Тој на клупата на Ливерпул го замени Брендан Роџерс, но сè уште не донесе трофеј. Сепак, доаѓањето на „Енфилд“ не беше првата опција за Клоп.

Мурињо во свој стил: „Дуелот со нив е само уште еден натпревар за нас“

Спортски - 12.10.2017

Кога „Специјалниот“ дава изјава, тоа секогаш е екстра материјал и атракција за спортските и сите други медиуми кои го покриваат англискиот модерен фудбал. Тимот на Манчестер Јунајтед ќе се подготвува за супер-дербито со лутите ривали Ливерпул како ...

Јунајтед ќе му понуди на Мурињо нов петгодишен договор

А1 On - 12.10.2017

Раководството на Манчестер Јунајтед подготвува нов петгодишен договор за менаџерот Жозе Мурињо, објавија англиските медиуми. Во Манчестер се задоволни од работата на Португалецот кој успеа да го стабилизира клубот и поради тоа сакаат да го обезбедат ...

За Мурињо дуелот со Ливерпул е само уште еден натпревар

Канал 77 - 12.10.2017

Тимот на Манчестер јунајтед ќе се подготвува за супер-дербито со лутите ривали Ливерпул како пред било кој меч, вели менаџерот Жозе Мурињо. Ова е голема спротивност од легендарниот менаџер на Јунајтед, Сер Алекс Ферусон за кој ова беше најзначајниот ...

Јунајтед ќе му понуди на Мурињо нов петгодишен договор

ТВ21 - 12.10.2017

Раководството на Манчестер Јунајтед подготвува нов петгодишен договор за менаџерот Жозе Мурињо, објавија англиските медиуми. Во Манчестер се задоволни од работата на Португалецот кој успеа да го стабилизира клубот и поради тоа сакаат да го обезбедат ...

За Мурињо дуелот со Ливерпул е само уште еден натпревар

Точка - 12.10.2017

Тимот на Манчестер јунајтед ќе се подготвува за супер-дербито со лутите ривали Ливерпул како пред било кој меч, вели менаџерот Жозе Мурињо. Ова е голема спротивност од легендарниот менаџер на Јунајтед, Сер Алекс Ферусон за кој ова беше најзначајниот ...

Јунајтед ќе му понуди на Мурињо нов петгодишен договор

Локално - 12.10.2017

Раководството на Манчестер Јунајтед подготвува нов петгодишен договор за менаџерот Жозе Мурињо, објавија англиските медиуми. Во Манчестер се задоволни од работата на Португалецот кој успеа да го стабилизира клубот и поради тоа сакаат да го обезбедат ...

„Специјалниот“ во свој манир: „Дуелот со нив не е толку важен – само уште еден натпревар за нас“

Таратур - 12.10.2017

Кога „Специјалниот“ дава изјава, тоа секогаш е екстра материјал и атракција за спортските и сите други медиуми кои го покриваат англискиот модерен фудбал. Тимот на Манчестер Јунајтед ќе се подготвува за супер-дербито со лутите ривали Ливерпул како ...

Јунајтед ќе му понуди на Мурињо нов петгодишен договор

Sport M - 12.10.2017

Раководството на Манчестер Јунајтед подготвува нов петгодишен договор за менаџерот Жозе Мурињо, објавија англиските медиуми. Во Манчестер се задоволни од работата на Португалецот кој успеа да го стабилизира клубот и поради тоа сакаат да го обезбедат ...