TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична пријава за скопјанецот кој со измама зеде јагниња од Лешани

OhridNews - 06.10.2017

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 64-годишно лице од Скопје. - Пријавениот, во текот на април годинава, остварил телефонски контакт со, сега оштетениот од селото Лешани, ...

Кривична пријава за скопјанецот кој со измама зеде јагниња од Лешани

Спектра ТВ - 06.10.2017

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „измама“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против 64-годишно лице од Скопје. - Пријавениот, во текот на април годинава, остварил телефонски контакт со, сега оштетениот од селото Лешани, ...

Скопјенец измамил жители на Лешани за 50.000 денари

Точка - 06.10.2017

64-годишен скопјанец заработи кривична пријава затоа што во април годинава претставувајќи се како синдикален претставник на скопските клиники од жител од охридско Лешани набавил јагниња кои подоцна не му ги палтил.

Селанец од Oхридско лековерноста го чинела 10 јагниња

+инфо - 06.10.2017

Пријавениот лажно му се претставил на охриѓанецот дека е застапник на Синдикатот од Државната болница во Скопје. Скопјанецот А.Н.(64), со измама му зел 10 јагниња на лицето М.О. од селото Лешани, општина Дебарца, без притоа да му ги плати.