TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интер се фали: Можеме да си го дозволиме Роналдо

Екипа - 19.05.2017

Италијанскиот калчолигаш Интер доби огромна финансиска инјекција од Кина со новите сопственици, па може да си ги дозволи дури и најскапите европски ѕвезди, тврди раководството на клубот. Директорот Пјеро Аусилио истакна дека „нероаѕурите“ можат да ...

„Резултатите не се во наша моќ“

СуперСпорт - 19.05.2017

Тренерот на Наполи, Сари изјави дека целосно е фокусиран на резултатите на својот тим во последните 2 кола во Серија А, во која ќе се обиде да избори директен пласман во ЛШ. Наполи по 36 кола се наоѓа на 3-то место со 80 бодови, 1 помалку од Рома ...

Лацио сака да го задржи Инзаги на клупата!

СуперСпорт - 19.05.2017

Симоне Инзаги на клупата на Лацио стигна како привремено решение по смената на Пиоли, но имаше одлични резултати во сезоната која завршува. И покрај тоа што не успеа да стигне до трофеј, но ниту пласман во квалификациите на ЛШ, Инзаги го препороди ...

„Можеме да го купиме Роналдо, но, екипата е поделена во кланови“

SportMedia - 19.05.2017

Интер се наоѓа во голема резултатска криза, која според некои италијански медиуми е намерно создадена, само за да не игра во квалификациите во Лигата на Европа. Италијанскиот великан на почетокот на минатата година доби нови, кинески споственици од ...

Јувентус со уште еден трофеј

Алсат-М - 19.05.2017

Екипата на Јувентус го освои 12 – от трофеј во историјата на Купот на Италија во фудбал. Никој друг го нема освоено три пати по ред како што направи „Старата дама“ во овие три години. Сепак, гледајќи во историјата на ова натпреварување се забележува ...

Исповест на директорот на Интер: Можеме да го купиме и Роналдо, но тимот е поделен на кланови

Спортклуб - 19.05.2017

Човекот од клубот објаснува која е разликата во однос на Јувентус и зошто Интер не може да се опорави. Ниту 150.000.000 евра потрошени на засилувања во претходните два преодни рока не му помогнаа на Интер да се издигне над просекот.

Интер го сака Ди Марија, Мендеш го „пакува“ со Пепе и ги праќа на „Меаца“

Екипа - 19.05.2017

Интер е блиску до постигнување договор со крилото на ПСЖ, Анхел Ди Марија, за сума од 45 милиони евра, велат медиумите од Италија. Според информациите, аргентинскиот репрезентативец ќе пристигне на „Џузепе Меаца“ со помош на Пепе, кој наводно се ...

Чави објасни зошто ќе навива за Јувентус во финалето!

Спортски - 19.05.2017

Легендата на Барселона и шпанскиот фудбал, Чави Ернандез даде свое видување за престојното финале во ЛШ и откри за кого ќе навива. Во овогодинешното финале во Лигата на шампионите силите ќе ги одмерат Јувентус и Реал Мадрид, па Чави како и секогаш ...

Маркињос откри каде тој и Верати ќе играат во наредната сезона

Дерби - 19.05.2017

Тимот на Пари Сен Жермен ќе сака што побрзо да ја заборави оваа сезона во која падна од тронот во Франција, а и не направи исчекор во Лигата на шампионите и затоа дел од медиумите почнаа со шпекулации за одредени играчи и нивно напуштање на градот ...

Македонецот останува во Серија А: Несторовски е замената за Калиниќ во Фиорентина

Спортклуб - 19.05.2017

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски и идната сезона ќе остане во Серија А ако се остварат желбите и намерите на Фиорентина. Како што објави Калчомеркато, нашиот напаѓач треба да биде замена за Никола Калиниќ кој најверојатно својата ...

„Играчите на Интер се себични и поделени на кланови“

24Фудбал - 19.05.2017

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио открива дека во тимот нема единство како што имало порано, сега играчите се поделени во кланови и повеќе размислуваат за себе отколку за групата.

Масимо Морати навива за Јувентус? (видео)

Република - 19.05.2017

Поранешниот претседател на Интер, Масимо Морати, со кого клубот од Милано ги доживеа најголемите ѕвездени денови во историјата и ја освои Лигата на шампионите, на едно интервју новинари кои се навивачи на Јувентус, беше запрашан за успесите на ...

Вистинска легенда: Дани Алвес се израмни со Ибра, до крајот на годината може да биде најтрофеен во историјата

Спортклуб - 19.05.2017

Десниот бек на Јувентус, Дани Алвес има огромна шанса до крајот на оваа година да биде најтрофеен играч во историјата на фудбалот. Во средата, тој стигна до својот 32. трофеј во кариерата откако со Јувентус триумфираше во Купот на Италија.

Чави: Поради една причина сакам Јувентус да ја освои ЛШ

Дерби - 19.05.2017

Поранешниот шпански репрезентативец, Чави Ернандез по неговото заминување од Барселона во 2015 година доста често е во центарот на вниманието на спортската јавност благодарение на неговите изјави на фудбалски теми.

Играч на Лацио е блиску до Јувентус!

СуперСпорт - 19.05.2017

Еден од најдобрите фудбалери на Лацио во оваа сезона би можел да ја смени средината. Кеита Балде би можел да замине од Лацио на крајот на оваа сезона. Еден од најдобрите играчи на Лацио има договор до крајот на наредната сезона и логично е ...

Директор на Интер: Можеме да си го дозволиме Роналдо

Локално - 19.05.2017

Директорот на Интер, Пиеро Аусилио изрази мислење дека новите кинески сопственици на клубот имаат постоечки ресурси, за да си дозволат некои од најскапите играчи во моментов, вклучувајќи ја и најголемата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо.

Техничкиот директор на Интер: Роналдо можеме да го купиме во секој момент, потребна е само дозвола од ФИФА!

Дерби - 19.05.2017

Кристијано Роналдо и натаму е светска ѕвезда број еден во друштво на Лионел Меси и покрај тоа што веќе има полни 32 години, а бидејќи од година во година делува како да е се позначаен за Реал Мадрид, „кралскиот клуб“ постапи џентлменски и го награди ...

Кинезите имаат пари да го купат Роналдо

SportMedia - 19.05.2017

Новите кинески сопственици на Интер, имаат финансиска моќ да го купат дури и Кристијано Роналдо од Реал Мадрид. Тоа го тврди спортскиот директор на клубот, Пиеро Аусилио. И покрај многуте пари кои ги имаат, Роналдо нема шанси да дојде на „Џузепе ...

Пиоли нареди да почне „Операцијата Несторовски“, Фиорентина доаѓа по Илија со понуда од 10 милиони евра

SportMedia - 19.05.2017

Илија Несторовски речиси сигурно нема да игра во Серија Б со Палермо, а розевиот дрес на клубот од Сицилија ќе го менува за виолетовиот на Фиорентина. Така е барем според најавите на италијанските медиуми, кои објавија дека раководството на клубот ...

Директорот на Интер: Можев да и го донесам и Роналдо ама залудно - тимот е поделен на групи кои мислат сами на себе

БркајРабота - 19.05.2017

Првиот човек на Интер ја објаснува разликата во однос на Јувентус и зошто Интер не може да застане на нозе. Ниту 150.000.000 евра потрошени на засилувања во претходните два преодни рока не му помогнаа на Интер да се издигне над просекот.

Мендеш во Интер во пакет ги носи Ди Марија и Пепе?!

Република - 19.05.2017

Интер е блиску до постигнување договор со крилото на ПСЖ, Анхел Ди Марија, за сума од 45 милиони евра, велат медиумите од Италија. Според информациите, аргентинскиот репрезентативец ќе пристигне на „Џузепе Меаца“ заедно со Пепе, кој наводно се ...

Чави објасни зошто ќе навива за Јувентус во финалето!

Таратур - 19.05.2017

Легендата на Барселона и шпанскиот фудбал, Чави Ернандез даде свое видување за престојното финале во ЛШ и откри за кого ќе навива. Во овогодинешното финале во Лигата на шампионите силите ќе ги одмерат Јувентус и Реал Мадрид, па Чави како и секогаш ...

Маркињос откри каде тој и Верати ќе играат во наредната сезона

Точка - 19.05.2017

Тимот на Пари Сен Жермен ќе сака што побрзо да ја заборави оваа сезона во која падна од тронот во Франција, а и не направи исчекор во Лигата на шампионите и затоа дел од медиумите почнаа со шпекулации за одредени играчи и нивно напуштање на градот ...

Кој според Чави е фаворит во финалето од ЛШ?

СуперСпорт - 18.05.2017

Кога Чави Ернандез изјави дека во финалето навива против Реал Мадрид сите тоа го мислат дека е така поради тоа што токму Реал е најголемиот ривал на Барселона. Но тоа не е така, Чави изјави дека сака трофејот да го види во рацете на Џанлуиџи Буфон и ...

Спортскиот директор на Интер искрен: Немаме единство во тимот како што има Јувентус

МКД - 19.05.2017

Спортскиот директор на Интер, Пјеро Аусилио вели дека на Интер му фалат играчи како Занети, Камбијасо, Милито кои знаат да ги сплотат фудбалерите во едно, сега тие се поделени во кланови и себични играчи кои размислуваат повеќе за себе отколку за ...

Јувентус договорил големо засилување, на ред е уште една „бомба“

Дерби - 18.05.2017

Актуелниот италијански првак Јувентус сериозно работи на засилување на екипата за следната сезона, а првиот оперативец Бепе Марота и раководството на клубот веќе имаат и конкретни резултати.

Несторовски и натаму во центарот на вниманието во Италија

24Фудбал - 18.05.2017

Италијанските медиуми и натаму ги следат сите случувања на релација Палермо-Фиорентина, пред се’, поради можноста Несторовски да се пресели во Фиренца. Во текот на вчерашниот ден „Кориере дело Спорт“ извести дека тимот од Фиренца е подготвен да ...

Чави: Поради една причина сакам Јувентус да ја освои ЛШ

Точка - 19.05.2017

Поранешниот шпански репрезентативец, Чави Ернандез по неговото заминување од Барселона во 2015 година доста често е во центарот на вниманието на спортската јавност благодарение на неговите изјави на фудбалски теми.

Техничкиот директор на Интер: Роналдо можеме да го купиме во секој момент, потребна е само дозвола од ФИФА!

Точка - 19.05.2017

Кристијано Роналдо и натаму е светска ѕвезда број еден во друштво на Лионел Меси и покрај тоа што веќе има полни 32 години, а бидејќи од година во година делува како да е се позначаен за Реал Мадрид, „кралскиот клуб“ постапи џентлменски и го награди ...

Бадељ бара “зелено светло“, Милан, Интер и Рома чекаат?

Спортски - 18.05.2017

Менаџерот на хрватскиот репрезентативец од екипата на Фиорентина бара дозвола за трансфер. Милан Бадељ сака да замине од Фиренца ова лето, а во редот за неговиот потпис чеката италијанските гиганти Интер, Рома и Милан.

Сите беа против него, а тој создаде моќен тим кој чекори кон историски успех!

Спортски - 18.05.2017

Навивачите на Јувентус со голема скепса го дочекаа Масимилиано Алегри, а три години подоцна тој е нивниот идол кој ја води „старата дама“ кон историски остварувања. Само ден откако Масимилиано Алегри стана тренер на Јувентус пред тренинг центарот се ...

Интер се обидува да го привлече Ди Марија

Стандард - 18.05.2017

Раководството на Интер се обидува да ја договори ѕвездата на ПСЖ Анхел ди Марија, пишуваат медиумите во Италија. Според нив „нероазурите“ ќе ги искористат предностите на фактот дека Аргентинецот има ист агент со друга од своите трансфер цели – ...

Верати го одби Челси, останува во Франција

Екипа - 18.05.2017

ПСЖ ја одби првата понуда од 55 милиони фунти од Челси за нивниот плејмејкер Марко Верати. Италијанецот инсистира дека е среќен во Париз, па ја одбива можноста повторно да соработува со Антонио Конте.

Пандев го дели првото место со Дибала на Куп-листата на стрелци

Gol.mk - 18.05.2017

Македонскиот фудбалер Горан Пандев заврши меѓу најдобрите стрелци во Купот на Италија, поточно на делба на врвот. Пандев во натпреварувањето постигна вкупно четири гола, исто колку и Пауло Дибала од Јувентус, кој го доби првото место затоа што стана ...

Јувентус со првиот трофеј сезонава

Алсат-М - 18.05.2017

Јувентус го освои првиот трофеј сезонава. Го освои италијанскиот куп. „Старата дама“ се надева дека оваа година ќе ја завршат со тројна круна бидејќи е блиску до титула и во Серија А, а исто така играат во финалето на Лигата на Шампионите.

ПСЖ биле подготвени да го продадат Верати, но тој не сакал да си оди

Точка - 18.05.2017

Како што пренесуваат италијанските медиуми, италијанскиот репрезентативец Марко Верати нема намера да го напушти париски ПСЖ. Иако наводно од францускиот клуб биле подготвени да го продадат својот фудбалер за врска ова лето, сепак Верати не сакал да ...

Мендеш му донесе нов тренер на Интер

SportMedia - 18.05.2017

Познатиот фудбалски агент Жорге Мендеш договори две големи засилувања за екипата на Интер. „Нероаѕурите" од неодамна му дадоа отказ на тренерот Стефано Пиоли, а со тоа повторно се активираа гласините дека Диего Симеоне ќе седне на клупата.

Господинот 32 трофеи

Оff.net - 18.05.2017

Агентот на Дани Алвеш неодамна изјави дека 34 годишниот Бразилец сега игра подобро отколку кога замина во Барселона во 2008-ма. Можеби некој нема да се сложи ама тоа е вистина и плус има ист број трофеи со Златан.

„Одигравме неверојатно прво полувреме“

СуперСпорт - 18.05.2017

Фудбалерите на Јувентус вечерва во финалето на Купот на Италија на Олимпико го совлада Лацио со 2:0 и така го освои првиот трофеј во оваа сезона. Тренерот на Јувентус Макс Алегри беше презадоволен после освојувањето на Купот.

Супер агентот му најде тренер на Интер, а стигнува и фудбалер на Реал?!

СуперСпорт - 18.05.2017

Познатиот Мендеш договори 2 засилувања за Интер. Интер неодамна му даде отказ на Пиоли, а иако главен кандидат за негов наследник беше Симеоне, нема да има ништо од тоа. Медиумите тврдат дека првото засилување за Интер ќе биде на тренерската ...

Манџукиќ со крвава глава се бореше за првиот трофеј на Јуве оваа сезона (ВИДЕО)

МКД - 18.05.2017

Навивачите на Јувентус се воодушевени од борбеноста на Марио Манџукиќ оваа сезона, Хрватот и со пукната аркада до крај се бореше во финалето од купот против Лацио. Манџукиќ има нова улога оваа сезона, но ја извршува беспрекорно.

Кинезите не се шегуваат: Разбудениот Милан спреми 100 милиони за две нови ѕвезди!

Спортски - 18.05.2017

Преодниот рок сеуште официјално не е започнат, а Милан веќе договори три одлични трансфери, со што само ги потврди големите амбиции за следната сезона. Гигантот од „Сан Сиро“ кој после три години се враќа во европските натпреварувања веќе потроши 65 ...

Интер се фокусира на Леонардо Жардим?

Екипа - 18.05.2017

Италијанскиот калчолигаш Интер продолжува со потрага по нов тренер за следната сезона. По заминувањето на Пиоли, јасно е дека „неароаѕурите“ ќе имаат нов предводник, но засега немаа многу среќа и успех во преговорите за ангажман на нов стратег.

Фиорентина со 10 милиони евра ќе тргне по потписот на Несторовски

Gol.mk - 18.05.2017

Не помина ни една седмица а нашиот голгетер Илија Несторовски да не биде поврзан со нов трансфер. Ако пред неколку денови се пишуваше дека Евертон е најблиску до потписот на фудбалерот на Палермо, денес италијанските медиуми откриваат дека ...

Бонучи посочи што се крие зад триумфот над Лацио: Тоа ни дојде добро, не разбуди…

Дерби - 18.05.2017

Екипата на Јувентус ја продожи низата на трофеи во италијанскиот фудбал и вчера со победата над Лацио од 2-0 дојде до пехарот во Копа Италија. „Старата дама“ двата гола ги постигна во првиот дел преку Алвес и Бонучи за да потоа рутински го одбработи ...

Колумна: Нов Милан: Ера после Берлускони, нов „кинески Милан“!

СуперСпорт - 17.05.2017

Сум живеел во ерата на Саки, во ерата на Капело, на Анчелоти, сум доживеал во својот живот да видам на тв екраните многу легендарни играчи на Милан кои доаѓаат и заминуваат и оставаат огромен белег во клубот.

Трет трофеј во низа за Јувентус во Купот на Италија

Слободен Печат - 18.05.2017

Со головите на Дани Алвеш и Леонардо Бонучи, Јувентус го победи Лацио во финалето на фудбалскиот Куп на Италија и го освои третиот трофеј во низа од вкупно 12-те, што не ѝ успеало на ниедна екипа.

Крвавиот Манџукиќ синоним за Јуве – фановите импресионирани!

Спортски - 18.05.2017

Марио Манџукиќ во последно време прерасна во идол на навивачите на Јувентус, а синоќа во финалето на италијанскиот Куп уште еднаш ги импресионираше „бјанконерите“. Имено, хрватскиот напаѓач при еден воздушен дуел со Бастос ја повреди аркадата, па ...

Манџукиќ со раскрварена глава се бореше до крај за Јувентус (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.05.2017

Италијанскиот шампион го освои Купот на Италија, додека навивачите на Јувентус се импресионирани од борбеноста на напаѓачот Марио Манџукиќ. Јувентус славешесо 2-0 над Лацио во финалниот меч од Купот на Италија, со погодоците на Алвес и Бонучи.

„Се надевам дека повторно ќе видиме победнички Милан“

СуперСпорт - 18.05.2017

Фудбалерот на Милан Рикардо Монтоливо призна дека бил многу емотивен кога се вратил на терен после седум месеци пауза. Тој ги повреди лигаментите на коленото во октомври минатата година во квалификациски натпревар на репрезентацијата на Италија ...