TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Оружје украдено од два стана во Скопје...

Н.Македонија - 06.10.2017

Оружје украдено од два стана во Скопје Два пиштоли биле украдени од два стана во Скопје, во претходните два дена, соопшти полицијата. Вчера било пријавено дека ул. “Волгоградска“ во стан кој бил користен како деловен простор, непознат сторител ...

Две тешки кражби во Скопје

Newsroom - 06.10.2017

Во изминативе два дена во Скопје биле избршени две потешки кражби јавуваат од МВР. Едната се случила во средата на булевар „Јане Сандански“, во станот сопственост на С.М (47), од страна на непознат сторител.