TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Уништена дел од историјата на Скопје – Изгоре поранешниот „Градски завод за урбанизам“

ТВ21 - 21.04.2017

За нешто повеќе од два часа во големиот пожар кој ги зафати бараките, во историја заминаа важни документи поврзани за Град Скопје. Пожарникарите се обидуваа да спасат барем нешто, не сепак не успешно.

Голем пожар во центарот на Скопје, изгореа бараките на поранешниот Завод за урбанизам

Телма - 21.04.2017

Бараките изгореа за неколку минути, први стигнаа пожарникарите од најблискиот пункт во Тафталиџе. Истовремено учениците на соседното ГУЦ веднаш беа евакуирани. Пожарот е пријавен во 12 часот и 15 минути, ова е снимка направена од возач која покажува ...

Изгореа бараки во Карпош

24 Вести - 21.04.2017

Огнена стихија пеплоса до темел три бараки во Карпош. 40 пожарникари се бореа со пламените јазици. На 15. противпожарни возила беа придружени и дополнителните возила на „Водовод и канализација“ и на „Комуналната хигиена“.

Ексклузивни снимки од дрон од пожарот во Карпош

24 Вести - 21.04.2017

Ексклузивните снимки од дрон што ги обезбеди Телевизија 24 покажуваат дека бараките се срамнети со земја. И по извесно време откако беа изгаснати пламените јазици од изгорениот комплекс се креваа димни облаци, како што покажуваат овие ...

Голем пожар во центарот на Скопје

Телма - 21.04.2017

Во големиот пожар кој избувна денеска на пладне во близина на Градежното училиште Здравско Цветковски, изгореа бараките на поранешниот Заводот за урбанизам. Нема повредени, средношколците беа навреме евакуирани од училиштето.

(ГАЛЕРИЈА) Пожар, двојазичност и Стевчо

Фокус - 21.04.2017

Во пожарот што попладнево избувна изгореа бараките кои се сместени Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања. Додека пожарникарите се обидуваа да ја стават под контрола огнената стихија, на местото ...

СИМПТОМАТИЧНО Е ШТО ОГНОТ БРГУ СЕ ШИРЕШЕ: Општина Карпош ќе бара темелна истрага за пожарот (ВИДЕО)

Телеграф - 21.04.2017

Во пожарот, кој беше во близина на Средното градежно гимназиско училиште „Здравко Цветковски“, изгореа бараки на Заводот за урбанизам и архитектура, каде што биле сместени и макети од значајни објекти, проекти и урбанистички планови за Скопје ...

Изгореа бараки на Институтот за политички науки и Заводот за урбанизам

Нова ТВ - 21.04.2017

Во голем пожар претпладнево изгореа бараките во кои се сместени Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања и уште неколку празни објекти во нивна близина.

Голем пожар на Партизанска во Скопје- Нема повредени

Сител - 21.04.2017

30 тина пожарникари помогнати со екипите на Водовод и Канализација учествуваа во гасење на огнената стихија која ги зафати бараките спроти бензинската пумпа Макпетрол во скопската населба Карпош.

Опожарена е документација на постземјотресно Скопје?...

Н.Македонија - 21.04.2017

Опожарена е документација на постземјотресно Скопје Откако пожарникарсктие екипи го локализираа пожарот во бараките на Институтот за политички науки и Заводот за урбанизам, сега работат на расчистување на теренот.

ПЕПЛОСАНИ МАКЕТИ ОД ПОСТЗЕМЈОТРЕСНО СКОПЈЕ: До темел изгореа бараките во Карпош, гаснеа десетици пожарникари ...

Телеграф - 21.04.2017

Според информациите од теренот, во пожарот изгореле и вредни скици, макети и архивски материјали за постземјотресно Скопје, а кои бие сместени во просториите на бараките. Во пожарот, освен материјалната штета, нема повредени До темел изгореа ...

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“

Алсат-М - 21.04.2017

Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица. Командантот на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје Звонко Томески ...

Изгоре дел од историјата на Скопје

Вечер - 21.04.2017

Четириесет пожарникари со 15 противпожарни возила заедно со екипи на Јавното претпријатие "Водовод и канализација", повеќе од еден час се бореа да ја локализираат огнената стихија која вчера околу пладне пеплоса три бараки и се прошири на четвртата, ...

Ветерот го разгорува пожарот во бараките во Карпош (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 21.04.2017

Силниот ветар што дува во Скопје им ја отежнува работата на големиот број пожарникари што го гаснат пожарот што ги зафати бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко-правни истражувања наспроти бензинската пумпа Макпетрол ...

ОБНОВЕНО Гори барака во близина на ГУЦ

+инфо - 21.04.2017

Пајак службата ги крева возилата кои се паркирани во близина на пожарот. Три напуштени бараки кои се наоѓаат во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“, се во пламен, информираат од Противпожарната единица на Град ...

Голем пожар во скопски Карпош, нема повредени

МРТ - 21.04.2017

Голем пожар попладнево беснееше кај училиштето „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“. Беа зафатени бараки на Иститутот за социолошки и политичко- правни истражувања, како и на Заводот за урбанизам. Интервенираа 40 пожарникари.

(Галерија) Нема опасност од експлозија, пожарот локализиран...

Н.Македонија - 21.04.2017

Нема опасност од експлозија, пожарот локализиран Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица, потврди командантот на Бригадата за противпожарна заштита ...

Пожарот кај „Здравко Цветковски“ локализиран – нема повредени

Макфакс - 21.04.2017

Пожарот кој избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и не постои можност за негово проширување на останатите бараки во непосредна близина.

Општина Карпош бара темелна истрага за денешниот пожар

Сител - 21.04.2017

Општина Карпош изрази жалење за денешниот пожар во којашто изгоре поранешниот Градски завод за урбанизам, кој е во стечај. - Со ова заминува дел од историјата на Град Скопје, макети од значајни објекти, проекти и урбанистички планови.

Гори барака во близина на ГУЦ

+инфо - 21.04.2017

Неофицијално, во бараката е сместен Институтот за социолошки и правно политички науки. Барака која се наоѓа во близина на СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа „Макпетрол“, е во пламен, информираат од Противпожарната единица на Град ...

Нема опасност од експлозија, пожарот локализиран...

Н.Македонија - 21.04.2017

Нема опасност од експлозија, пожарот локализиран Пожарот кај напуштените бараки кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е ставен под контрола и нема повредени лица, потврди командантот на Бригадата за противпожарна заштита ...

ОГНОТ ВО КАРПОШ НЕ СТИВНУВА: Полицијата ги отстранува луѓето, во близина има и довод за гас (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 21.04.2017

Дополнителен товар за пожарникарите е и силниот ветер кој уште толку го разнесува и го засилува огнот Поради опасност од експлозија, полицијата бргу ги отстрани луѓето што се насобраа покрај старата голема барака во скопската населба Карпош, која ...

Горат бараките на Заводот за урбанизам и архитектура во скопје

Сакам да кажам - 21.04.2017

Голем пожар ги зафати бараките до средното училиште „Здравко Цветковски“ спроти бензинската пумпа на „Макпетрол“ на булеварот Партизански одреди во скопската населба Карпош. Се работи за објекти на Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за ...

(ГАЛЕРИЈА) Огнената стихија во Карпош под контрола и без повредени-штетата допрва ќе се знае

Фактор - 21.04.2017

Пожарот кој беснееше во скопски Карпош во бараките на кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ е локализиран и навремено ставен под контрола. Интервенцијата на 30 пожарникари и 15 противпожарни возила се бореше со огнената ...

Локализиран пожарот кај „Здравко Цветковски“

Стандард - 21.04.2017

Пожарот во бараките на Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за социолошки и политичко-правни студии на булевар Партизански одреди близу средното училиште „Здравко Цветковски“ во населбата Карпош е изгаснат и во него нема повредени.

Голем пожар во Карпош

Макфакс - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кои се наоѓаат во близина на СУЦ „Здравко Цветковски“. Пожарот зема замав и е видлив на поголема далечина. Учениците од училиштето беа евакуирани, а постои опасност од експлозија затоа што во бараките се сместени цистерни ...

Нема опасност од експлозија од пожарот во Карпош...

Н.Македонија - 21.04.2017

Нема опасност од експлозија од пожарот во Карпош Нема опасност од експлозија, а пожарот наскоро ќе биде локализиран, потврди првиот командир на противпожарната единица Ѕвонко Томески откако избувна пожар во бараките на Институтот за социолошки и ...

Пожарот во бараките кај „Здравко Цветковски“ изгаснат, повредени нема

Мета - 21.04.2017

Пожарот во бараките на булевар Партизански одреди близу средното училиште „Здравко Цветковски“ во населбата Карпош е изгаснат и во него нема повредени. – Стануваше збор за голем пожар, но за среќа спречивме да се прошири и на останатите бараки – ...

Видео: Пожар во Институтот за социолошки истражувања

Фокус - 21.04.2017

Горат бараките во кои се сместени Институтот за социолошки и политички истражувања, како и Заводот за Урбанизам. Пожарот во моментот се уште е во полн ек и испушта голем чад кој може да се види и од поголема далечина.

Голем пожар во Скопје (видео)

Канал5 - 21.04.2017

Горат бараки во Карпош 3 Изби пожар на булеварот Партизански Одреди во бараките во кои е сместени Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања на булеварот Партизански одреди во скопската населба Карпош.

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО СКОПЈЕ: Горат бараки во Карпош, ветрот го разнесува огнот (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 21.04.2017

Голем број противпожарни возила се обидуваат да го совладаат пожарот што избувна денеска во населбата Карпош во Скопје, во близина на Средното градежно гимназиско училиште „3дравко Цветковски“ Стари бараки се зафатени од големи пламени јазици, ...

Пожар во Скопје – до темел изгореа бараки во Карпош

Телевизија Нова - 21.04.2017

Противпожарни возила, сирени, растрчани пожарникари, оган и густ чад. Ваква беше денес сликата во скопски Карпош нешто по 12 часот. Во голем пожар до темел изгореа неколку бараки во близина на ГУЦ. Речиси 2 часа пожарникарите водеа битка со огнот.

Нема повредени во пожарот во Карпош, огнот го локализираа 40 пожарникари

Република - 21.04.2017

40 пожарникари го гаснеле пожарот кој избувна денска и ги зафати бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош. Гореле три бараки на кои веднаш било интервенирано, со цел да се ...

Пожар беснее во Карпош

ТВ21 - 21.04.2017

Пожар изби во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот „Партизански одреди“, пренесе Курир . За сега, не се познати причините за ...

Страшен пожар во Скопје

Panika.be - 21.04.2017

Во скопската населба Карпош 3 избувна страшен пожар. Противпожарната екипа сеуште се бори со пожарот. *Видео: Игор Каспер ...

Ветрот ја отежнува работата на пожарникарите: Детали за пожарот во Карпош

Press24 - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. Според првичните информации пожарот има зафатено три напуштени бараки кои се наоѓаат спроти бензиската пумпа на „Макпетрол“.

Пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

Сител - 21.04.2017

Пожар избувна во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“ на булеварот „Партизански одреди“ во скопската населба Карпош. На терен интервенираат екипите на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје.

Пожарот ставен под контрола, нема повредени (Фотогалерија)

Слободен Печат - 21.04.2017

Во големиот пожар што се случи претпладнево изгореа бараките во кои се сместени Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања и уште неколку празни објекти во нивна ...

Горат бараки во близина на СУГС „Здравко Цветковски“...

Н.Македонија - 21.04.2017

Горат бараки во близина на СУГС „Здравко Цветковски“ Изби пожар во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Засега нема информации од кои причини е избиен пожарот и што точно е ...

Голем пожар кај средното училиште „Здравко Цветковски“

Позитив.мк - 21.04.2017

Пожар избил во бараките кај скопското СУГС „Здравко Цветковски“, во близина на бензинската пумпа на „Макпетрол“. Противпожарни екипи се обидуваат да го изгасат пожарот кој целосно ги зафатил бараките.

Се локализира пожарот во скопски Карпош (Галерија)

Република - 21.04.2017

Пожарот кој ги зафати бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош, се локализира. Пожарните екипи мака мачат со ветерот и контролираат огнот да не се прошири.

ВИДЕО: Голем пожар во Карпош, се слушаат сирени - еве што се случува

Press24 - 21.04.2017

Голем пожар изби денеска во близина на ГУЦ во скопски Карпош. Гори објект во близина на градежното училиште, а очевидци велат дека станува збор за објект до ГУЦ познат како Завод за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот.

Пожар во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“

МРТ - 21.04.2017

Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Гори објект во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“. Очевидци велат дека станува збор за Заводот за архитектура и ...

(ВИДЕО) ОБЛАЦИ ОД ЧАД НАД КАРПОШ: Горат бараки во близина на ГУЦ

Фактор - 21.04.2017

Пожар беснее во скопски Карпош во близина на ГУЦ. Според пишувањата на медиумите горат бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош.

Голем пожар беснее во скопски Карпош

Сител - 21.04.2017

Во моментов огромен облак од дим се издига над градската болница 8ми септември во близина на булеварот Партизански одреди. Наскоро повеќе ...

ВИДЕО: Голем пожар беснее во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

Либертас - 21.04.2017

Голем пожар изби во бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош, кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди.

ГАЛЕРИЈА: Голем пожар кај ГУЦ во скопски Карпош

Press24 - 21.04.2017

Гори објект во близина на градежното училиште. Очевидци велат дека станува збор за објект до ГУЦ познат како Завод за архитектура и урбанизам. Се уште нема информации како избил пожарот. Нашиот репортер од терен вели дека на местото пристигнуваат ...

Голем пожар беснее во скопски Карпош (Видео / Фото)

Република - 21.04.2017

Огромен облак од чад се издига во близина на средното училиште Здравко Цветковски. Сеуште не е познато како настанал пожарот, повеќе информации се очекуваат во текот на ...

Голем пожар во близина на средното училиште „Здравко Цветковски“ во Карпош

Вечер - 21.04.2017

Во општина Карпош, во близина на средното училиште СГГУГС „Здравко Цветковски"- ГУЦ изби голем пожар. Причината за пожарот сеуште е непозната, ниту дали има повредени. Повеќе детали во текот на ...

ФОТО: Голем пожар беснее во скопски Карпош

Press24 - 21.04.2017

Огромен облак од дим се издига над дградската болница 8ми септември во близина на булеварот Партизански одреди јавуваат очевидци за Press24. Нашата екипа е на терен, наскоро нови ...