TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Деулофеу: Созреав, сега повеќе сум…

Дерби - 14.11.2017

Крилниот шпански напаѓач, Жерард Деулофеу во текот на летниот преоден рок се врати во својот матичен клуб Барселона каде добро ги користи своите минути од тренерот Ернесто Валверде. Тој добива поголема можност за докажување и поради повредата на ...

Вермален пред потпис со Интер?

Шеталиште - 14.11.2017

Томас Вермаелен може да премине во италијанскиот Интер оваа зима. „Црно-сините” имаат интерес за 31-годишниот централен дефанзивец, кој е со статус на резерва во составот на каталонците. Вермаелен ретко се наоѓа во составот на Барса оваа сезона, а ...

Има и такви: Згрешив што останав во Барселона

Спортклуб - 13.11.2017

Белгискиот репрезентативец, Томас Вермален кој летово одби неколку понуди и остана во Барселона, призна дека згрешил што не го напуштил клубот. „Откако се вратив од Рома, мислев дека со моите игри можам да се наметнам кај новиот тренер на Барселона.

Вермален се сели во италијанскиот гигант

Спортски - 13.11.2017

Томас Вермален никако не добива шанса и оваа сезона, па готово сигурно ќе ја напушти Барселона уште во јануари. Вермален минатата сезона беше на позајмица во Рома каде одигра само 7 натпревари, но Валверде не смета на него и клубот му ја отвори ...

Еден играч на каталонците јавно го искажа своето незадоволство: Жалам што не ја напуштив Барселона…

Дерби - 13.11.2017

Барселона бележи добри резултати под водство на Ернесто Валверде во сите конкуренции, но сите играчи дефинитивно не се задоволни со својот статус и минутажата што ја имаат во актуелната средина.

Еден играч на каталонците јавно го искажа своето незадоволство: Жалам што не ја напуштив Барселона…

Точка - 13.11.2017

Барселона бележи добри резултати под водство на Ернесто Валверде во сите конкуренции, но сите играчи дефинитивно не се задоволни со својот статус и минутажата што ја имаат во актуелната средина.