TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Канаваро брутален: Нашиот фудбал го водат мумии!

Спортски - 14.11.2017

Италијанската репрезентација за прв пат после 60 години нема да игра на Светско првенство, што е сигурно голем удар за една од најтрофејните нации во светот. Незадоволството поради големиот неуспех сигурно ќе кулминира во наредните денови, а својата ...

Медиумите ги распарчија Италијанците: „Сите заминувајте“, „Смрт во Милано“, „Апокалипса“…

Спортски - 14.11.2017

Нема многу нации кои еуфорични ја следат фудбалската репрезентација како Италијанците. Тамошните медиуми ги испратија „аѕурите“ на мечот против Шведска полни со поддршка и вера дека ќе се пласираат на Мундијалот.

Ќе се врати ли Ибра во Шведска за Светско 2018?

Оff.net - 14.11.2017

На Мундијалот нема да гледаме легенди како Џиџи Буфон, Арјен Робен, Дидие Дрогба, Џорџо Киелини... Се надеваме само дека шведската јавност и селекторот ќе го предомислат Златан да се врати во репрезентацијата и да заигра во Русија следното ...

Барзаљи: Ги разочаравме сите, но Италија ќе се врати таму каде што заслужува да биде!

Gol.mk - 14.11.2017

Одбранбениот играч на италијанската репрезентација, Андреа Барзаљи и се извини на целата нација за неуспехот на репрезентација, но исто така најави и повлекување од истата. Покрај него, сигурно од „азурите“ се повлекува Буфон, а неговиот пример се ...

Канаваро за состојбите во Италија: Мумии го контролираат нашиот фудбал…

Дерби - 14.11.2017

Италија за прв пат по 1958 година нема да биде дел од големиот собир на најдобрите свтески репрезентации, а за тоа се погрижи селекцијата на Шведска која успеа да ја добие бараж битката иако на хартија беше аутсајдер.

Канаваро без влакна на јазикот: Збогум за мумиите кои го контролираат италијанскиот фудбал!

24Фудбал - 14.11.2017

Поранешниот репрезентативец на Италија не се штедеше на критиките за шокантната елиминација. Една од најпопуларните фудбалски репрезентации во светот, Италија, нема да можеме да ја гледаме на Светското првенство во Русија идната година, Шведска ...

Се јави и Касилјас со емотивна порака за Буфон: Не сакам да те гледам ваков…

Спортклуб - 14.11.2017

Откако Италија остана без пласман на СП, на голем удар на јавноста се најде речиси цела репрезентација, од стручен штаб, па се до фудбалери, но само еден човек не. А тоа е легендарниот голман Џиџи Буфон.

Канаваро искрен: „Мумии“ го водат италијанскиот фудбал, странците нè уништија!

Gol.mk - 14.11.2017

Малкумина очекуваа дека во на Светското првенство во Русија нема да можат да ги следат фудбалските натпревари на една од најголемите светски сили Италија. Но, синоќа избраниците на Вентура, па и самиот селектор со своите сомнителни одлуки, ...

Канаваро: Италијанскиот фудбал го водат мумии

Макфакс - 14.11.2017

Италијанската фудбалска репрезентација прв пат по шест децении нема да настапи на светско првенство што преставува голем удар за една од најтрофејните фудбалски нации во светот. Италија четири пати била светски шампион, последен пат во 2006 година.

КРАЈ НА ЕДНА ЕРА – Буфон не е единствениот кој се прости од дресот на Италија!

Спортски - 14.11.2017

Репрезентацијата на Италија прв пат по 60 години нема да игра на Светското првенство кое следното лето ќе се одржи во Русија. Италијанците не успеаја преку бараж да се пласираат на Мундијалот, бидејќи во двомечот селекцијата на Шведска со вкупен ...

Цела Италија плаче: „Апокалипса“, „Смрт во Милано“...

SportMedia - 14.11.2017

Во двата меча против Шведска, Италија не даде ниту еден гол, а така не може да се биде дел од најдобрите селекции. По пауза од 60 години, „аѕурите“ за прв пат нема да бидат дел од еден Мундијал.

Покрај Буфон уште неколку големи ѕвезди се збогуваа со дресот на Италија

24Фудбал - 14.11.2017

Италија синоќа доживеа тежок удар од Шведска, за прв пат по 1958 година нема да играат на Светското фудбалско првенство, за неколку играчи ова беше последен меч за репрезентацијата. Џиџи Буфон планираше да се пензионира по крајот на Светското ...

Канаваро: Фудбалот ни го водат мумии

+инфо - 14.11.2017

Светското првенство го загубивме пред 15 години кога луѓето кои инвестираат во фудбал почнаа да прибираат во нашата лига секакви промашени играчи. Играчот на Сасуло, Паоло Канаваро, по неуспехот на репрезентацијата во баражот за Светското првенство, ...

Адио Буфон

Сител - 14.11.2017

Легендата на италијанскиот фудбал Џиџи Буфон со солзи во очите ја заврши кариерата. Славиот италијански голман беше на голот на Италија во синоќешниот дуел со Шведска од баражот за Мундијалот но остана без учество на Сп во Русија што многу го ...

ФОТО: Италијанските медиуми жестоки – Момци, земете лопати и тргнете на работа

Спортклуб - 14.11.2017

Италија по 60 години остана без СП, а причината за тоа е Шведска. „Азурите“ и во реванш мечот на „Сан Сиро“, одигран синоќе не прикажаа ништо, па заслужено се елиминирани. Италијанските медиуми, а пред се тиражните весници утрово осамнаа со жестоки ...

По Буфон, уште тројца фудбалери се повлекоа од италијанската репрезентација

Newsroom - 14.11.2017

Џорџо Киелини, Даниеле Де Роси и Андреа Барзали го следеа примерот на голманот Џанлуиџи Буфон и соопштија дека се повлекуваат од настапите во италијанската фудбалска репрезентација. Буфон објави крај на кариерата во националниот тим синоќа по ...

Буфон се прости од репрезентацијата во солзи, СП 2018 без Италија

Кајгана - 14.11.2017

Италија нема да биде помеѓу учесниците на претстојното Светско Првенство откако вчера го изгуби бараж двомечот со Шведска, со конечен резултат од 0:1 по двата натпревари. Првпат по 1958 година Италија не успеа да се квалификува за Светско Првенство.

Насловните страници на италијанските спортски весници: Сите надвор! (ФОТО)

Sport 1 - 14.11.2017

Италија е во шок и неверување. Фудбалската репрезентација не се пласираше на Светското фудбалско првенство во Русија 2018 година. Јавноста со право е огорчена и разочарана, по очајната игра на „аѕурите“ во квалификациите, а особено во баражот со ...

Касилјас ја сподели фотографијата од расплаканиот Буфон и му испрати крајно емотивна порака на својот пријател (Фото)

Дерби - 14.11.2017

Џанлуиџи Буфон со многу емоции и растреперен глас го даде своето последно интервју како член на италијанската фудбалска репрезентација , а за негова несреќа, судбината посака тоа да биде на натпревар кој се истакнува како најголемо разочарување во ...

Егзодус кај „аѕурите“: По Буфон, уште три италијански ѕвезди се повлекоа од репрезентацијата!

Дерби - 14.11.2017

Италијанската фудбалска репрезентација изминатава вечер доживеа вистински колап на домашен терен бидејќи не успеа да го скрши отпорот против Швеѓаните и да ја анулира негативата од 1:0 која ја стекна во Стокхолм, а тоа значеше дека четирикратниот ...

Канаваро: Нашиот фудбал го водат мумии, странците не упропастија

Спортклуб - 14.11.2017

Италијанската фудбалска репрезентација за првпат по 60 години нема да игра на едно СП, што е огромен удар за една од најтрофејните фудбалски нации на светот. Незадоволството поради големиот неуспеш и не заминувањето на Мундијалот во Русија, со ...

Италија остана без СП, но и без Буфон, Де Роси, Кјелини и Барѕаљи

Спортклуб - 14.11.2017

Италијанската фудбалска селекција по елиминацијата од Шведска во бараж дуелот за пласман на СП во Русија се најде на голем удар на тамошната спортска јавност. Разочарувањето беше големо, а дел од репрезентативците ги совлада емоција и по последниот ...

Буфон со солзи: Не ми е жал за мене, туку за Италија

Стандард - 14.11.2017

По завршувањето на втората бараж средба во Милано за пласман на СП 2018, 39-годишниот голман на Италија, Џанлуиџи Буфон со солзи на очи објави дека ја прекинува кариерата во националниот тим.

Пред 20 години Буфон дебитираше за Италија во нехумани услови за игра (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.11.2017

Легендарниот голман на Италија, Џанлуиџи Буфон синоќа неславно ја заврши својата дведецениска репрезентативна кариера, па со солзи и емоционален крах замина во легендите по елиминацијата на Италија во мундијалскиот бараж.

Буфон во солзи ги напушти Азурите: Не успеавме, а ова е важно за државата

Локално - 14.11.2017

Италија со реми без погодоци во вториот натпревар од баражот за Светското првенство, одигран во понеделникот навечер против Шведска во Милано, дефинитивно остана без Мундијалот во Русија, а тој неуспех го официјализира и повлекувањето на ...

Медиумите ги нападнаа италијанските репрезентативци

Newsroom - 14.11.2017

Италијанските медиуми ги испратија Азурите на реваншот против Шведска полни со поддршка и верба дека резултатот 1:0 од Солне не е невозможно да се надомести на Сан Сиро. Сепак, одлично организираната шведска репрезентација, особено во одбраната, ...

Буфон не го заслужи ова

Оff.net - 14.11.2017

Нема фудбалски навивач кој не го почитува и кој не жали што интернационалната кариера му завршува на ваков тажен начин. Со солзи кои кажуваа сè. А тој во џентлменски стил изјави: Не плачам за мене, туку за италијанскиот ...

Буфон не издржа и со солзи во очите порача: Жал ми е за цела Италија

Точка - 14.11.2017

Репрезентацијата на Италија после 60 години остана без пласман на Светското првенство. Синоќа „Аѕурите“ не ја совладаа Шведска и останаа без „билет“ за Русија. Синоќешниот натпревар на „Џузепе Меаца“ во Милано беше последниот натпревар за Џанлуиџи ...

Буфон со солзи во очите се прости од „Аѕурите“: Жал ми е што се заврши вака (ВИДЕО)

24Фудбал - 14.11.2017

Џиџи Буфон соопшти дека го одиграл последниот натпревар во дресот на Италија, капитенот со солжи во очите се збогува и изрази жалење што со голем неуспех си заминува од националниот тим Легендата на Јувентус и Италија се надеваше дека Светското ...

Четворица „азури“ објавија репрезентативна пензија по фијаското во Милано

Gol.mk - 14.11.2017

Дебаклот на италијанската репрезентација, која нема да игра на Светското првенство во Русија, значи комплетна револуција во фудбалот на „чизмата“ и крај на една голема ера. Четири асови на „азурите“, тројца светски шампиони и Џорџо Кјелини, најавија ...

Премногу емоции за живата легенда: Буфон „пукна“ и не престана да плаче во своето последно интервју во националниот ...

Спортски - 14.11.2017

Иако сакаше со крајот на Мундијалот да му каже „збогум“ на националниот дрес, по дебаклот кој ја снајде Италија вечерва, големиот Џанлуиџи Буфон истото мораше да го стори многу порано. Имено, Италија по 60 години не успеа да се пласира на СП, и тоа ...

Шок во Милано! Италија не оди на СП првпат од 1958 година!

Макфакс - 13.11.2017

Молк и солзи на „Сан Сиро“! Италија е во шок! Првпат од 1958 година, италијанската фудбалска репрезентација, носител на четири светски титули нема да биде на Мундијалот, откако во реваншот против Шведска не успеаја да го „скршат“ отпорот на ...

Нема потажен момент, Буфон во солзи: Жал ми е што вака заврши, збогум Италија (ВИДЕО)

Екипа - 13.11.2017

Италија не се пласира на Светското првенство, а легендарниот голман Џанлуиџи Буфон таму сакаше во голем стил да се прости од националниот дрес. Наместо тоа, солзи и тага од неверојатниот голман, и изјава дека ова е крај на неговите настапи во дресот ...

Солзите на Буфон ја расплакаа Италија (Фото)

SportMedia - 13.11.2017

Џиџи Буфон со солзи во очите се прости од настапите за италијанската селекција, а тоа го стори во најтежок можен момент, кога „аѕурите" останаа без настап на Мундијалот во Русија. „Адио Буфон“ пишуваа италијанските медиуми, простувајќи се од една од ...

Италија Не оди на светско првенство и остана без својата икона Џиџи Буфон

Сакам да кажам - 13.11.2017

Претстојното Светско првенство во Русија ќе помине без четирикратниот шампион Италија. Шведска приреди мала сензација, откако одигра 0:0 на реваншот од дополнителните квалификации во Милано, со што ја одбрани предноста од 1:0 од првата средба во ...

Заврши една голема ера, и тоа на најболниот начин - збогум Џиџи Буфон!

Sport 1 - 13.11.2017

Репрезентацијата на Италија не успеа да се пласира на Светското првенство кое се игра следното лето во Русија, па така за првпат во последните шест децении нема да биде дел од најголемиот планетарен настан.

Буфон емотивно се распрсна и плачејќи го даде своето последно интервју како голман на Италија (Видео)

Дерби - 13.11.2017

Елиминацијата на Италија во бараж дуелот со Шведска за Светското првенство ги зави во црно сите фудбалски фанови на Апенините, а жалењето е уште поголемо поради тоа што големиот Џиџи Буфон остана без својата последна желба да ја заврши кариерата со ...

Како Златан се радува на пласманот на СП? Си ја прекрсти земјата! (ФОТО)

Sport 1 - 13.11.2017

Дел од тагата што нема да го гледаме Џиџи Буфон на СП во Русија може ќе се разблажи со тоа што на „негово место“, на Мундијалот ќе оди Златан Ибрахимовиќ. Далеку е тој од спортсмен како Буфон, но сигурно ќе нѐ смее (и нервира) со неговото его...

Јувентус на господски начин му се заблагодари на својот Буфон

Спортклуб - 13.11.2017

Италијанскиот првак Јувентус, по елиминацијата на Италија во баражот од Шведска за пласман на СП и веројатно последниот меч во репрезентативниот дрес на нивниот голман, Џиџи Буфонт, се огласи: „Сите „Бјанконери“ се со тебе.

Јувентус во голем стил му се поклони на Буфон!

Sport 1 - 13.11.2017

Старата дама никогаш нема да го заборави својот најважен човек. Главни спортски вести вечерва се елиминацијата на Италија во баражот за пласман на СП, а следствено на тоа и збогувањето на Џиџи Буфон од репрезентативниот дрес.

ВИДЕО: Неславен крај на големиот Џиџи - Буфон се прости низ солзи и без СП

Gol.mk - 13.11.2017

Фудбалерите на италијанската репрезентација на „Сан Сиро“ не постигнааа гол против Шведска и останаа без Мундијалот, кој наредната година ќе се одржи во Русија. За „азурите“ тоа ќе биде третпат во историјата да бидат без настап на Светско првенство, ...

Буфон: Баражот има две епизоди, ние не добивме ниту една од нив

Екипа - 13.11.2017

Фудбалска трагедија за Италија. Не успеа да се пласира на Светското првенство во Русија, откако доживеа елиминација во баражот од Шведска. По поразот од 1-0 на гости, „аѕурите“ одиграа само реми без голови на домашен терен во Милано.

Италија доживеа дебакл: „Аѕурите“ останаа без Мундијалот во Русија

Спортски - 13.11.2017

Готово е! Италија го заврши својот пат до Мундијалот, но остана без него. Имено, по предноста која ја имаше Шведска на домашен терен од 1:0, вечерва на „Сан Сиро“ обете екипи одиграа меч без погодоци.

Проработеа емоциите: Буфон во солзи по елиминацијата од Шведска

Спортклуб - 13.11.2017

Капитено на фудбалската селекција на Италија и долгогодишен репрезентативец Џиџи Буфон тешко ја прифати елиминацијата од Шведска во бараж дуелот за пласман на СП. Буфон, по крајот на мечот, веднаш на терен ги даде првиот коментар, а веднаш штом ...

Големиот Буфон: Навивачите ја свиркаат химната, тој даде аплауз за Шведска (ВИДЕО)

Екипа - 13.11.2017

Италијанскиот легендарен голман Џанлуиџи Буфон уште еднаш ја покажа својата спортска величина, пред самиот старт на вечерашниот реванш натпревар од баражот за пласман на СП во Русија. Фановите на „Сан Сиро“ ја свиркаа химната на Шведска, но тој даде ...

Затоа е ЛЕГЕНДА: Сите свиркаа на химната на шведска, а тој аплаудираше (ВИДЕО)

СуперСпорт - 13.11.2017

Кога ситена стадионот „Сан Сиро“ ја исвиркуваа химната на Шведска, Џиџи Буфон со еден свој гест покажа зошто е една од најпочитуваните личности во спортот. Легендарниот голман додека се интонираше химната на Шведска непрекинато аплаудираше ...

Буфон и „Сан Сиро“ доживеаа „точка на вриење“ (Видео)

Спортски - 13.11.2017

Голем меч. Баш голем. А таква е и атмпооферата која во текот на интонирањето на химните на Италија и Шведска достигна „точка на вриење“. Се интонираше химната на Шведска, а половина стадион свиркаше.

ВИДЕО: Каква легенда – Цел стадион свиреше на шведската химна, Буфон бараше аплауз

Спортклуб - 13.11.2017

Реванш мечот за пласман на СП, помеѓу Италија и Шведска започна скандалозно. Домашните навивачи на Италија, на преполниот Сан Сиро за време на интонирање на химната на Шведска, жестоко свиреа и урлаа.

Буфон до ново ОГРОМНО признание: Втор најдобар играч во светот!

Спортски - 13.11.2017

На листата на „Goal“ легендарниот голман на Јувентус и италијанската репрезентација, Џанлуиџи Буфон се најде на второто место. Најскапиот голман на сите времиња минатата сезона во Лигата на шампионите успеа да биде 600 минути без промен погодок, ...

Гранде Буфон ја покажа својата класа

Слободен Печат - 13.11.2017

Италијанската легенда Џанлуиџи Буфон уште еднаш ја покажа својата класа. Пред стартот на вечерашниот реванш натпревар од баражот за пласман на СП во Русија меѓу Италија и Шведска, фановите на „Сан Сиро“ ја свиркаа химната на Шведска, но тој даде ...