TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

+инфо - 13.08.2017

Во натпревар од првото коло одигран попладнево Тотенхем на гостински терен го победи Њукасл со 2-0. Актуелниот англиски вицепрвак Тотенхем со победа ја започна новата сезона во Премиер лигата.

(Видео) Деле Али и Дејвис стрелаа за победа, Шелви исклучен, „петлите“ стартуваа победнички!

Спортски - 13.08.2017

Својот прв натпревар од новата сезона во Премиер лигата денес со почеток во 14:30 часот го одиграа екипите на Њукасл и Тотенхем, славеше тимот на Маурисио Покетино со резултат 0:2. „Петлите“ апсолутно заслужено дојдоа до трите бода во овој ...

Инвестицијата се исплатеше, гол на Лукаку за предност на Манчестер Јунајтед(Видео)

Спортклуб - 13.08.2017

Ромелу Лукаку со гол во 33.минута му донесе предност на Мначестер Јунајтед од 1:0 во премиерниот дуел од новата сезона во кој противник е Вест Хем. Белгиецот одлично ја смири токпата која му ја даде Маркус Рашфорд и постигна погодок по половина час ...

ВИДЕО: Тотенхем отвори со победа кај Њукасл, глупоста на Шелви им пресуди на „страчките“

Gol.mk - 13.08.2017

Вицешампионот од миинатата година, Тотенхем имаше успешно отворање на Премиер лигата, победувајќи на гостувањето кај повратникот Њукасл (0-2). Моментот на одлука се случи во вториот дел, кога Џонџо Шелви беше исклучен и го отвори патот за победа на ...

„Лудилото“ на Шелви му помогна на Тотенхем да победи со Њукасл

Екипа - 13.08.2017

Тотенхем стигна до триумф од 0-2 на гостувањето против Њукасл во првиот натпревар сезонава во Премиер лигата, откако успеа да го скрши отпорот на домашните во второто полувреме. Се чини клучен момент за триумфот на Тотенхем, беше „лудилото“ на ...

Покетино го надмудри Бенитез, Тотенхем со почетен триумф (Видео)

Спортклуб - 13.08.2017

Тотехем го победи Њукасл на првиот меч од новата сезона во Премиер лигата кој го играше на гости. Екипата од северен Лондон славеше со 2:0, но во првото полувреме немаше голови. Расположениот домашен состав на Рафа Бенитез даде солиден отпор, кој ...

Шелви направи глупост, Тотенхем го освои „Сент Џејмс Парк“ (Видео)

Дерби - 13.08.2017

Тимот на Тотенхем со позитивен резултат и победа над Њукасл на гостински терен ја отвори новата сезона во Премиер лигата. Англискиот вицешампион славеше на „Сент Џејмс Парк“ со 2-0 со головите на Али во 61 и Дејвис во 70 минута, но претходно ...

Тотнем играше по нотите на Ериксен и го совлада Њукасл (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.08.2017

Фудбалерите на Тотнем со победа ја отворија сезоната во Премиерлигата, совладувајќи го Њукасл со 2-0. Фаворитот од Лондон доминираше во текот на целиот натпревар, но противничката мрежа ја тресеше дури по еден час игра, и тоа кога Ериксен одлично го ...

Тотенхем со чиста победа ја започна сезоната во Англија

Стандард - 13.08.2017

Тотенхем ја започна успешно новата сезона во англиската Премиер лига. „Петлите“ го победија со 2:0 новакот Њукасл како гостин. Деле Али и Бен Дејвис за тимот на Маурисио Почетино, а Џонџо Шелви си доби црвен картон.

Конте прв фаворит да добие отказ во Премиерлигата

Sport 1 - 13.08.2017

Едно лошо издание и неочекуван пораз се доволни за да се вклучи алармот во соблекувалната на англискиот шампион, кој загуби во првото коло од Барнли со 2-3. Челси лошо ја отвори новата сезона, имаше три гола негатива против аутсајдерот Барнли, на ...

Челзи ги чувствува последиците од поразот: Конте достави листа со барања

Спортклуб - 13.08.2017

По нервозната реакција по мечот пред новинарите, Антонио Конте наводно разговарал со челниците, при што доставил листа со барања. Сега е појасно дека најголемиот конфликт настанал околу продажбата на Немања Матиќ во Манчестер Јунајтед, па оттаму ...

Мерсон со совет до Челси: Ако сака да ја освои Премиер лигата мора…

Дерби - 13.08.2017

Екипата на Челси со пораз од Барнли од 3-2 ја започна одбраната на титулата во Премиер лигата. „Сините“ губеа со 3-0 на „Стемфорд Бриџ“ пред Мората и Луиз да го постават конечниот резултат со тоа што мора да се каже дека овој меч и го завршија со ...

Конте со нова стратегија: „Финтите“ на Мурињо ќе му служат како пример

Спортски - 13.08.2017

Тренерот на Челси, Антонио Конте истакна дека клучниот момент во вчерашниот пораз на неговата екипа од Барнли е црвениот картон на Хејхил и додаде дека ќе мора да смисли нова формација со 10 играчи, со што потсети на Жозе Мурињо кој неодамна ги ...

Руни по победничкиот гол на своето второ деби: Ова е посебен момент

Спортклуб - 13.08.2017

Вејн Руни ова лето по цели 13 години се врати во Евертон, клубот во кој го започна својот подем кон ѕвездите, па веќе на првиот натпревар од новата сезона во Премиер лигата и донесе победа на својата екипа.

Конте: Челси ќе стори се за да ја одбрани титулата

Екипа - 13.08.2017

Англискиот првак Челси имаше шокантен старт на сезоната во Премиер – лигата, откако загуби на „Стемфорд бриџ“ со 2-3 од Барнли. Тоа дефинитивно не го очекуваа ниту фановите на „сините“, ниту пак менаџерот Антонио Конте.

Медиумите го нападнаа Конте дека намерно играл со послаб тим, Италијанецот полуде

Спортклуб - 13.08.2017

Медиумите од Островот успеаја да го „полудат“ и онака темпераментниот Антонио Конте по натпреварот со Барнли кој неговиот тим на домашен терен го загуби со 2:3, што беше вистински шок. Според многумина, поразот на домашен терен од Барнли со 2:3 не е ...

Руни: Гол за победа на „Гудисон“ – магија!

Спортски - 13.08.2017

Фудбалерот на Евертон, Вејн Руни истакна дека за него постигнувањето на победничкиот гол на „Гудисон Парк“ е посебен момент и додаде дека е важно тоа што неговиот тим ја стартуваше новата сезоната во Премиер лигата со победа .

Карагер „удри“ по своите: Ливерпул е катастрофа

Дерби - 13.08.2017

Легендарниот фудбалер на Ливерпул, поранешниот дефанзивец Џејми Карагер упати отворени критики кон неговиот поранешен тим за играта која ја прикажа во првото коло од Премиер лигата. Ливерпул не успеа да оствари победа во воведното коло, откако ...

Контраверзен гол на Бритос против Ливерпул што му носи бод на Ватфорд (ВИДЕО)

Sport M - 13.08.2017

Контраверзен гол на Бритос во 93 минути, што му носи бод на Ватфорд на домашен терен против ...

Конте со поразот од Барнли се „пресметал“ со управата?

Дерби - 13.08.2017

Шампионот на Премиер лигата, тимот на Челси сосема неочекувано беше поразен на стартот од новата сезона од Барнли со 2:3, натпревар кој „сините“ го завршија со девет играчи на теренот. Дел од медиумите го запрашаа Конте дали можеби и намерно ...

Дали Конте намерно одбра послаб тим против Барнли за да испрати порака до управата?!

24Фудбал - 12.08.2017

Медиумите од „Островото“ прашуваат дали Антонио Конте намерно одбрал послаб тим против Барнли за да изврши притисок врз управата на клубот во обидите да пристигнат уште неколку засилувања Челси неочекувано загуби на стартот од новата сезона во ...

(Видео) Најлошите 30 секунди во Премиер лигата: Фудбалерите на Челзи и Барнли во аматерско издание

Спортклуб - 12.08.2017

Челзи и Барнли денеска одиграа феноменален натпревар во рамките од првото коло во Премиер лигата. На натпреварот во кој славеше Барнли на гостински терен имаше пет погодоци, но имаше еден момент на мечот кој го привлече вниманието со кој фудбалерите ...

Премиерлига: Челзи на колена на „Стемфорд бриџ“ (Видео)

Нова ТВ - 12.08.2017

Челзи го положи оружјето во воведниот меч од новата сезона во Премиерлигата. И тоа на својот „Стемфорд бриџ“. Барнли ги однесе трите бода за Ланкашир по големиот триумф со 3:2 како најава за трнливиот пат што ќе мора да го мине составот на Антонио ...

Конте го посочи клучниот момент од неочекуваниот пораз од Барнли

Дерби - 12.08.2017

Челси се распадна во првото полувреме против Барнли и прими три гола пред паузата, а во вториот дел успеа да постигне два гола преку Алваро Мората и Давид Луиз, но тоа не беше доволно да се спречи пораз на стартот од новата сезона.

Пораз на Челзи, реми на Ливерпул

Нетпрес - 12.08.2017

Вејн Руни кој во првата минута од судското продолжение на првото полувреме го постигна својот прв гол на првенствен натпревар во своето второ деби за Евертон по 13 годни минати во Манчестер Јунајтед Пораз на шампиони Челзи на домашен терен, ремито ...

Руни: Нема послатко од победнички гол на „Гудисон“!

Стандард - 12.08.2017

Напаѓачот на Евертон, Вејн Руни беше повеќе од среќен од победоносниот гол, кој го истакна за 1:0 против Стоук Сити на стартот на Премиер лигата за сезоната 2017/2018. Според 31-годишниот играч, многу малку се настаните во фудбалот, кои можат да се ...

Шампионот Челзи поразен од Барнли на стартот на новата сезона во Премиер лигата

+инфо - 12.08.2017

На средбата од 1.коло одиграна попладнево во Лондон, Челзи загуби од Барнли со 2-3. Актуелниот англиски шампион Челзи со пораз од Барнли ја започна одбраната на титулата во Премиер лигата.

Видео: Челзи шокиран на стартот, Руни за победа на Евертон

Спортски - 12.08.2017

Премиер лигата уште во првото коло донесе големо изненадување, Челзи на „Стенфорд Бриџ“ беше поразен од Барнли. Евертон победи со голот на повратникот Руни. „Сините“ катастрофално ја започнаа новата сезона, проблемите започнаа уште во 14-та минута ...

Сензација на „Стемфорд Бриџ“: Барнли го нокаутира шампионот! (Видео)

Слободен Печат - 12.08.2017

Бранителот на титулата Челси имаше кошмарен старт на новата сезона во Премиерлигата, откако претрпе шокантен пораз од 2-3 на домашен терен од Барнли. Кошмарно почна мечот за тимот на Антонио Конте, бидејќи уште во 14.

Тотенхем победнички ја почна новата сезона во Премиер лигата

Сител - 13.08.2017

Актуелниот англиски вицепрвак Тотенхем со победа ја започна новата сезона во Премиер лигата. Во натпревар од првото коло одигран попладнево Тотенхем на гостински терен го победи Њукасл со 2-0 Откако во првиот дел мрежите мируваа во вториот гостите ...

Премиер лига: Барнли го совлада првакот Челзи

Сител - 12.08.2017

Најголемото изненадување на стартот од Премиер лигата го направи Барнли, кој како гостин го совлада првакот Челзи со 3:2, откако ја искористи предноста од двата црвени картона на „сините“.

Земјотрес на „Стемфорд Бриџ“ – Челзи изгуби од Барнли со 2:3!

Стандард - 12.08.2017

Челзи ја почна со шокантен пораз одбраната на титулата, откако изгуби со 2:3 од Барнли дома! Црвениот картон на Гери Кејхил во почетокот помогна на гостите да постигнат импресивен триумф на „Стемфорд Бриџ“, иако на крајот гостите можеа и да го ...

Руни со победнички гол на второто деби за Евертон, лош старт на шампионот Челзи

СуперСпорт - 12.08.2017

Крајот на натпреварите од 16:00 часот во Премиер Лигата донесе неколку позитивни и негативни изненадувања. Руни го отвори гол-контото на Евертон а шампионот Челзи ја отвори сезоната со пораз на свој терен.

Барнли го изненади Челси, шампионот со кикс уште на стартот (ВИДЕО)

МКД - 12.08.2017

Големо изненадување на стартот од новата сезона во Премиерлигата, Барнли славеше над шампионот Челси на Стемфорд Бриџ со 2-3 „Сините“ катастрофално ја започнаа новата сезона, средбата со Барнли ја звршија со двајца играчи помалку и загубија со 2-3.

Клоп: Не можеме да се браниме против голови од офсајд! (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.08.2017

Ливерпул играше катастрофално во дефанзива против Ватфорд, но Јирген Клоп наместо своите играчи го нападна судијата за голот од офсајд на Бритос Уште пред да почне сезоната сите знаеја дека Ливерпул има проблеми во одбраната, и токму тоа дојде до ...

Барнли го шокира шампионот Челси, Руни донесе триумф за Евертон

Екипа - 12.08.2017

Актуелниот шампион Челси им приреди шокантен старт на своите фанови на „Стемфорд бриџ“, откако загуби од Барнли со 2-3. Првиот дел беше кобен за тимот на Антонио Конте, а Барнлио постигна дури три гола.

Уште еден феноменален натпревар во Премиер Лигата (Видео)

СуперСпорт - 12.08.2017

Откако Арсенал креираше голем пресврт и славеше на отворањето на новата сезона во Премиер Лигата, слично нешто можеше да направи и Ливерпул кој во натпреварот против Вотфорд два пати губеше, на крајот стигна до водство, но во последните моменти од ...

Мората со гол и страшна асистенција не успеа да спречи пораз на Челси, враќање од соништата за Руни на „Гудисон парк“ ...

Дерби - 12.08.2017

Челси на непосакуван начин ја стартуваше новата натпрерварувачка сезона во која ја брани титулата, но фановите на клубот од Лондон не можат да бидат воопшто разочарани од желбата и карактерот кои го покажаа нивните миленици во ситуација кога имаа ...

ВИДЕО: Барнли го шокира нервозниот шампион, Евертон го слави повратникот Руни

Gol.mk - 12.08.2017

Никој не можеше да предвиди прворазредба сензација на почетокот на Премиер лигата, но Барнли среде Лондон го победи првакот Челзи со 2-3 (0-3) во кошмарен натпревар за навивачите на првакот и за менаџерот Антонио Конте.

Голови, луди пресврти – на крајот Ливерпул остана без два бода!(видео)

Спортски - 12.08.2017

Премиер лигата започна на фантастичен начин, па уште во првиот натпревар денес помеѓу Ватфорд и Ливерпул видовме шест гола, а двата клуба ги поделија бодовите. Окака ги шокираше „црвените“ и го донесе Ватфорд во водство уште во 8-та минута.

Чудесен подвиг на Барнли, го победија Челзи во Лондон по половина век чекање

SportMedia - 12.08.2017

Шампионот на Англија, Челзи ја почна одбраната на титулата со сензационален пораз од Барнли на домашен терен со 2:3. Вејн Руни погоди за Евертон во првиот официјален меч по кам-бекот во клубот од Ливерпул, а Хадерсфилд вечно ќе се сеќава на деби ...

Бритос со контроверзен гол му откина два бода на Ливерпул (ВИДЕО)

МКД - 12.08.2017

Ватфорд во судиското надополнување успеа да се избори за реми од 3-3 против Ливерпул, Бритос со контроверзен гол им откина два бода на „Црвените" Уште еден возбудлив натпревар на стартот од новата сезона во Премиерлигата, Ватфорд и Ливерпул одиграа ...

Ватфорд со нерегуларен гол му „украде“ триумф на Ливерпул во 93. минута!

Екипа - 12.08.2017

Одличен старт ја одбележува новата сезона во Премиер лигата. По синоќешната победа од 4-3 на Арсенал против Лестер, нова голеада на почетокот од англискиот шампионат овој пат во Ватфорд каде Ливерпул во вистинска драма ремизираше (3-3) со Ватфорд.

Шок на Стемфорд Бриџ, шампионот Челси по 45 минути губи 0-3 од Барнли (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.08.2017

Антонио Конте предвидуваше дека оваа сезона ќе биде многу тешка, но Италијанецот и фановите на Челси не очекуваа вакво отварање на сезоната Челси е на колена пред своите фанови во дуелот со Барнли, шампионот на Англија по крајот на првото полувреме ...

Руни даде гол за Евертон во Премиер-лигата по 13 години пауза

Екипа - 12.08.2017

Вејн Руни го доведе Евертон во водство во финишот од првото полувреме против Стоук, за својот прв гол за „карамелите“ во Премиер-лигата по пауза од 13 години, или точно 4869 дена од својот претходен погодок за овој клуб во елитното англиско ...

Челси стартуваше со пораз, Руни му донесе победа на Евертон (Видео)

Спортклуб - 12.08.2017

Со двајца играчи помалку бранителот на трофејот Челси не успеа да се спаси од пораз против Барнли во воведното коло од новата сезона на Премиер лигата. Мечот на Стемфорд Бриџ не започна во споакувана насока, во 14.минути игра Кејхил доби директен ...

Ватфорд се спаси од пораз, Ливерпул тргна со бод во новата сезона од Премиерлигата (ВИДЕО)

24Фудбал - 12.08.2017

Ватфорд и Ливерпул ги поделија бодовите и одиграа реми со резултат 3-3, а мечот се решаваше во самата завршница. Ватфорд спаси бод на домашен терен, играјќи со резултат 3-3 против Ливерпул, во мошне возбудлив меч во воведното коло од Премиерлигата.

Ливерпул испушти триумф во 93. минута против Вотрофд

ТВ21 - 12.08.2017

После синоќешната голеада помеѓу Арсенал и Лестер (4-3), и Ливерпул и Вотфорд одиграа натпревар со многу голови, а конечниот резултат беше 3-3. Вотфорд рано дојде до водство, преку погодокот на Окака во 8-та минута, а 20-тина минути подоцна, Мане ...

Челси се изрезили на стартот: Барнли го освои „Стемфорд бриџ“ (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.08.2017

Челси загуби со 2-3 на стартот на одбраната на титулата во Премиерлигата и тоа од Барнли пред своите гледачи. Работите отидоа надолу за „сините“ по исклучувањето на капитенот Гери Кејхил уште во 12-тата минута.

ВИДЕО: „Гудисон парк“ на нозе, Руни стрелец и во второто деби за Евертон

Gol.mk - 12.08.2017

„Гудисон парк“ е на нозе, а херојот на Евертон како никогаш да не го напуштил својот матичен клуб. Се играше последната минута од првиот дел на натпреварот од првото коло на Премиер лигата меѓу Евертон и Стоук, кога Руни со империјален скок ја ...