TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бразилец на проба во Вардар

СуперСпорт - 18.06.2017

Матеус Лима Круз, напаѓач од Бразил се наоѓа на проба во редовите на Вардар. Напаѓачот од денес се приклучи на тренинзите на Вардар на подготовките во Австрија. 24 годишниот Лима минатата сезона ја поминал во Сантос, а во минатото настапувал и за ...

Бразилецот Матеус Лима Круз тренира со Вардар

А1 On - 18.06.2017

Бразилскиот напаѓач Матеус Лима Круз, од денеска се приклучи на тренинзите на Вардар на подготовките во Австрија. – Лима во наредниот период ќе биде на проба во нашиот тим и ќе тренира заедно со играчите во Австрија, а ќе добие шанса и на некој од ...

Матеуз Лима Круз од Бразил на проба во Вардар на подготовките во Австрија

Gol.mk - 18.06.2017

Македонскиот шампион Вардар од денес ги започна подготовките во Австрија, а ново лице меѓу „црвено-црните“ беше бразилскиот напаѓач Матеус Лима Круз. 24-годишниот фудбалер, кој што во минатата сезона беше член на Сантош, а во минатото има ...

Бразилецот Лима Круз од денес на проба во Вардар

Gol.mk - 18.06.2017

Актуелниот македонски фудбалски првак Вардар од денес го тестира интернационалецот од Бразил, напаѓачот Матеус Лима Круз. Овој 24-годишен фудбалер веќе има искуство со играње во Европа и тоа во редовите на актуелниот шампион на Албанија, Кукс.

Вардар ќе го тестира напаѓачот Лима Круз

Дерби - 18.06.2017

Тимот на Вардар на подготовките во Австрија ќе тестира едно име во офанзивната линија и тоа е Матеус Лима Круз. Станува збор за 24-годишен бразилски напаѓач кој што во минатата сезона беше член на Сантос, а претходно бил и дел од Кукеси, Операрио, ...

Бразилецот Матеус Лима Круз се приклучи на тренинзите на Вардар

ТВ21 - 18.06.2017

Бразилскиот напаѓач Матеус Лима Круз, од денеска се приклучи на тренинзите на Вардар на подготовките во Австрија. Станува збор за 24-годишен фудбалер кој што во минатата сезона беше член на Сантос, а во минатото има настапувано за албанскиот ...

Бразилецот Матеус Лима Круз тренира со Вардар

Курир - 18.06.2017

Бразилскиот напаѓач Матеус Лима Круз, од денеска се приклучи на тренинзите на Вардар на подготовките во Австрија. – Лима во наредниот период ќе биде на проба во нашиот тим и ќе тренира заедно со играчите во Австрија, а ќе добие шанса и на некој од ...