TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вилјаш Боаш откри луд заговор против неговиот тим во азиската Лига на шампиони

Дерби - 13.09.2017

Тренерот на кинескиот тим Шангај СИПГ Андре Вилјаш Боаш обвини дека противникот Гвангжу Евергранде им правел саботажи пред реваншот од четвртфиналето на азиската Лига на шампиони во вторникот.

Ние „Англичаните“ сме втора класа, а за трите „големи момци“ групната фаза е загревање!

Sport 1 - 13.09.2017

Како и за се друго, Жозе Мурињо, има свое уникатно мислење и за сезоната која следи во Лигата на шампионите. Според него, Англичаните се во подредена улога и екипи од „втора класа“. Меѓутоа, јасно дека и ова е негова „политика“ за да го намали ...

Дали Мурињо со оваа изјава го ПОНИЖИ Манчестер Јунајтед?

Спортски - 13.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, не го смета неговиот клуб помеѓу фаворитите за титулата во Лигата на шампионите. Португалецот на клупата на Манчестер Јунајтед тврди дека англиските клубови се во подредена улога во елитното ...

Виљаш Боаш РЕВОЛТИРАН – Она што се случуваше во азиската Лига на шампиони е НЕВЕРОЈАТНО!

Спортски - 13.09.2017

Ако мислите дека УЕФА фаворизира одредени клубови во Лигата на шампионите, погледнете што се случуваше во Азија… Како што е познато во Европа УЕФА често пати се обвинува ги фаворизира шпанскит клубови Реал Мадрид и Барселона, но да видиме што се ...

Мурињо го „боцна“ Плејстејшн, па доби БРУТАЛЕН одговор од компанијата!

Спортски - 13.09.2017

Манчестер Јунајтед синоќа со 3:0 го победи Базел во Лигата на шампиони, но Мурињо не беше задоволен од начинот на игра на неговиот тим. „Специјалниот“ по натпреварот изјави дека не сака неговиот тим да игра како на Плејстејшн.

Вијаш-Боаш ги обвини ривалите дека прават сообрајќи!

SportMedia - 13.09.2017

СИПГ победи со 5:4 на пенали во вториот натпревар, откако Гуангжу Евергранде надминаа 4:0 негатива од првиот меч. „Имаше три сообраќајни несреќи пред нас. Овој клуб може да предизвика несреќи“, изјави португалскиот тренер.

Венгер го „пецна“ менаџерот на Јунајтед: Нема да бидеме како Мурињо!

Спортклуб - 13.09.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер го прозва својот колега од Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо пред почетокот на својот настап во Лигата Европа. По 19 години, “топчиите” нема да играат во Лигата на шампионите, но Венгер е категоричен дека нема преку ...

„Плејстејшн“ му возврати на Мурињо: Извини, но кај нас нема паркирани автобуси!

Sport 1 - 13.09.2017

Компанијата „Плејстејшн“ не му остана должна на Жозе Мурињо, откако тој ја спомна во својата изјава по натпреварот меѓу Челси и Карабах. Мурињо рече дека не бил задоволен од натпреварот (а Челси победи 6-0) поради тоа што играчите премногу правеле ...

Мурињо: Англиските клубови не се на нивото на Реал Мадрид, Барселона и Баерн

Курир - 13.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо смета дека клубовите од Англија се под нивот на најдобрите, во кои ги стави Реал Мадрид, Барселона и Баерн Минхен. Мурињо не верува дека фудбалерите на Јунајтед, Сити, Ливерпул, Челзи и Тотенхем се ...

Мурињо повторно блеска: Јунајтед е „второлигашки“ тим, Англичаните преживуваат, а другите се свежи и подготвени за ЛШ

Спортклуб - 13.09.2017

По безмалку две години Манчестер Јунајтед повторно игра во Лигата на шампионите. Синоќа на „Олд Трафорд“ избраниците на Жозе Мурињо го совладаа Базел во првото коло од новата сезона со 3:0.

„Плејстејшн“ му одговори на Мурињо: Кај нас нема… (Фото)

Дерби - 13.09.2017

Жозе Мурињо по крајот на мечот со Базел ги нападна своите играчи за начинот на кој почнале да се опуштаат при резултат 2:0, но додека го правеше тоа, португалскиот стручњак направи една необична споредба со видео игрите кои се играат на „Плејстејшн“ ...

Плејстејшн му врати на Мурињо: Кај нас нема паркирање автобуси (ФОТО)

24Фудбал - 13.09.2017

Плејстејшн преку својот официјален твитер профил му врати на Жозе Мурињо за неговата изјава по натпреварот со Базел. Манчестер јунајтед со 3-0 го победи Базел во меч од Лигата на шампионите.

Мурињо незадоволен: Игравме „плејстејшн фудбал“, тоа е потценувачки за противникот!

Gol.mk - 13.09.2017

По пауза од една сезона англискиот гигант, Манчестер Јунајтед, повторно заигра еден меч во Лигата на шампионите. Синоќа, „црвените ѓаволи“ извојуваа убедлива домашна победа од 3-0, над швајцарски Базел, но менаџерот на тимот, Жозе Мурињо, не ...

Мурињо ги критикуваше своите играчи по победата од 3:0 над Базел

Стандард - 13.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо беше задоволен од успехот со 3:0 над швајцарскиот тим Базел при враќањето на тимот во групната фаза на Лигата на Шампионите, но и покрај тоа остро ги критикуваше играчите, Победата на „црвените ѓаволи“ ...

Јунајтед убедлив, Мурињо незадоволен: Не смееме да играме како на Плејстешн

24Фудбал - 13.09.2017

Манчестер јунајтед со 3-0 го победи Базел, но Жозе Мурињо има многу забелешки за своите фудбалери за играта во второто полувреме. Манчестер јунајтед и Жозе Мурињо во голем стил се вратија во Лигата на шампионите откако лесно со 3-0 го победија Базел ...

Мурињо неочекувано распламна по своите играчи: Не смеете така да се однесувате кон противникот

Дерби - 13.09.2017

Жозе Мурињо можеше да биде презадоволен од конечниот епилог од мечот меѓу Манчестер Јунајтед и Базел кој се одигра на „Олд Трафорд“, но сепак „специјалниот“ во свој стил го искоментира овој дуел и имаше една голема замерка до своите играчи.

Манчестер Јунајтед рутниски против Базел (Видео)

Спортклуб - 12.09.2017

Екипата на Манчестер Јунајтед го совлада Базел со 3:0 на вечерашниот меч на Олд Трафорд во 1.коло од ЛШ. Головите за домашниот тим ги постигнаа Фелаини, Лукаку и ...

„Плејстејшн“ му одговори на Мурињо: Кај нас нема…

Точка - 13.09.2017

Жозе Мурињо по крајот на мечот со Базел ги нападна своите играчи за начинот на кој почнале да се опуштаат при резултат 2:0, но додека го правеше тоа, португалскиот стручњак направи една необична споредба со видео игрите кои се играат на „Плејстејшн“.

Покетино: ЛШ не е приоритет за англиските клубови!

Спортски - 12.09.2017

Менаџерот на Тотенхем направи анализа на незгодната ситуација, во која според него се наоѓаат англиските клубови кои учествуваат во Лигата на шампиони. „Спарси“ утре ќе стартуваат во Лигата на шампиони и тоа на домашен терен ќе ја пречекаат Борусија ...

Мурињо неочекувано распламна по своите играчи: Не смеете така да се однесувате кон противникот

Точка - 13.09.2017

Жозе Мурињо можеше да биде презадоволен од конечниот епилог од мечот меѓу Манчестер Јунајтед и Базел кој се одигра на „Олд Трафорд“, но сепак „специјалниот“ во свој стил го искоментира овој дуел и имаше една голема замерка до своите играчи.

Mурињо: Луѓето не се свесни колку нас ни е важен Фелаини!

Спортски - 12.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, пред натпреварот од првото коло во Лигата на шампионите во кое „црвените ѓаволи“ играат против Базел, изјави дека Маруан Фелаини најверојатно нема да да игра порди повреда на листот, како и дека тоа е ...

Посебен дрескод за ЛШ: Сите навивачи на Базел отидоа на „Олд Трафорд“ исто облечени (Фото)

Дерби - 12.09.2017

Навивачите на Базел очигледно се потрудиле да остават впечаток на денешното гостување во Манчестер за натпреварот од Лигата на шампиони на „Олд Трафорд“. Швајцарскиот тим вечерва во гостува на тимот на Жозе Мурињо на стартот од новата сезона во ЛШ, ...

Новиот проектил на Хулк! (Видео)

СуперСпорт - 12.09.2017

Хулк сега игра во Шангај СИПГ, а погледнете каков проектил погоди на натпреварот од 1/4 финалето од азиската ЛШ против ...

Мурињо предупреди двајца стартери: Да бев на нивно место, ќе бев загрижен

Дерби - 12.09.2017

Манчестер Јунајтед ја прекина паузата од настап во најелитното натпеваување и со освојувањето на Лига Европа минатата сезона си обезбеди место во годинешното издание на Лигата на шампионите, натпреваување кое секако буди посебен ентузијазам кај ...

Мурињо ги шокираше своите фанови и им ја врати насмевката на навивачите на Челси

iPortal - 12.09.2017

Стратегот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо пред почетокот на второто коло во Премиер лигата, изјави дека според него, главен фаворит за титулата е актуелниот шампион Челси. -Луѓето зборуваат дека Челси загубиле важен играч од средниот ред, но ...

Јунајтед ослабен на вечерашниот дуел со Базел

+инфо - 12.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, за вечерашниот дуел од Лигата на шампионите нема да има на располагање неколку стандардни првотимци. Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, за вечерашниот дуел од Лигата на шампионите нема да има ...

Мурињо пред стартот на ЛШ: Англиските клубови имаат потежок пат!

Gol.mk - 12.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, изјави дека неговиот тим е подготвен, а играчите се доволно мотивирани пред настапите во Лигата на шампионите (ЛШ). „Црвените ѓаволи“ по две години пауза се враќаат во Лигата на шампионите, како ...

Мурињо непосредно пред стартот на ЛШ: На англиските екипи им е многу потешко

Спортски - 11.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо вели дека неговите играчи се подготвени и мотивирани да ги дочекаат своите противници во ЛШ. Јунајтед по една година пауза се враќа во ЛШ. За разлика од изминатите години, овојпат на „Црвените ѓаволи“ тоа ...

Мурињо ги провоцира Јуве и Реал: Дома можат да играат со резерви, нека пробаат така во Премиер лигата

Спортклуб - 11.09.2017

Португалецот повторно во центарот на вниманието со своите изјави, а овојпат „жртви“ беа Јувентус и Реал Мадрид. Мурињо исто така се сложи со Роналдо дека шансите на англиските тимови во Европа се мали.

Мурињо: Јунајтед заостанува зад европската елита

SportMedia - 11.09.2017

Јунајтед стигна до ЛШ преку титулата од Лигата на Европа, откако минатата година само вторпат од основањето на ЛШ, тимот од Манчестер не беше меѓу елитата. Мурињо верува дека ЛШ е „нормалното опкружување“ за трикратните европски шампиони, кои ги ...

Мурињо предупреди двајца стартери: Да бев на нивно место, ќе бев загрижен

Точка - 12.09.2017

Манчестер Јунајтед ја прекина паузата од настап во најелитното натпеваување и со освојувањето на Лига Европа минатата сезона си обезбеди место во годинешното издание на Лигата на шампионите, натпреваување кое секако буди посебен ентузијазам кај ...

Јунајтед ослабен на вечерашниот дуел со Базел

Курир - 12.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, за вечерашниот дуел од Лигата на шампионите нема да има на располагање неколку стандардни првотимци. Мурињо информира дека најверојатно поради повреда во составот ќе го нема Фелаини, како и Баји и Џонс ...

Јунајтед ослабен на вечерашниот дуел со Базел

А1 On - 12.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, за вечерашниот дуел од Лигата на шампионите нема да има на располагање неколку стандардни првотимци. Мурињо информира дека најверојатно поради повреда во составот ќе го нема Фелаини, како и Баји и Џонс ...

Јунајтед ослабен на вечерашниот дуел со Базел

Сител - 12.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, за вечерашниот дуел од игата на шампионите нема да има на располагање неколку стандардни првотимци. Мурињо информира дека најверојатно поради повреда во составот ќе го нема Фелаини, како и Баји и Џонс ...

Јунајтед ослабен на вечерашниот дуел со Базел

Локално - 12.09.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, за вечерашниот дуел од Лигата на шампионите нема да има на располагање неколку стандардни првотимци. Мурињо информира дека најверојатно поради повреда во составот ќе го нема Фелаини, како и Баји и Џонс ...