TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Агаси: Ќе направам Ѓоковиќ да биде подобар, отколку што беше во минатото!

Gol.mk - 10.11.2017

Андре Агаси, поранешниот американски тенисер и сегашен тренер на Новак Ѓоковиќ е голем оптимист за идните настапи на Србинот на АТП турнирите. Тој вели дека со својата работа и совети ќе направи Ѓоковиќ да го игра најдобриот тенис во својата кариера ...

Надал уште не може да гарантира дека ќе игра во Лондон

Макфакс - 10.11.2017

Светскиот рекет број 1, Рафа Надал признава дека уште не може да гарантира дека ќе игра на АТП финалето во Лондон, кое почнува овој викенд. Надал треба да игра со Белгиецот Давид Гофан во првиот меч на турнирот во понеделник, но пред новинарите ...

Федерер ги собра АТП-наградите, браќата Брајан пак најдобри во дубл

Gol.mk - 10.11.2017

Свертската тениска асоцијација (АТП) ги обелодени добитниците на наградите за 2017 година. Легендарниот Роџер Федерер ја освои наградата за „Враќање во годината“, по 13. пат во кариерата е добитник на наградата „Штефан Едберг“ за фер-плеј, а ...

Ѓоковиќ ќе биде подобар од кога било во 2018, вели тренерот Агаси

Сакам да кажам - 10.11.2017

Андре Агаси најави дека Новак Ѓоковиќ би можел да биде подобар од кога било, кога наредната година ќе се врати на тениските терени. Српскиот тенисер падна на 12. место на АТП-листата, што е негов најлош пласман од март 2007 година, откако уште во ...

Три АТП-награди за Федерер

Макфакс - 10.11.2017

Роџер Федерер зад себе има неверојатна сезона што ќе ја заврши со настапот на завршниот мастерс во сезоната, каде што, според прогнозите, заедно со Рафаел Надал е најсериозниот кандидат за освојување на трофејот.

Оптимистички најави: Ѓоковиќ ќе биде подобар од кога било

Спортклуб - 10.11.2017

Новак Ѓоковиќ ја минува најлошата сезона во кариерата, не само затоа што по долго време излезе од топ-10, туку и затоа што се соочи со тешка повреда која го одвои неколку месеци од терените.

АТП му додели три признанија на Роџер Федерер

Шеталиште - 10.11.2017

АТП ги објави добитниците на наградите за сезоната 2017 година. Швајцарецот Роџер Федерер ја освои наградата за најдобро „Враќање во годината“. Покрај тоа, 36-годишниот тенисер по 13-ти пат во кариерата ја освои наградата „Штефан Едберг“ за ...

Федерер со две награди за неверојатната година

Стандард - 10.11.2017

Роџер Федерер ја доби наградата „Враќање на годината“ и „Спортсмен на годината“ во традиционалната анкета на официјалната веб-страница на АТП. Швајцарецот отсекогаш биле репер за однесување на и надвор од теренот, и секогаш бил беспрекорен кога ...

Надал го потврди настапот на Мастерсот во Лондон

Алсат-М - 09.11.2017

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал потврди дека ќе настапи на завршниот Мастерс во Лондон. Неизвесноста околу неговото играње беше откако претходната недела поради болки во коленото го предаде мечот од четвртфиналето на Мастерсот во Париз против Филип ...

Карлос Моја: Повредата е минато, Надал е подготвен за Лондон

Екипа - 09.11.2017

Рафаел Надал е подготвен и со нетрпение го очекува почетокот на завршниот Мастерс турнир во Лондон, тврди тренерот на шпанскиот тенисер, Карлос Моја. Надал изминатите недели имаше проблеми со повреда на коленото, што го доведуваше во прашање и ...

Надал: Дојдов во Лондон да победам првпат, сакам финале со Федерер

Gol.mk - 09.11.2017

Светскиот рекет број еден Рафаел Надал со голема самодоверба зборува пред завршниот Мастерс-турнир во Лондон. Вели дека сака да победи, а голема желба му е во мечот за титула да игра со Роџер Федерер. „Напорно работев пред овој турнир.

Надал уште не може да гарантира дека ќе игра во Лондон

Вечер - 10.11.2017

Светскиот рекет број 1, Рафа Надал признава дека уште не може да гарантира дека ќе игра на АТП финалето во Лондон, кое почнува овој викенд. Надал треба да игра со Белгиецот Давид Гофан во првиот меч на турнирот во понеделник, но пред новинарите ...

Надал оздраве, ќе игра во Лондон

Стандард - 09.11.2017

Рафаел Надал ќе учествува во финалниот АТП турнир во Лондон, откако се опорави од болката во коленото, информира ЕФЕ. Надал си постави за цел да го освои турнирот во англискиот главен град.

Моја откри дали Надал ќе настапи на завршниот турнир во Лондон

Дерби - 09.11.2017

Првиот светски тенисер, Рафаел Надал се повлече од турнирот во Париз кој беше на програмата минатата седмица поради проблеми со десното колено по што самиот посочи дека виси неговиот настап за завршниот Мастерс турнир во Лондон.

Три АТП-награди за Федерер

Вечер - 10.11.2017

Роџер Федерер зад себе има неверојатна сезона што ќе ја заврши со настапот на завршниот мастерс во сезоната, каде што, според прогнозите, заедно со Рафаел Надал е најсериозниот кандидат за освојување на трофејот.

Надал игра на Мастерсот во Лондон

Сител - 09.11.2017

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал потврди дека ќе настапи на завршниот Мастерс во Лондон. Неизвесноста околу неговото играње беше откако претходната недела поради болки во коленото го предаде мечот од четвртфиналето на Мастерсот во Париз против Филип ...

Надал уште не може да гарантира дека ќе игра во Лондон

Sport M - 10.11.2017

Светскиот рекет број 1, Рафа Надал признава дека уште не може да гарантира дека ќе игра на АТП финалето во Лондон, кое почнува овој викенд. Надал треба да игра со Белгиецот Давид Гофан во првиот меч на турнирот во понеделник, но пред новинарите ...

Неприкосновениот Федерер ги собра АТП наградите

Спортски - 10.11.2017

Роџер Федерер зад себе има неверојатна сезона што ќе ја заврши со настапот на завршниот мастерс во сезоната, каде заедно со Рафаел Надал е најсериозниот кандидат за освојување на трофејот. Поради тоа, АТП му додели на Швајцарецот три награди.

Надал го потврди настапот на Мастерсот во Лондон

24 Вести - 09.11.2017

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал потврди дека ќе настапи на завршниот Мастерс во Лондон. Неизвесноста околу неговото играње беше откако претходната недела поради болки во коленото го предаде мечот од четвртфиналето на Мастерсот во Париз против Филип ...

Три АТП-награди за Федерер

Точка - 10.11.2017

Роџер Федерер зад себе има неверојатна сезона што ќе ја заврши со настапот на завршниот мастерс во сезоната, каде што, според прогнозите, заедно со Рафаел Надал е најсериозниот кандидат за освојување на трофејот.

Надал го потврди настапот на Мастерсот во Лондон

Курир - 09.11.2017

– Дојдов во Лондон да се надигрувам, сакам победи и да го кренам победничкиот пехар. Тоа е единствениот трофеј, кој го немам освоено. Сакам да играм во финалето, а желба ми е противник да ми биде Рожер Федерер, изјави најдобриот светски играч Надал.

АТП: Нови признанија за Федерер

Сител - 10.11.2017

Роџер Федерер зад себе има неверојатна сезона што ќе ја заврши со настапот на завршниот мастерс во сезоната, каде што, според прогнозите, заедно со Рафаел Надал е најсериозниот кандидат за освојување на трофејот.

Тенисерите го изгласаа Федерер за ферплеј наградата

Sport M - 10.11.2017

Роџер Федерер зад себе има неверојатна сезона што ќе ја заврши со настапот на завршниот мастерс во сезоната, каде што, според прогнозите, заедно со Рафаел Надал е најсериозниот кандидат за освојување на трофејот.

Три АТП-награди за Федерер

Sky - 10.11.2017

Роџер Федерер зад себе има неверојатна сезона што ќе ја заврши со настапот на завршниот мастерс во сезоната, каде што, според прогнозите, заедно со Рафаел Надал е најсериозниот кандидат за освојување на трофејот.