TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Како ли ќе реагира Мурињо на ова: Скаут на Манчестер јунајтед наместо во Доха, отишол во Рејкјавик...

24Фудбал - 10.11.2017

Се шпекулира дека станува збор за главниот оператор за скаутирање на скандинавската фудбалска мрежа, поставен лично од Мурињо. Интересна приказна ни пристигнува од Манчестер јунајтед, а истата не е баш за пофалба за големиот гигант.

Скаути на Барса следат двајца „ѓаволи“

Спортски - 10.11.2017

Скаути на каталонскиот гигант Барселона присуствувале на дербито помеѓу Челзи и Манчестер Јунајтед за во живо да гледаат двајца фудбалери на „црвените ѓаволи“. Каталонските медиуми откриваат дека предмет на интерес на Барселона се дефанзивецот Ерик ...

НЕВЕРОЈАТНО: Скаут на Јунајтед тргнал да гледа натпревар, промашил 7000 километри!

Спортски - 10.11.2017

Манчестер Јунајтед дефинитивно е еден од најголемите клубови на светот, но и таму се случуваат пропусти и непрофесионализам на кој се смее целиот свет. Неверојатно звучи веста дека скаутот на Манчестер Јунајтед стигнал на Исланд за да го гледа ...

НЕВЕРОЈАТНО: Скаут на Јунајтед тргнал да гледа натпревар, промашил 7000 километри!

Таратур - 10.11.2017

Манчестер Јунајтед дефинитивно е еден од најголемите клубови на светот, но и таму се случуваат пропусти и непрофесионализам на кој се смее целиот свет. Неверојатно звучи веста дека скаутот на Манчестер Јунајтед стигнал на Исланд за да го гледа ...