TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Клоп: Не мора да има ждрепка, знам кој тим ќе ни се падне!

Gol.mk - 07.12.2017

Синоќа, англискиот гигант, Ливерпул на фантастичен начин го потврди учеството во осминафиналето на Лигата на шампионите, откако на домашен терен со убедливи 7-0 славеше во дуелот со Спартак Москва.

Конте убеден: Ќе не уништи домашното првенство!

Спортски - 07.12.2017

Екипата на Челзи во последниот натпревар од групната фаза не успеа да го совлада Атлетико Мадрид и да го обезбеди првото место во групата, а тоа занчи дека „сините“ во осминафиналето ги очекува условно кажано потежок ждреб.

„Спартак“ на Енфилд го доживеа најголемиот пораз било кога

Руска реч - 07.12.2017

Московскиот фудбалски клуб „Спартак“ синоќа го претрпе на стадионот Енфилд најголемиот пораз во својата сторија, губејќи од „Ливерпул“ со резултат од 0:7 на гостинскиот натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите.

Англичаните издоминираа во групната фаза, но за нив тоа ќе биде ноќна мора: Ова е проекцијата за осминафиналето!

Спортклуб - 07.12.2017

Неверојатно, но за првпат во историјата од Лигата на шампионите се случува една земја или едно првенство да има пет претставници во нокаут фазата од најелитното клупско фудбалско натпреварување на Стариот континент.

Клоп веќе знае со кој ќе игра Ливерпул во осминафиналето: Секогаш играм против нив

Спортклуб - 07.12.2017

Ливерпул со 7:0 го победи Спартак Москва на „Енфилд Роуд“, ждрепката за осминафиналето ќе ја дочека како победник во групата, а со 23 постигнати гола во шест натпревари стана и најефикасниот англиски претставник во историјата на групите од Лигата на ...

Клоп веќе знае кој ќе му се падне на Ливерпул во ждрепката!

Sport 1 - 07.12.2017

Ливерпул на брилијантен начин ја заврши Лигата на шампионите, совладувајќи го Спартак со 7-0, па како првопласиран ќе чека противник за осминафиналето во ждрепката, в понеделник. Јирген Клоп е презадоволен со успехот, но кога го прашаа за ждрепката ...

Подобро да се биде втор во групите од ЛШ

SportMedia - 07.12.2017

Синоќа се комплетираше групната фаза од Лигата на шампионите, по што беа познати 16-те екипи кои ќе продолжат во нокаут системот од елитното натпреварување. Првопласираните две од секоја група, ќе ја продолжат борбата за освојување на најзначајниот ...

Познат идеалниот тим од групната фаза на Лигата на шампиони: Дури четири фудбалери на ПСЖ се дел од тимот (Фото)

Дерби - 07.12.2017

Крајот на групната фаза во Лигата на шампионите е и најава за возбудувањата кои ќе ги донесе осминафиналето. Познати се сите 16 екипи кои ќе бидат дел од осминафиналето, но за тие натпревари ќе треба да почекаме до следната година, но најпрвин ...

Нема да поверувата кој е голманот со најмногу одбрани во групната фаза од ЛШ

Спортклуб - 07.12.2017

Ако статистички се гледа, најдобар голман по групната фаза во Лигата на шампионите е чуварот на мрежата на Карабах. Иако првакот на Азербејџан се збогуваше со понатамошните натпревари во ЛШ, нивниот голман Ибрахим Шехиќ може да биде горд на она што ...

Клоп веќе го знае противникот на ждребот: Мене секогаш ме спојуваат со нив

Спортски - 07.12.2017

Ливерпул со високи 7:0 ги победи Спартак на „Енфилд“ и како првопласиран во групата ќе го чека ждребот за осминафинале. „Црвените“ со 23 гола во 6 натпревари станаа најефикасната англиска екипа во историјата на групната фаза.

ПСЖ со квартет доминира помеѓу идеалните 11 во групната фаза од ЛШ

Спортклуб - 07.12.2017

Синоеќе се одиграа и последните натпревари од групната фаза во Лигата на шампионите за сезоната 2017/2018. ПСЖ стигна до рекорден број на голови во оваа фаза од ЛШ, па дури четири нивни играчи се најдоа во иделаните 11 по групната фаза според ...

Роналдо, Нејмар и Мбапе го предводат најдобриот тим од групната фаза на ЛШ

Gol.mk - 07.12.2017

Со вчерашните натпревари од шестото коло, заврши групната фаза во Лигата на шампионите. Познати се сите 16 екипи кои ќе бидат дел од ждрепката в понеделник, по која ќе бидат одредени паровите од осминафиналето.

Не чека ждрепка во ЛШ каква што не се памети: Големите гиганти како Барса и ПСЖ не спијат мирно

Спортски - 07.12.2017

Ждреката за осмина финалето во Лигата на Шампионите ќе биде одржана на 11. декември (следниот понеделник) во Нион. Клубовите ќе бидат поделени на два сада. Во еден ќе има осум победници во групата, а во другиот осумте второпласирани екипи.

Клоп предвреме знае со кој тим ќе игра Ливерпул во осминафиналето: Секогаш ги добивам нив…

Дерби - 07.12.2017

Јирген Клоп не можеше да го крие воодушевувањето од начинот на кој неговиот Ливерпул го збриша Спартак на „Енфилд Роуд“ со 7:0, уште повеќе ако се знае дека тоа беше победа со која „црвените“ го обезбедија првото место во својата група во Лигата на ...

Фабрегас: Не се плашиме од никого!

Точка - 07.12.2017

Групната фаза од Лигата на шампионите е зад нас, па сега можеме да очекуваме доста интересни дуели во нокаут фазата. Пред извлекувањето на паровите за осмина-финалето од Лигата на шампионите, се огласи фудбалерот за врска на Челси, Цеск Фабрегас кој ...

Ждрепката в понеделник - можен дуел Реал - Манчестер јунајтед!

Sport 1 - 06.12.2017

Се спушти завесата од групната фаза во Лигата на шампионите, откако беа одиграни последните натпревари од оваа рунда. Вечерва можеше да има драма во групата Г каде Лајпциг и Порто имаа исти бодови пред последното коло, меѓутоа Германците загубија од ...

Дел од екипите во страв и исчекување: Подготвени шеширите за ждрепката во ЛШ (ФОТО)

Спортски - 06.12.2017

Заврши уште една групна фаза во Лигата на шампионите, што значи дека се комплетирани шеширите за ждрепката која ќе се оддржи на 11. декември во седиштето на УЕФА во Нион. Единствено што беше дилема е кој ќе обезбеди пласман во групата Е, а тоа место ...

Англија испиша историја: За првпат пет екипи од една земја во осминафиналето на ЛШ!

Gol.mk - 06.12.2017

Со убедливата победа на Ливерпул над Спартак Москва од 7-0, тимот од „Енфилд Роуд“ го потврди својот настап во елиминационата фаза на Лигата на шампионите и стана петтата екипа од Премиер лигата која ќе игра во осминафиналето на ова натпреварување.

Познати осминафиналистите за ЛШ, ждребот е в понеделник

Екипа - 06.12.2017

Со комплетирањето на денешните натпревари и официјално е означен крајот на групната фаза од Лигата на шампионите, а познати се сите осминафиналисти во елитното европско натпреварување. Како и претходно, првопласираните екипи не можат да играат ...

Англија стана првата земја со пет претставници во осминафиналето на ЛШ

Дерби - 06.12.2017

Ливерпул, Манчестер Сити и Тотенхем вечерва и официјално се квалификуваа во осминафиналето на Лигата на шампиони, придружувајќи им се на Челси и Манчестер Јунајтед, кои вчера го потврдија пласманот во нокаут-фазата, На тој начин, Англија стана ...

„Лига на шампиони“, а шампионите втори во групната фаза

Екипа - 06.12.2017

Вчера се одиграа половина од натпреварите во 6. коло во Лигата на шампиони и скоро сите патници во нокаут фазата се познати, како и кој тим во кој барабан ќе биде при извлекувањето на двојките за осминафиналната рунда.

Џерард за шансите на Англичаните: Ливерпул можеби е подобар, Јунајтед го има Мурињо

Спортски - 06.12.2017

Стивен Џерард го коментираше големиот успех на англиските тимови оваа сезона во Лигата на шампионите. Многу лесно може да се случи четири од пет англиски клубови да бидат првопласирани во своите групи во рамките од Лигата на шампионите оваа сезона.

Ракитиќ има посебна желба: Во осминафиналето го посакува овој клуб

Спортски - 06.12.2017

Барселона групната фаза во Лигата на шампионите ја заврши со победа на домашен терен од 2:0 против тимот на Спортинг. Каталонците завршија како првопласирани во групата, а за медиумите по натпреварот зборуваше фудбалерот од средината на теренот, ...

Реакциите на тренерите во Лигата на шампиони

Кајгана - 06.12.2017

Последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите за некои значеше борба за првото место, чест или опстанок, односно пласман во Лига Европа. Во секој случај, реакциите на тренерите на терените беа нешто што немавме прилика да го видиме во ...

Само три можни ривали за Челси во осминафиналето

СуперСпорт - 06.12.2017

Фудбалерите на Челси имаа се во свои раце, но по ремито во против Атлетико Мадрид на „Стемфорд Бриџ“ паднаа на втората позиција во групата што значи дека ќе имаат потежок противник во следната фаза.

Конте им испрати порака на Барселона и ПСЖ во пресрет на осминафиналната ждрепка

Дерби - 06.12.2017

Челси одигра 1:1 со Атлетико Мадрид на вчерашниот дуел кој се одигра на „Стемфорд Бриџ“, а тоа за шпанскиот тим значеше елиминација од елитното натпреварување, а од друга страна пак го остави англискиот премиерлигаш на второто место на табелата во ...

Само три можни противници за Челси во осминафиналето, од кои два нема да им се допаднат на фановите

24Фудбал - 06.12.2017

„Сините“ вчера не успеаја да го победат Атлетико па завршија втори во групата за Рома и тоа им создава големи проблеми на ждрепката за осминафиналето од Лигата на шампионите Шампионот на Англија се стави во тешка ситуација откако одигра само 1-1 ...

Следува спектакуларна ждрепка за ЛШ: Барса на Баерн, Јунајтед на Јуве, ПСЖ на Реал…

Спортклуб - 06.12.2017

Познат е распоредот во речиси сите групи пред одигрувањето на последните осум натпревари Од она што досега е извесно, може да гледаме вистински спектакл во осминафиналето. Со оглед на тоа што гиганти како Јувентус, Реал или Челси завршија на второто ...

Кои се првите 12 екипи во нокаут фазата од Лигата на шампионите?

ЗаЗабава - 06.12.2017

12 екипи веќе се пласираа во нокаут фазата во пресрет на последните натпревари вечерва од групната фаза во Лигата на ...

Конте: Никој не го сака Челси за противник...

Н.Македонија - 06.12.2017

Конте: Никој не го сака Челси за противник Менаџерот на Челси, Антонио Конте изрази задоволство поради пласманот во осминафиналето од фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) и порача дека неговиот тим нема да биде посакуван ривал во елиминациската фаза.

Конте во свој стил: Ми е гајле со кого ќе се паднеме…

Спортклуб - 06.12.2017

Менаџерот на Челси, Антонио Конте е оптимист дека неговиот може да ја помине осминафиналната фаза без разлика кој ќе му биде противник. Синоќа “сините” ремизираа 1-1 со Атлетико и го освои второто место во групата што во следната фаза може да му ...

Великаните ќе се тресат: Нѐ очекува ли најспектакуларната ждрепка во ЛШ во историјата? (ФОТО)

Sport 1 - 06.12.2017

Три места останаа за да се комплетираат најдобрите 16 екипи на Стариот континент пред понеделничката ждрепкта од 12 часот во Нион, која уште отсега може да биде – најспектакуларна во историјата.

Познати се првите 12 патници во нокаут фазата од Лигата на шампионите

Точка - 06.12.2017

12 екипи веќе се пласираа во нокаут фазата во пресрет на последните натпревари вечерва од групната фаза во Лигата на шампионите. Кога беа во прашање вчерашните натпревари, немаше некоја голема неизвесност, па во најголемиот дел сето тоа се сведуваше ...

Клоп веќе го знае противникот во осмина-финалето

365 - 07.12.2017

По синоќешниот натпревар на Енфилд против Спартак Москва, Јирген Клоп изјави за БТ Спорт „Никој не можеше ни да замисли дека вечерва вака ќе заврши. За двете екипи ова беше натпревар на се или ништо.

Познат идеалниот тим од групната фаза на Лигата на шампиони: Дури четири фудбалери на ПСЖ се дел од тимот

Точка - 07.12.2017

Крајот на групната фаза во Лигата на шампионите е и најава за возбудувањата кои ќе ги донесе осминафиналето. Познати се сите 16 екипи кои ќе бидат дел од осминафиналето, но за тие натпревари ќе треба да почекаме до следната година, но најпрвин ...

Клоп веќе го знае противникот на ждребот: Мене секогаш ме спојуваат со нив

Таратур - 07.12.2017

Ливерпул со високи 7:0 ги победи Спартак на „Енфилд“ и како првопласиран во групата ќе го чека ждребот за осминафинале. „Црвените“ со 23 гола во 6 натпревари станаа најефикасната англиска екипа во историјата на групната фаза.

Клоп предвреме знае со кој тим ќе игра Ливерпул во осминафиналето: Секогаш ги добивам нив…

Точка - 07.12.2017

Јирген Клоп не можеше да го крие воодушевувањето од начинот на кој неговиот Ливерпул го збриша Спартак на „Енфилд Роуд“ со 7:0, уште повеќе ако се знае дека тоа беше победа со која „црвените“ го обезбедија првото место во својата група во Лигата на ...

Составот на шеширите е речиси јасен, осминафиналето во ЛШ може да донесе дерби дуели (Фото)

Дерби - 05.12.2017

По првиот натпреварувачки ден од последното коло се јасни 12 официјални патници во осминафиналето на Лигата на шампионите, а утре списокот ќе биде комплеитран со последните 4 екипи. Со оглед на фаворитската улога која ќе ја има Ливерпул против ...

Познати 12 учесници во нокаут-фазата на ЛШ, остануваат уште четири слободни места

Gol.mk - 05.12.2017

По завршувањето на денешните осум натпревари од групната фаза на Лигата на шампионите познат е распоредот на екипите кои ќе продолжат во нокаут-фазата и на оние кои напролет ќе бидат дел од Лига Европа.

Алегри е мајстор за групната фаза: Осмо осминафинале по ред, минат „специјалниот“ Мурињо

Gol.mk - 05.12.2017

Масимилијано Алегри стана специјалист за групната фаза на Лигата на шампионите, откако осма година по ред ја оствари целта, без разлика дали го водеше Милан или Јувентус. Тренерот од Ливорно четири сезони со Милан и четири со Јуве без разлика дали ...

Алегри го надвладеа Мурињо: Овој податок го прави Италијанецот мајстор во Лигата на шампионите

Спортски - 05.12.2017

Јувентус со победата во Атина над Олимпијакос дојде до сигурно минување во нокаут фазата од Лигата на шампионите во оваа сезона. Тоа е осми пат во низа Масимилијано Алегри да успее да го поведе својот тим низ групната фаза во Лигата на шампионите.

ВИДЕО: Дебакл - Големата Бенфика беше носител, а групната фаза ја заврши со ШЕСТ ПОРАЗИ!

Gol.mk - 05.12.2017

Голема срамота надвиснала над славната Бенфика. Двократниот европски првак и најтрофееен португалски тим на сите времиња не освои ниту еден бод во групната фаза на Лигата на шампионите и целосно ги посрамоти своите фанови.

Конте им испрати порака на Барселона и ПСЖ во пресрет на осминафиналната ждрепка

Точка - 06.12.2017

Челси одигра 1:1 со Атлетико Мадрид на вчерашниот дуел кој се одигра на „Стемфорд Бриџ“, а тоа за шпанскиот тим значеше елиминација од елитното натпреварување, а од друга страна пак го остави англискиот премиерлигаш на второто место на табелата во ...

Конте: Никоj нема да е среќен да го има Челзи за противник

Курир - 06.12.2017

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте изрази задоволство поради пласманот во осминафиналето од Лигата на шампионите и порача дека неговиот тим нема да биде посакуван ривал во елиминациската фаза.

Конте: Никоj нема да е среќен да го има Челзи за противник

+инфо - 06.12.2017

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте изрази задоволство поради пласманот во осминафиналето од Лигата на шампионите. Менаџерот на Челзи, Антонио Конте изрази задоволство поради пласманот во осминафиналето од Лигата на шампионите и порача дека неговиот ...

Конте: Никоj нема да е среќен да го има Челзи за противник

Идивиди - 06.12.2017

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте изрази задоволство поради пласманот во осминафиналето од Лигата на шампионите и порача дека неговиот тим нема да биде посакуван ривал во елиминациската фаза.

Конте: Никоj нема да е среќен да го има Челзи за противник

А1 On - 06.12.2017

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте изрази задоволство поради пласманот во осминафиналето од Лигата на шампионите и порача дека неговиот тим нема да биде посакуван ривал во елиминациската фаза.