TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Екатимерини: Две тони канабис се запленети на јахта во близина на Китира

Локално - 12.08.2017

Вчера грчката крајбрежна стража на островот Китира уапсиа двајца странци, еден Италијанец и еден Албанец, пишува Екатимерини. Апсењата беа извршени откако властите заплениле два тона канабис која што била сместена на јахта и пловела кона јужниот ...

Јахта полна со марихуана фатена во Грција

Фактор - 12.08.2017

Вчера грчката крајбрежна стража на островот Китира уапси двајца странски државјнани, еден Италијанец и еден Албанец, пишува Екатимерини. Апсењата биле извршени откако властите заплениле два тона канабис која што била сместена на јахта и пловела кон ...