TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Facebook работи на технологија која ќе ни овозможи да пишуваме со мисли и да слушаме со кожа

Иновативност - 21.04.2017

Facebook работи на технологија која на луѓето ќе им овозможи да управуваат си компјутерите со помош на сопствените мисли. Тоа е една од најинтересните новини откјриени на дводневната конференција за девелопери на компанијата, F8, која се одржа на 19 ...

Фејсбук наскоро ќе ни ги чита мислите

Факултети - 21.04.2017

Фото: Reuters Основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг изјави дека тим на експерти работи на развивање на технологија која ќе им овозможи на луѓето преку оваа социјална мрежа на своите пријатели да им ги испраќаат своите мисли, без да мораат да пишуваат ...

Mark Zuckerberg ја потпиша смртната пресуда на паметните телефони

Шеталиште - 21.04.2017

На овогодинешната конференција F8, одржана во Сан Хосе во Калифорнија, Mark Zuckerberg изнесе повеќе детали за амбициозните планови на компанијата Facebook, прв пат изнесени во 2016 година.