TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спречувал полицаец да приведе осудено лице

Kumanovo News - 06.10.2017

На 24. септември во 22,00 часот при рутинска контрола во с.Никуштак над возило “Голф-3“, во возилото на совозачко седиште бил затекнат М.О.(34) од с.Матејче осуден со пресуда од Основен Суд-Куманово.

Инцидент при апсењето во Никуштак

Sky - 06.10.2017

СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.М. (30) од с.Никуштак, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “спречување службено лице во вршење службено дејствие“ по чл.382 ст.3 в.в. ст.1 од КЗ на РМ.