TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Исклучително важен потег: Лекиќ ја продолжи соработката со ЖРК Вардар

Дерби - 17.02.2017

ЖРК Вардар во текот на вчерашниот ден официјално соопшти дека се продолжение договорите на Татјана Хмирова, Андреа Кликовац и Барбара Лазовиќ, а ова попладне дојде на ред да ја потврди веста која ја очекуваа сите големи симпатизери на македонскиот ...

Вардар го дефинира тимот и за в година

Слободен Печат - 17.02.2017

Лекиќ и Хмирова ќе останат во клубот уште две, Кликовац и Лазовиќ уште една дополнителна сезона. Андреа Лекиќ го продолжи договорот со ракометниот клуб Вардар и во следните две години, односно до јуни 2019 година.

Лекиќ останува „црвено-црна“ уште две сезони

Вардар - 17.02.2017

Вардар го обезбеди пласманот во осминафиналето на лигата на шампионите на три кола пред завршувањето на натпреварите од главната фаза, и почна да работи на создавање на тимот што и следните сезони ќе настапува во насилното европско натпреварување.

ОФИЦИЈАЛНО: Андреа Лекиќ го продолжи договорот за нови две години

Gol.mk - 17.02.2017

ЖРК Вардар успешно заврши преговорите со Андреа Лекиќ, па српската ракометарка денеска и официјално потпиша нов двегодишен договор со нашиот шампион. Андреа лекиќ во тимот на Вардар е од 2013 година, а нејзиното останување го оправдува со високите ...

Лекиќ останува уште две години во Вардар

SportMedia - 17.02.2017

Андреа Лекиќ и во наредните две сезони ќе го носи „црвено-црниот" дрес на Вардар. Плејмејкерот денеска ја продолжи соработката со македонскиот шампион и со тоа го реши прашањето околу својата иднина. „Не би останувала доколку не сум задоволна.

Лекиќ во ЖРК Вардар до 2019 година

Макфакс - 17.02.2017

Андреа Лекиќ го продолжи договорот со ЖРК Вардар, таа во Скопје ќе остане уште две години, односно до јуни 2019 година, објави клубот на својата интернет страница. Андреа Лекиќ во ЖРК Вардар пристигна во 2013 година од унгарски Ѓер.

Лекиќ во дресот на ЖРК Вардар до 2019 година

Телевизија Нова - 17.02.2017

Вардар го обезбеди пласманот во осминафиналето на лигата на шампионите на три кола пред завршувањето на натпреварите од главната фаза, и почна да работи на создавање на тимот што и следните сезони ќе настапува во насилното европско натпреварување.

Андреа Лекиќ уште две години „вардарка“

Екипа - 17.02.2017

Раководството на ЖРК Вардар успешно ги финишираше и преговорите со Андреа Лекиќ, па српската ракометарка денеска и официјално го стави потпис на новиот двогодишен договор со македонскиот првак.

Лекиќ во ЖРК Вардар до 2019 година

Точка - 17.02.2017

Андреа Лекиќ го продолжи договорот со ЖРК Вардар, таа во Скопје ќе остане уште две години, односно до јуни 2019 година, објави клубот на својата интернет страница. Андреа Лекиќ во ЖРК Вардар пристигна во 2013 година од унгарски Ѓер.

Пенезиќ, Лекиќ, Кликовац остануваат вардарки, Лазовиќ неизвесна

Екипа - 16.02.2017

Женската екипа на Вардар по примерот на големите европски клубови, со време го составува ростерот на екипата за следната сезона. Ново име во тимот засега официјално е само Драгана Цвијиќ која доаѓа како екстра засилување на пикерската позиција.

Хмирова, Кликовац и Лазовиќ ги продолжија договорите со Вардар

МКД - 16.02.2017

Татјана Хмирова, Андреа Кликовац и Барбара Лазовиќ на кои договорите им истекуваа во јуни, остануваат во Вардар и во иднина. Вардар потврди дека Хмирова и Кликовац потпишаа нови двогодишни договори, додека Барбара Лазовиќ ќе остане во Вардар ...

Вардар и ЧСМ „се тепаат“ за Неагу

Идивиди - 16.02.2017

Македонскиот првак ЖРК Вардар веќе го потврди своето ново големо засилување за следните две сезони, Драгана Цвијиќ, актуелниот пикер на Будуќност, а сè погласни се шпекулациите дека нејзината клупска колешка, Кристина Неагу е исто така пред потпис ...

Стојановски: Вардар го сочува тимот што сезонава е неприкосновен во Европа

Gol.mk - 16.02.2017

Давор Стојановски, директорот на Вардар, изрази задоволство по продолжувањето на соработката со трите ракометарки на црвено-црното семејство - Татјана Хмирова и Андреа Кликовац, кои го продолжија договорот за дополнителни две сезони, како и Барбара ...

ОФИЦИЈАЛНО: Хмирова, Лазовиќ и Кликовац остануваат „црвено-црни“!

Gol.mk - 16.02.2017

Татјана Хмирова, Андреа Кликовац и Барбара Лазовиќ официјално остануваат „црвено-црни“ и во наредниот период. Русинката го продолжи договорот со актуелниот македонски првак во женска конкуренција на уште две сезони, исто како и Кликовац, додека ...

Лекиќ, Пенезиќ, Кликовац, Лазовиќ и Хмирова остануваат во Вардар

SportMedia - 16.02.2017

ЖРК Вардар продолжува да го „крои“ составот за следната сезона. По потпишувањето на Драган Цвијиќ, македонскиот шампион ја продолжил соработката со Андреа Лекиќ, Пенезиќ, Кликовац, Хмирова и Лазаовиќ.

Триото Пенезиќ-Лекиќ-Кликовац продолжува да ги брани боите на ЖРК Вардар

Gol.mk - 16.02.2017

ЖРК Вардар е на добар пат одново да се пласира на завршниот турнир во Лигата на Шампионите. Предводени од Давид Дејвис, ракометарките на македонскиот шампион се спремни да ја прескокнат полуфиналната пречка, која во неколку наврати им го донесе ...

Стигна потврда: Лазовиќ, Кликовац и Хмирова остануваат во Вардар

24 Ракомет - 16.02.2017

Откако беше обеледенето првото засилување за следната сезона, Драгана Цвијиќ, од македонскиот првак Вардар го објавија продолжувањето на соработката со три ракометарки. На Барбара Лазовиќ, Андреа Кликовац и Татјана Хмирова во јуни 2017 година им ...

Лазовиќ, Пенезиќ, Кликовац и Лекиќ остануваат во Вардар

24 Ракомет - 16.02.2017

Македонскиот првак Вардар веќе го крои тимот за следната сезона, кој нема многу да се разликува од овој во тековната. „Црвено-црните“ веќе ги продолжија договорите со четири ракометарки од бековската линија, Барбара Лазовиќ, Андреа Пенезиќ, Андреа ...

ОСТАНУВААТ ВО ВАРДАР: Нови договори за Хмирова, Лазовиќ, Кликовац...

Телеграф - 16.02.2017

Вардар ги продолжи договорите со три играчи, а очекуваме наскоро да се потврди дека и двете најдобри ракометарки на Вардар, Андреа Лекиќ и Андреа Пенезиќ, остануваат верни на клубот Екипата на Вардар речиси го комплетира тимот за следната година.

Лекиќ, Пенезиќ и Кликовац остануваат, Лазовиќ, Хмирова и Алтхаус на излезна врата!

Вечер - 16.02.2017

Македонскиот ракометен шампион ЖРК Вардар е на добар пат и оваа година да се пласира на завршниот турнир во Лигата на шампионите, во Будимпешта. Со нобиот тренер Давид Дејвис многумина се надеваат и дека ќе ја прескокне пепремостливата пречка ...

Андера Лекиќ уште две години во ЖРК Вардар

Вечер - 17.02.2017

Македонскиот ракометен шампион ЖРК Вардар го обезбеди пласманот во осминафиналето на лигата на шампионите на три кола пред завршувањето на натпреварите од главната фаза, и почна да работи на создавање на тимот што и следните сезони ќе настапува во ...

Официјално: Лекиќ во Вардар до 2019 година!

Спортски - 17.02.2017

Андреа Лекиќ го продолжи договорот со ЖРК Вардар и се обврза на верност со скопскиот клуб до јуни 2019 година, објави клубот на својата интернет страница. Андреа Лекиќ во ЖРК Вардар пристигна во 2013 година од унгарски Ѓер.

„Костурот“ на тимот не се менува: Хмирова, Кликовац и Лазовиќ остануваат во Вардар

Телевизија Нова - 16.02.2017

Женскиот ракометен првак на Македонија, Вардар и официјално соопшти дека Татјана Хмирова, Андреа Кликовац и Барбара Лазовиќ ги продолжија договорите со тимот. Кликовац и Хмирова потпишаа нови двегодишни договори, додека Лазовиќ, ќе го носи ...

Хмирова, Кликовац и Лазовиќ остануваат верни на Вардар

Вардар - 16.02.2017

Три ракометарки на Вардар на кои во јуни 2017 година им завршуваат договорите со клубот, ќе останат наши членови и во иднина. Татјана Хмирова го продолжи договорот за дополнителни две сезони, исто како и Андреа Кликовац, а Барбара Лазовиќ ќе остана ...

Вардар ги задржува клучните ракометарки

Спортклуб - 16.02.2017

Македонскиот првак ЖРК Вардар веќе го составува тимот за следната сезона, кој нема многу да се разликува од овој во актуелнава. „Црвено-црните“ веќе ги продолжија договорите со четири ракометарки од бековската линија – Барбара Лазовиќ, Андреа ...

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

А1 On - 17.02.2017

Српската интернационалка Андреа Лекиќ ќе остане во македонскиот ракометен првак Вардар и во следните две години, односно до јуни 2019 година. На Лекиќ летово и завршува едногодишниот договор што беше склучен лани, но брзо беше најден заедничкиот ...

Официјално: Лекиќ во Вардар до 2019 година!

Таратур - 17.02.2017

Андреа Лекиќ го продолжи договорот со ЖРК Вардар и се обврза на верност со скопскиот клуб до јуни 2019 година, објави клубот на својата интернет страница. Андреа Лекиќ во ЖРК Вардар пристигна во 2013 година од унгарски Ѓер.

ЖРК Вардар задржа три важни ракометарки во првиот тим

Дерби - 16.02.2017

ЖРК Вардар минатата недела го потврди сензационалниот ангажман на феноменалната Драгана Цвијиќ, а денеска преку официјално соопштение само навести дека целта на клубот е најважните ракометарки во составот да бидат дел од тимот и наредната сезона.

ОФИЦИЈАЛНО: Кликовац, Хмирова и Лазовиќ остануваат во Вардар

Екипа - 16.02.2017

Андреа Кликовац, Татјана Хмирова и Барбара Лазовиќ ја продолжуваат соработката со Вардар и по истекот на нивните актуелни договори во јуни 2017 година, објави макеоднскиот шампион на официјалниот клупски сајт.

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

Курир - 17.02.2017

Српската интернационалка Андреа Лекиќ ќе остане во македонскиот ракометен првак Вардар и во следните две години, односно до јуни 2019 година. На Лекиќ летово и завршува едногодишниот договор што беше склучен лани, но брзо беше најден заедничкиот ...

Лекиќ во ЖРК Вардар до 2019 година

Кајгана - 17.02.2017

Андреа Лекиќ го продолжи договорот со ЖРК Вардар, таа во Скопје ќе остане уште две години, односно до јуни 2019 година, објави клубот на својата интернет страница. Андреа Лекиќ во ЖРК Вардар пристигна во 2013 година од унгарски Ѓер.

ОФИЦИЈАЛНО: Хмирова, Кликовац и Лазовиќ остануваат верни на Вардар

Вечер - 16.02.2017

Три ракометарки на македонскиот ракометен шампион ЖРК Вардар на кои во јуни 2017 година им завршуваат договорите со клубот, ќе ги продолжат договорите. Татјана Хмирова го продолжи договорот за дополнителни две сезони, исто како и Андреа Кликовац, а ...

Лекиќ потпиша нов договор со Вардар

МКД - 17.02.2017

Една од најдобрите ракометарки на Вардар, Андреа Лекиќ ќе продолжи да го носи црвено-црниот дрес откако потпиша нов две годишен договор со клубот. Вардар продолжува да работи на тимот за идната сезона, откако синоќа го потврди продолжувањето на ...

Хмирова, Кликовац и Лазовиќ остануваат верни на Вардар

А1 On - 16.02.2017

Три ракометарки на Вардар на кои во јуни 2017 година им завршуваат договорите со клубот, ќе ги продолжат договорите, информира македонскиот шампион. Татјана Хмирова го продолжи договорот за дополнителни две сезони, исто како и Андреа Кликовац, а ...

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

Lider - 17.02.2017

Српската интернационалка Андреа Лекиќ ќе остане во македонскиот ракометен првак Вардар и во следните две години, односно до јуни 2019 година. На Лекиќ летово и завршува едногодишниот договор што беше склучен лани, но брзо беше најден заедничкиот ...

Хмирова, Кликовац и Лазовиќ остануваат верни на Вардар

Курир - 16.02.2017

Три ракометарки на Вардар на кои во јуни 2017 година им завршуваат договорите со клубот, ќе ги продолжат договорите, информира македонскиот шампион. Татјана Хмирова го продолжи договорот за дополнителни две сезони, исто како и Андреа Кликовац, а ...

ОФИЦИЈАЛНО: Андреа Лекиќ уште две години во Вардар

24 Ракомет - 17.02.2017

Вардар го обезбеди пласманот во осминафиналето на Лигата на шампионите на три кола пред завршувањето на натпреварите од главната фаза, и почна да работи на создавање на тимот што и следните сезони ќе настапува во насилното европско натпреварување.

ЖРК Вардар ги продолжи договорите со три ракометарки

Сител - 16.02.2017

Три ракометарки на Вардар на кои во јуни 2017 година им завршуваат договорите со клубот, ќе ги продолжат договорите, информира македонскиот шампион. Татјана Хмирова го продолжи договорот за дополнителни две сезони, исто како и Андреа Кликовац, а ...

Лекиќ уште две сезони во ЖРК Вардар

Идивиди - 17.02.2017

Српската интернационалка Андреа Лекиќ ќе остане во македонскиот ракометен првак Вардар и во следните две години, односно до јуни 2019 година. На Лекиќ летово и завршува едногодишниот договор што беше склучен лани, но брзо беше најден заедничкиот ...

Лекиќ ја продолжи соработката со „црвено-црните“

Стандард - 17.02.2017

Српската интернационалка Андреа Лекиќ ќе остане во ЖРК Вардар уште две години, односно до јуни 2019 година, откако го продолжи својот договор. На Лекиќ летово и завршува едногодишниот договор што беше склучен лани, но брзо беше најден заедничкиот ...