TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ердоган го критикува Западот: Склучив договор за С-400, а тие полудеа, зарем да чекаме за нашата безбедност

Локално - 13.09.2017

Турскиот претседател и премиер на владејачката Партија на правдата и развојот (АКП) Реџеп Тајип Ердоган луто одговори на западните критики за испораката на ракетни комплекси С-400 на Русија.

Ердоган најави голема модернизација на армијата

Стандард - 13.09.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска на состанокот на владејачката Партија на правдата и развојот изјави дека „ќе стори што е потребно за да ја одржи земјата жива“. „Ќе го сториме тоа со вооружени дронови, тенкови и топови“, изјавил ...

Ердоган најави голема модернизација на армијата

Макфакс - 13.09.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска на состанокот на владејачката Партија на правдата и развојот изјави дека „ќе стори што е потребно за да ја одржи земјата жива“. „Ќе го сториме тоа со вооружени дронови, тенкови и топови“, изјавил ...

Турција купува руски ракетни системи С-400

24 Вести - 12.09.2017

Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“. „Договорите за купување на С-400 од Русија се потпишани.

Турција купува оружје од Русија

Р.С.Европа - 12.09.2017

Турција потпиша договор со Русија за купување на ракетни системи Ес-400. Ова е прва голема набавка на оружје од Москва. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за турските медиуми потврдува дека е потпишан договор и дека платиле депозит.

Анкара од Москва го купува системот за противвоздушна одбрана С-400

Канал5 - 12.09.2017

Турција договори од Русија да го купи системот за противвоздушна одбрана С-400, потврди турскиот претседател Ердоган, за турските медиуми. Ова е најголем договор што Анкара го потпишала со Москва. Според Ердоган веќе е , уплатен и аванс.

Анкара и Москва го потпишаа договорот за купување на рускиот систем C 400

Сител - 12.09.2017

Анкара и Москва го потпишаа договорот за купување на рускиот систем за против воздушна одбрана С 400. За Турција ова е најзначајно купување на оружје од земја што не е во НАТО, изјави претседателот Ердоган.

Трамп и Ердоган сакаат да ги поправат тензичните односи помеѓу САД и Турција

Точка - 12.09.2017

Американскиот и турскиот претседател имаат намера да ги поправат односите помеѓу двете земји кои што се влошија посебно после воениот удар во Турција минатата година. Американскиот претседател Доналд Трамп и неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган ...

Турција потпиша договор со Русија за купување на руски ракетен систем

Мета - 12.09.2017

Турција потпиша договор со Русија за купување ракетен систем за противвоздушна одбрана С-400, соопшти турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Ердоган истакна дека Анкара веќе ѝ дала аванс на Москва за ракетниот систем.

Ердоган најави голема модернизација на армијата

Точка - 13.09.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска на состанокот на владејачката Партија на правдата и развојот изјави дека „ќе стори што е потребно за да ја одржи земјата жива“. „Ќе го сториме тоа со вооружени дронови, тенкови и топови“, изјавил ...

Турција купува руски ракетни системи С-400

+инфо - 12.09.2017

Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва. Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400.

Турција купува ракети од Русија

Вечер - 12.09.2017

Турција потпиша договор со Русија за купување на ракетни системи Ес-400. Ова е прва голема набавка на оружје од Москва. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за турските медиуми потврдува дека е потпишан договор и дека платиле депозит.

Ердоган најави голема модернизација на армијата

Канал 77 - 14.09.2017

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска на состанокот на владејачката Партија на правдата и развојот изјави дека ќе стори што е потребно за да ја одржи земјата жива. „Ќе го сториме тоа со вооружени дронови, тенкови и топови“, изјавил ...

Турција купува руски ракетни системи С-400

Телевизија Нова - 12.09.2017

Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“. – Договорите за купување на С-400 од Русија се потпишани.

Турција купува руски ракетни системи С-400

А1 On - 12.09.2017

Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“. – Договорите за купување на С-400 од Русија се потпишани.

Турција купува руски ракетни системи С-400

Алсат-М - 12.09.2017

Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“. – Договорите за купување на С-400 од Русија се потпишани.

Турција уплати депозит за купување руски ракетни системи С-400

Локално - 12.09.2017

– Турција потпиша договор со Русија за купување на одбранбени ракетни системи С-400. Тоа е прво турско поголемо купување на оружје од Москва, објави денеска турскиот весник „Хуријет“. – Договорите за купување на С-400 од Русија се потпишани.