TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Карлеуша во спалната направи селфи во секси костум

Репортер - 07.12.2017

Јелена Карлеуша на „Инстаграм“ постави серијал на провокативни фотографии. Пејачката на својот инстаграм-профил објави серија секси фотографии, кои ја распламтеа фантазијата на нејзините фанови.

Хонорар боли глава: Еве колку ќе заработи Цеца од дочекот на Нова Година

Хитпортал - 07.12.2017

Цеца Ражнатовиќ за дочекот на Новата Година ќе настапи во клуб во Бања Лука. За овој настап фолкерката ќе заработи 100.000 евра. Во истиот клуб ќе настапува и Аца Лукас следната вечер, но за многу помал хонорар од 25.000 евра.

Карлеуша блеска како Лас Вегас: Закопчана до грло, а сепак ги воодушеви фановите!

Сител - 07.12.2017

Јелена Карлеуша не престанува да ги изненадува и воодушевува своите фанови со разни комбинации. Имано, познато е дека стајлингот на Јелена го копираа и многу холивудски убавици, а како и да не го прават тоа кога пејачката од секогаш била и понаква и ...

Дали си личат Брена и постара сестра Факета?!

Сител - 07.12.2017

Лепа Брена е една од најголемите фолк ѕвезди од поранешна Југославија, а малку кој знае нешто повеќе за нејзиниот брат сестра. Братот Фарук се запознавме минатата година во емисијата „ Никогаш не е касно“, а сестрата Факета Стојановиќ ретко се ...

Досега не објавени фотографии од свадбата на Лепа Брена

Хитпортал - 07.12.2017

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ ја имаа свадбата на деценијата, а на истата беа поканети 600 гости. А, во јавноста сега се појавија досега не објавени слики од свадбата која чинеше 25.000 ...

Сега е јасно на кој е толку убава - ова се мајката и сестрата на Емина Јаховиќ

Press24 - 07.12.2017

Иако е мажена во Истанбул, пејачката Емина Јаховиќ е многу поврзана со своето семејство кое живее во Нови Пазар. Од кого пејачката ја наследила убавината се гледа на фотографијата која ја објавила на Инстаграм, а на која позира со својата мајка ...

Досега необјавени фотографии од свадбата на Брена и Боба - забавата чинела 50.000 евра, но една незгодна упропастила се

Press24 - 07.12.2017

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ денес прославуваат 26 години брак. Околу 600 гости присуствувале на нивната свадба, а фотографиите од свадбата кои досега не биле објавени погледнете ги во нашата галерија. На свадбата дошло до мала незгода.

Лас Вегас не и е рамен - Карлеуша заблеска во проѕирна креација вредна 5.000 евра

Press24 - 07.12.2017

Поп дивата Јелена Карлеуша не престанува да изненадува со својот изглед. Овој пат го покажала своето витко тело преку проѕирен комбинизон, закопчана до грло. Имено за овој изглед дивата искеширала ни помалку, ни повеќе туку 5.000 евра, а судејќи по ...

Полицијата во центарот на Белград го прекина снимањето на спотот на Гога Секулиќ

Репортер - 07.12.2017

Српската пејачка Гога Секулиќ во текот на вчерашните доцни часови, снимала спот во центарот на Белград. Во текот на снимањето, се појавила униформирани лица, и ја запреле целата работа, бидејќи некој од тамошните станари се пожалил на големата бука.

Нејзината мајка добро ја знаете, но него не сте го виделе долго - ова е таткото на Карлеуша

Press24 - 07.12.2017

Сите ја знаеме мајката на пејачката Јелена Карлеуша, Дивна, но дали знаете како изгледа нејзиниот татко? Познатиот полицаец Драган арлеуша во медиумите се појавувал во 2000 година, но подоцна се повлекол о јавноста, тешко може да се види и на ...

Драстична промена: Анастасија Ражнатовиќ пред пластичните операции (фото)

Сваштарник - 06.12.2017

Анастасија, ќерката на фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ стана вистинска убавица која одзима здив каде и да се појави. Сепак на нејзиното лице се видливи промените во однос на изгледот кој го имала пред неколку години.

Беше пејачка и се забавуваше со Жељко Јоксимовиќ а потоа се прости од естрадата

БркајРабота - 06.12.2017

Во 90-тите години во светот на музиката во Србија, меѓу многуте естрадни имиња ги обележа и Цеца Славковиќ, џебната Венера со моќен глас. Во тоа време оваа убава заводничка се забавуваше со Жељко Јоксимовиќ, но публиката повеќе внимание посветуваше ...

Кога Боба и Брена слават годишнина од бракот, тоа изгледа вака (ФОТО)

Убавина и Здравје - 06.12.2017

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ денес слават 26 години заеднички живот. Бившиот тенисер одлучи и годинава да ја однесе својата позната сопруга на Тајланд, каде што ја прославија својата сребрена свадба минатата година.

Дали сте знаеле дека постои? Еве како изгледа сестрата на Брена

Сител - 06.12.2017

Лепа Брена е една од најголемите ѕвезди на Балканот, а малкумина знаат нешто повеќе за нејзиниот брат и нејзината сестра. Братот Факур пред јавноста се појави минатата година во емисијата „ Никогаш не е доцна„, а сестрата Факета Стојановиќ ретко се ...

Таа беше големата љубов на Жељко Јоксимовиќ, но и ѕвезда на 90-тите, еве за која пејачка станува збор

Сител - 06.12.2017

Цеца Славковиќ позната како џебна Венера во 90-тите години владееше со музичката сцена во Србија. Исто така, Цеца е позната по тоа дека се забавувала со најпознатиот пејач на Балаканот, Жељко Јоксимовиќ.

Драстична промена: Анастасија пред пластичните операции (фото)

Press24 - 06.12.2017

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ е доста популарна на Инстаграм и секојденвно објавува фотографии на кои таа изгледа совршено. Сепак повеќе од очигледно е дека има направено неколку естетски зафати.

(Фото) Лепа Брена откри дека има сестра

Репортер - 06.12.2017

Многумина знаат дека фолк-пејачката Лепа Брена има брат кој се занимава со музика, но ретки се оние кои знаат дека Брена има и сестра, Факета Стојановиќ. Сличноста помеѓу неа и Брена е огромна.

Фото: Не знаевме ни дека постои - сестрата на Брена неверојатно наликува на пејачката

Press24 - 06.12.2017

Ретко кој знае дека една од најголемите ѕвезди на југословенските простори, пејачката Лепа Брена, има и брат и сестра. Нејзината сестра Факета Стојановиќ ретко се појавува во јавностаи медиумите.

Гога Секулиќ откри зошто 15 години не разговара со Карлеуша

Репортер - 06.12.2017

Во интервјуто кое српската пејачка Гога Секулиќ го даде за српски Телеграф, открива зошто таа 15 години не разговара со нејзината колешка Јелена Карлеуша. Еден коментар бил доволен да Гога и Јелена 15 години не разговораат ниту еден збор.

Му беше љубов на Жељко Јоксимовиќ и ѕвезда во 90-те: Исчезна од сцената, а денес изгледа вака

Press24 - 06.12.2017

Деведесеттите години, кога станува збор за музичката сцена во Србија, сигурно ги обележа и Цеца Славковиќ, џебна Венера со моќен глас. Во тоа време се забавувала со пејачот Жељко Јоксимовиќ, но публиката секогаш повеќе внимание обрнувала на ...

Вељко се разголе и го сруши интернетот

Пулс24 - 06.12.2017

Синот на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ со задоволство ги покажува резултатите од напорните тренинзи. Откако почна да тренира професионален бокс, Вељко Ражнатовиќ е горд на своето тело, па повремено на фановите на Инстаграм им објавува моменти од ...

Повеќе нема карање со идната снаа: Лепа Брена со совети до Пријовиќ и нејзината бременост

Курир - 05.12.2017

Иако во јавноста долго време се шпекулира дека музичката легенда Лепа Брена има конфликт и несогласување со идната снаа пејачката Александра Пријовиќ, сепак близок извор до семејството го тврди спротивното.

ФОТО: Каква Цеца - и ние деколте за медал имаме

Press24 - 05.12.2017

И покрај тоа што е мајка на две деца, фолк-пејачката Сузана Гавазова е една од најзгодните пејачки на нашата фолк, па и поп-естрада. Секогаш дотерана од глава до пети, Сузи воодушевува со својот изглед каде и да се појави.

Анастасија Ражнатовиќ пред пластичните операции: Разликата е драстична

Сител - 07.12.2017

Анастасија, ќерката на фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ, израсна во вистинска убавица која го одзема здивот каде и да се појави, пишува магазинот Глоси. Сепак, на нејзиното лице се видливи промени во однос на изгледот кој го имала пред неколку години.

Дали сте знаеле дека постои: Еве како изгледа сестрата на Брена, но тие не се гледаат често поради само една причина ...

Курир - 06.12.2017

Лепа Брена е една од најголемите ѕвезди на Балканот, а малкумина знаат нешто повеќе за нејзиниот брат и нејзината сестра. Братот Факур пред јавноста се појави минатата година во емисијата „ Никогаш не е доцна„, а сестрата Факета Стојановиќ ретко се ...

Тотално променета: Анастасија Ражнатовиќ пред и после пластичните операции

Пулс24 - 06.12.2017

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ е доста популарна на Инстаграм и секојденeвно објавува фотографии на кои таа изгледа совршено. Сепак повеќе од очигледно е дека има направено неколку естетски зафати.

Премногу си личат- Лепа Брена ја покажа сестра и

Пулс24 - 06.12.2017

Ретко кој знае дека една од најголемите ѕвезди на југословенските простори, пејачката Лепа Брена, има и брат и сестра. Нејзината сестра Факета Стојановиќ ретко се појавува во јавностаи медиумите.

Му беше љубов на Жељко Јоксимовиќ- Исчезна од музичката сцена а денес изгледа вака

Пулс24 - 06.12.2017

Деведесеттите години, кога станува збор за музичката сцена во Србија, сигурно ги обележа и Цеца Славковиќ, џебна Венера со моќен глас. Во тоа време се забавувала со пејачот Жељко Јоксимовиќ, но публиката секогаш повеќе внимание обрнувала на ...

Дали сте знаеле дека постои? Еве како изгледа сестрата на Брена

МК News - 06.12.2017

Лепа Брена е една од најголемите ѕвезди на Балканот, а малкумина знаат нешто повеќе за нејзиниот брат и нејзината сестра. Братот Факур пред јавноста се појави минатата година во емисијата „ Никогаш не е доцна„, а сестрата Факета Стојановиќ ретко се ...

(ФОТО) Анастасија пред и по пластичните операции

Репортер - 06.12.2017

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ, е многу популарна на „Инстаграм“ и секојденвно објавува фотографии на кои изгледа совршено. Сепак, повеќе од очигледно е дека има направено неколку естетски зафати.

Анастасија Ражнатовиќ пред пластичните операции

Попара - 07.12.2017

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ, е многу популарна на „Инстаграм“ и секојденвно објавува фотографии на кои изгледа совршено. Сепак, повеќе од очигледно е дека има направено неколку естетски зафати.