TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФИФА ги објави цените и начинот на купување билет за СП во Русија 2018

Дерби - 14.09.2017

ФИФА ги објави цените на билетите за Светското Првенство во Русија кое ќе се одржи во 2018 година. Досега на Светското првенство сигурни се само пет учеснци кои изборија пласман, но, сепак поради безбедносен аспект, ФИФА реши да го направи овој ...

Од утре започнува продажбата на билетите за СП во Русија, најевтината 87, а најскапата 917 евра!

Gol.mk - 14.09.2017

Иако досега се познати само пет патници на Светското првенство кое идната година ќе се одржи во Русија, Светската фудбалска федерација (ФИФА) од утре ќе започне со продавање на билетите за овој собир.

Влезниците за СП 2018 од 20 до 1.100 долари...

Н.Македонија - 14.09.2017

Влезниците за СП 2018 од 20 до 1.100 долари Најевтините влезници за странските навивачи на Светското првенство (СП) во фудбал во Русија в година ќе чинат 105 долари, што е за 15 долари повеќе во однос на Мундијалот во Бразил во 2014 година.

Колку ќе изнесуваат цените на билетите за Светското првенство во фудбал 2018 година во Русија

Бизнис Вести - 14.09.2017

Билетите за натпреварите на претстојниот Мундијал кој ќе се одржи наредната година во Русија ќе чинат од 1280 рубли (19 евра) до 66000 рубли (960 евра). Ова го соопшти Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) на својот сајт.