TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Киелини: Гвардиолизмот ги уби дефанзивците!

Спортски - 10.11.2017

Италијанскиот дефанзивец и член на Јувентус, Џорџо Киелини имаше инетресно видување за револуцијата во фудбалот која ја направи Пеп Гвардиола. Киелини смета дека начинот на игра кој го наметнува Гвардиола едноставно ги убива одбранбените фудбалери.

Кјелини „удри“ по Гвардиола: Тој уништи генерација на дефанзивци…

Дерби - 09.11.2017

Италијанскиот репрезентативец и член на Јувентус, Џорџо Кјелини удри по шпанскиот стратег Пеп Гвардиола. Тој го обвини предводникот на Манчестер Сити или поточно неговиот стил и филозофија на игра која според него уништила една генерација на ...

КЈЕЛИНИ ВО ОДБРАНА НА ОДБРАНАТА: Живееме и работиме во 'гвардиолизам'

SportMedia - 09.11.2017

Шест години по ред Адреа Барзаљи, Леонардо Бонучи и Џорџо Кјелини беа или се последен бедем пред голот на Џанлуиџи Буфон. Сега тоа го прават само во селекцијата на Италија, до лани и во тимот од Торино.

Киелини: Гвардиолизмот ги уби дефанзивците!

Таратур - 10.11.2017

Италијанскиот дефанзивец и член на Јувентус, Џорџо Киелини имаше инетресно видување за револуцијата во фудбалот која ја направи Пеп Гвардиола. Киелини смета дека начинот на игра кој го наметнува Гвардиола едноставно ги убива одбранбените фудбалери.

Киелини „без влакна“ на јазикот: Гвардиола ги уништи вистинските дефанзивци!

Спортски - 09.11.2017

Веќе шест години наназад Андреа Брзаљњи, Леонардо Бонучи и Џорџо Киелни го сочинуваат последениот бедем пред Џанлуиџи Буфон. Некогаш и во Јувентус, денес само во репрезентацијата на Италија.

Кјелини: Гвардиолизмот уништи многу штопери во Италија

Newsroom - 09.11.2017

Шест години по ред, Андреа Барзаљи, Леонардо Бонучи и Џорџо Кјелини се последниот бедем пред Џанлуиџи Буфон. До скоро во Јувентус, сега само во националниот тим на Италија. Тие во петокот во Солна ќе го чуваат голот на Азурите на првиот од двата ...