TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски има доверба од 25,8% од гласачите, Заев 24,8%

МКД - 19.05.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски е политичарот на кого најмногу му веруваат граѓаните. Според анкетата на Телма и МЦМС, на прашањето кој политичар заслужува најголема доверба, за Груевски се определиле 25,8 отсто од анкетираните, а за лидерот ...

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ води пред СДСМ за 0,8 отсто, а Груевски пред Заев за 1 процент

Мета - 19.05.2017

Доколку утре би се одржале избори, за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 24,5 отсто од граѓаните, а за СДСМ 23,7 отсто, покажуваат резултатите од последната анкета на телевизија „Телма“ и на Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС).

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ рамо до рамо по рејтингот, ги делат 0,8 отсто

МКД - 19.05.2017

Доколку утре би се одржале избори, за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 24,5 отсто од граѓаните, а за СДСМ 23,7 отсто, покажуваат резултатите од последната анкета на Телевизија Телма и МЦМС. Според овие резултати, за ДУИ би гласале 8,5 отсто, за Движењето Беса ...

Телма: 62,1 процент од граѓаните се за мирен трансфер на власта

Локално - 19.05.2017

Во анкетата на телевизија Телма и МЦМС на прашањето дали ВМРО-ДПМНЕ треба мирно да ја предаде власта на новото парламентарно мнозинство 62,1 проценти одговориле со ДА. 25,2 проценти од граѓаните одговориле со НЕ, а 12,7 проценти не одговориле или ...

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ со 24,5 % пред СДСМ со 23,7 %

Телма - 19.05.2017

ВМРО-ДПМНЕ 24,5 отсто, СДСМ 23,7 отсто. 0,8 проценти е разликата во рејтингот меѓу двете најголеми партии. Ова го покажува анкетата на Телма направена за емисијата Топ Тема на ваша страна.

Заев го стигна Груевски во популарноста, има 24,8%, наспроти 25,8 проценти доверба на Груевски

Локално - 19.05.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски е политичарот на кого најмногу му веруваат граѓаните. Според анкетата на Телма и МЦМС, на прашањето кој политичар заслужува најголема доверба, за Груевски се определиле 25,8 отсто од анкетираните, а за лидерот ...

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ со 24,5 отсто пред СДСМ со 23,7 отсто

+инфо - 19.05.2017

За ДУИ би гласале 8,5 отсто, за Движењето Беса 3,7 отсто, за Алијансата за Албанците 1,8 отсто, а за ДПА 0,9 отсто, објави Телма. Доколку утре би се одржале избори, за ВМРО-ДПМНЕ би гласале 24,5 отсто од граѓаните, а за СДСМ 23,7 отсто, покажуваат ...

Анкета на Телма: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ со изедначени рејтинзи пред давањето на мандатот

Либертас - 19.05.2017

ВМРО-ДПМНЕ 24,5 отсто, СДСМ 23,7 отсто. 0,8 проценти е разликата во рејтингот меѓу двете најголеми партии. Ова го покажува анкетата на Телма направена за емисијата Топ Тема на ваша страна.

Анкета на Телма и МЦМС: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ изедначени

Фокус - 19.05.2017

Само 0,8 проценти е разликата во рејтингот меѓу двете најголеми партии во земјава, се вели во најновата анкета која ја изработи агенцијата М-Проспект на барање на Телма и МЦМС. На прашањето доколку утре се одржат парламентарни избори за кого е ...

Режимот на криминалот

Deutsche Welle - 18.05.2017

Не е ниту претерано, ниту песимистички, ниту преурането доколку порачам дека единствениот режим кој падна е режимот на Груевски. Но режимот на криминалот и корупцијата и понатаму ќе царува, пишува Арсим Зеколи Пролетва барем, најважната политичка ...

Анкета на Телма и МЦМС: 40,5 отсто сметаат дека ВМРО-ДПМНЕ е организатор на упадот во Собранието

Радио МОФ - 18.05.2017

Зад упадот во Собранието на 27 април стои ВМРО-ДПМНЕ, сметаат 40,5 отсто од анкетираните граѓани од новото истражување на телевизија Телма и Македонски центар за меѓународна соработка (МЦМС), спреведено од „М проспект“.

Анкета на „Телма“: Граѓаните веруваат дека зад упадот во Собранието стои ВМРО-ДПМНЕ

Мета - 17.05.2017

Во најновата анкета на телевизија „Телма“ и МЦМС, направена од 10 до 15 мај, на прашањето, кој стои зад нападот во Собранието, 40,5 проценти изјавиле дека е ВМРО-ДПМНЕ, 20 проценти изјавиле дека толпата влегла спонтано, 8,7 проценти странски служби, ...

Анкета: 40,5% од граѓаните сметаат дека ВМРО-ДПМНЕ стои зад упадот во Собранието

Стандард - 17.05.2017

Зад упадот во Собранието на 27 април стои ВМРО­-ДПМНЕ сметаат 40,5 проценти од граѓаните, покажа новата анкета на Телма и МЦМС, спроведена од „М проспект“, телефонски, на репрезентативен примерок од 1.000 испитаници во периодот од 10 до 15 мај.

Анкета на Телма: Заев речиси со ист рејтинг како Груевски

Макфакс - 19.05.2017

ВМРО-ДПМНЕ со 24,5 отсто, а СДСМ со 23,7 отсто. Само 0,8 проценти е разликата во рејтингот меѓу двете најголеми политички партии според штотуку објавената анкета на Телевизија „Телма“. Тоа значи дека се топи поддршката за владеечката партија а расте ...

АНКЕТА НА ТЕЛМА: Рејтинзите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ скоро еднакви

Фактор - 19.05.2017

Мала е разликата помеѓу рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ. Таа изнесува само 0,8%, се вели во најновата анкета која ја изработи агенцијата М-Проспект на барање на Телма и МЦМС. На прашањето доколку утре се одржат парламентарни избори за кого е ...

Режимот на криминалот

Либертас - 18.05.2017

Не е ниту претерано, ниту песимистички, ниту преурането доколку порачам дека единствениот режим кој падна е режимот на Груевски. Но режимот на криминалот и корупцијата и понатаму ќе царува Пролетва барем, најважната политичка партија во Македонија е ...

Анкета на Телма: Граѓаните веруваат дека зад упадот во Собранието стои ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 17.05.2017

Дури 62,2 отсто од испитаниците одговориле дека очекуваат правна разврска и фер судење за настаните во Собранието, а 28,9 отсто не очекуваат. Во најновата анкета на телевизија Телма и на МЦМС, направена од 10 до 15 мај, на прашањето кој стои зад ...

Анкета на „Телма“: Граѓаните веруваат дека зад упадот во Собранието стои ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 18.05.2017

Зад упадот во Собранието на 27 април стои ВМРО-ДПМНЕ сметаат 40,5 проценти од граѓаните, покажа новата анкета на Телма и МЦМС, спроведена од „М проспект“, телефонски, на репрезентативен примерок од 1.000 испитаници во периодот од 10 до 15 мај.

Режимот на криминалот

Репортер - 19.05.2017

Не е ниту претерано, ниту песимистички, ниту преурането доколку порачам дека единствениот режим кој падна е режимот на Груевски. Но режимот на криминалот и корупцијата и понатаму ќе царува Пролетва барем, најважната политичка партија во Македонија е ...

АНКЕТА НА ТЕЛМА: Над 40 проценти веруваат дека зад упадот во Собранието стои ВМРО-ДПМНЕ

Фактор - 18.05.2017

Во најновата анкета на телевизија Телма и на МЦМС, направена од 10 до 15 мај, на прашањето кој стои зад нападот во Собранието, 40,5% од анкетираните изјавиле дека тоа е ВМРО-ДПМНЕ, 20% одговориле дека толпата влегла спонтано.

Анкета на „Телма“: Граѓаните веруваат дека зад упадот во Собранието стои ВМРО-ДПМНЕ

Репортер - 18.05.2017

Зад упадот во Собранието на 27 април стои ВМРО-ДПМНЕ сметаат 40,5 проценти од граѓаните, покажа новата анкета на Телма и МЦМС, спроведена од „М проспект“, телефонски, на репрезентативен примерок од 1.000 испитаници во периодот од 10 до 15 мај.

Анкета: Граѓаните веруваат дека зад упадот во Собранието стои ВМРО-ДПМНЕ

Позитив.мк - 18.05.2017

Во најновата анкета на телевизија „Телма“ и на МЦМС, направена од 10 до 15 мај, на прашањето кој стои зад нападот во Собранието, 40,5 проценти изјавиле дека тоа е ВМРО-ДПМНЕ, 20 проценти изјавиле дека толпата влегла спонтано, 8,7 проценти сметаат ...