TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Виш менаџер на Фолксваген во затвор

Глас на Америка - 07.12.2017

Седум години затвор за лажирање за емисија на гасови и уривање на довербата на потрошувачите Поранешниот виш менаџер во германскиот автогигант Фолксваген е на пат кон затвор да одлежи седумгодишна казна затвор за неговата улога во поврзаност со ...

Поранешниот директор на „Фолксваген“ осуден на седум години затвор

Макфакс - 07.12.2017

Поранешниот директор на германската фабрика за автомобили „Фолксваген“, кој на почетокот на оваа година беше уапсен во САД во рамки на аферата „Дизелгејт“ е осуден на максимална казна од седум години затвор во судот во САД.

Седум години затвор за поранешен функционер во Volkswagen поради скандалот „Dieselgate“

Кајгана - 07.12.2017

Поранешен висок функционер во автомобилската компанија Volskwagen беше осуден на 7 години затвор во САД, а причината за тоа беше скандалот „Dieselgate“, кој ја чинеше оваа компанија 30 милијарди долари.

ПАДНА ПРВАТА ПРЕСУДА: Менаџер на Фолксваген осуден поради аферата „Дизелгејт“

Фактор - 07.12.2017

Седум години затвор и парична казна од 400.000 долари - ова е ефективна казна за менаџерот на "Фолксваген", германскиот автомобилски концерн, Оливер Шмит, пренесоа светските новински агенции.

Осуден поранешниот менаџер на „Фолксваген“ за скандалот Дизелгејт

Локално - 07.12.2017

Оливер Шмит, поранешен главен менаџер на германскиот автомобилски концерн „Фолксваген“, е осуден на седум години затвор во САД под обвинение за фалсификување на податоци за емисиите на штетни материи во атмосферата.

Поранешниот директор на „Фолксваген“ осуден на седум години затвор

Вечер - 07.12.2017

Поранешниот директор на германската фабрика за автомобили „Фолксваген“, кој на почетокот на оваа година беше уапсен во САД во рамки на аферата „Дизелгејт“ е осуден на максимална казна од седум години затвор во судот во САД.

Познатиот бизнисмен осуден на 7 години затвор

Sky - 07.12.2017

Поранешниот директор на германската фабрика за автомобили „Фолксваген“, кој на почетокот на оваа година беше уапсен во САД во рамки на аферата „Дизелгејт“, е осуден на максимална казна од седум години затвор во судот во САД.

Поранешниот директор на „Volkswagen“ осуден на седум години затвор

Кајгана - 07.12.2017

Поранешниот директор на германската фабрика за автомобили „Volkswagen“, кој на почетокот на оваа година беше уапсен во САД во рамки на аферата „Дизелгејт“, е осуден на максимална казна од седум години затвор во судот во САД.