TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Монструм“ и „Диво Насеље“ закажани на ист датум во иста судница

24 Вести - 12.09.2017

Продолжението на судскиот процес за случајот „Диво Насеље“ Основниот суд го закажа за денеска, а за истиот датум и Врховниот суд ја закажа јавната седница на која треба да се разгледуваат жалбите за доживотните затворски казни за случајот „Монструм“.

Јавна седница во Врховен за доживотните казни во „Монструм“

24 Вести - 12.09.2017

Денеска во Врховниот суд продолжува судското рочиште за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Минатото рочиште беше одложено по барање на адвокатот на одбраната Амир Алиспахиќ, кој го извести судот дека е на патување ...

Жалбите за доживотните казни во „Монструм“ денеска пред Врховен

Нова ТВ - 12.09.2017

Денеска во Врховниот суд продолжува јавната седница за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Минатото рочиште беше одложено по барање на адвокатот на одбраната Амир Алиспахиќ, кој го извести судот дека е на патување ...

Јавната седница во Врховен суд за „Монструм“ одложена за 3 октомври

Телма - 12.09.2017

Јавната седница за случајот „Монструм“ што требаше да се одржи денеска во Врховниот суд е одложена за 3 октомври, поради тоа што полицијата не донела еден од петмината осудени за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Одложена седницата на Врховен за „Монструм“

Нова ТВ - 12.09.2017

Рочиштето кое денеска требаше да се одржи во Врховниот суд за случајот „Монструм“ е одложено, бидејќи полицијата не можела да донесе еден од осудените. Тоа е презакажано за трети октомври.

Јавната седница во Врховен суд за „Монструм“ одложена за 3 октомври

24 Вести - 12.09.2017

Јавната седница за случајот „Монструм“ што требаше да се одржи денеска во Врховниот суд е одложена за 3 октомври, поради тоа што полицијата не донела еден од петмината осудени за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Одложена јавната седница во Врховен за „Монструм“

Алсат-М - 12.09.2017

Јавната седница за случајот „Монструм“ што требаше да се одржи денеска во Врховниот суд е одложена за 3 октомври, поради тоа што полицијата не донела еден од петмината осудени за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Одложена јавната седница за „Монструм“

24 Вести - 12.09.2017

Сите се повикуваат на прислушуваните разговори поврзани со случајот „Монструм“, но ниту една инстутуција официјално не се обратила до СЈО да ги побара овие докази. Прислушуваните разговори беа споменати и денеска од одбраната на осудените на ...

Повторно одложена јавната седница за „Монструм“ во Врховен суд

Р.С.Европа - 12.09.2017

Повторно е одложена јавната седница за случајот „Монструм“ што требаше да се одржи денеска во Врховниот суд, поради тоа што полицијата не донела еден од петмината осудени за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Полицијата не можела да донесе осуден во „Монструм“ на рочиште

+инфо - 12.09.2017

За наредното рочиште ќе се издаде наредба сите да бидат донесени во судот. Рочиштето кое денеска требаше да се одржи во Врховниот суд за случајот „Монструм“ е одложено бидејќи полицијата не можела да донесен еден од осудените.

„Монструм“ пак презакажан, затворот немал можност да спроведе обвинет до суд

МКД - 12.09.2017

Врховниот суд денес по четврти пат ја одложи јавната седница за случајот „Монструм“ поради тоа што еден од затворите во Македонија немале можност да спровед обвинет од притвор во судница. Ова денес пред почетокот на јавната седница на која требаше ...

„Монструм“ на јавна седница во Врховен за доживотните казни

ТВ21 - 12.09.2017

Денеска во Врховниот суд во 11 часотре да продожи јавната седница за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро кое се случи на 12 април 2012 година. Минатото рочиште беше одложено по барање на адвокатот на одбраната Амир ...

Поради неможност да се доведе еден осуденик, одложена јавната седница за „Монструм“

ТВ21 - 12.09.2017

Врховниот суд денеска по четврти пат ја одложи јавната седница за случајот „Монструм“, бидејќи полицијата не можела да донесе едно од осудените лица од затвор. Јавната седница, на која треба да бидат разгледувани и да се одлучува по жалбите на ...

Одложена јавната седница за „Монструм“: Никој не ги побарал доказите од СЈО за петкратно убиство

ТВ21 - 12.09.2017

Ниту една институција досега официјално не ги побарала информациите со кои располага СЈО а се однесуваат на петкратното убиство кај Смилковското езеро. Обвинителката која го застапува предметот пред Врховниот суд, на првото рочиште побара од судот ...

Одложено судењето за случајот „Монструм“

Кајгана - 12.09.2017

Денешното рочиште за случајот „Монструм“ е одложено за 3 октомври поради тоа што полицијата не можела да донесе еден од осудените. Поради ова, и другите четворица осудени биле известени дека нема услови да се одржи јавната седница.

Јавната седница во Врховен суд за „Монструм“ одложена за 3 октомври

Алфа - 12.09.2017

Јавната седница за случајот „Монструм“ што требаше да се одржи денеска во Врховниот суд е одложена за 3 октомври, поради тоа што полицијата не донела еден од петмината осудени за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

(ВИДЕО) Одложено судењето за случајот „Монструм“

Макфакс - 12.09.2017

Денешното рочиште за случајот „Монструм“ е одложено за 3 октомври поради тоа што полицијата не можела да донесе еден од осудените. Поради ова, и другите четворица осудени биле известени дека нема услови да се одржи јавната седница.

Јавната седница во Врховен суд за „Монструм“ одложена за 3 октомври

Канал5 - 12.09.2017

Јавната седница за случајот „Монструм“ што требаше да се одржи денеска во Врховниот суд е одложена за 3 октомври, поради тоа што полицијата не донела еден од петмината осудени за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Ново рочиште за петкратното убиство кај Смилковското езеро

Правдико - 12.09.2017

Денеска во Врховниот суд продолжува судското рочиште за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Минатото рочиште беше одложено по барање на адвокатот на одбраната Амир Алиспахиќ, кој го извести судот дека е на патување ...

Во Врховен суд одложена јавната седница за случајот „Монструм“

Таратур - 12.09.2017

Јавната седница за случајот „Монструм“ што требаше да се одржи денеска во Врховниот суд е одложена за 3 октомври, поради тоа што полицијата не донела еден од петмината осудени за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Полицијата не донесе еден од петмината осудени за „Монструм“, јавната седница во Врховен суд одложена за 3 октомври

Либертас - 12.09.2017

Јавната седница за случајот „Монструм“ што требаше да се одржи денеска во Врховниот суд е одложена за 3 октомври, поради тоа што полицијата не донела еден од петмината осудени за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Ново рочиште за петкратното убиство кај Смилковското езеро

Кајгана - 12.09.2017

Денеска во Врховниот суд продолжува судското рочиште за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Минатото рочиште беше одложено по барање на адвокатот на одбраната Амир Алиспахиќ, кој го извести судот дека е на патување ...

Ново судење за масакрот кај Смилковци - се разгледуваат жалбите за доживотните затворски казни

Сител - 12.09.2017

Во Судот во Скопје денеска ќе има ново рочиште за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Денеска на јавна седница, врховните судии треба да ги разгледаат жалбите за доживотните затворски казни кои на осудените им ги ...

Јавната седница во Врховен суд за „Монструм“ одложена за 3 октомври

Сител - 12.09.2017

Јавната седница за случајот „Монструм“ што требаше да се одржи денеска во Врховниот суд е одложена за 3 октомври, поради тоа што полицијата не донела еден од петмината осудени за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Јавна седница во Врховен за доживотните казни во „Монструм“

Фокус - 03.10.2017

Во Врховниот суд денеска продолжува јавната седница за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Претходно, јавната седница се одложи, бидејќи, како што беше кажано, полицијата не можела да спроведе еден од осудените до ...

Ново рочиште за петкратното убиство кај Смилковското езеро

Макфакс - 12.09.2017

Денеска во Врховниот суд продолжува судското рочиште за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Минатото рочиште беше одложено по барање на адвокатот на одбраната Амир Алиспахиќ, кој го извести судот дека е на патување ...

ВИДЕО: Рочиштето за „Монструм“ одложено за 3 октомври

А1 On - 12.09.2017

Рочиштето за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското Езеро е одложено за 3 октомври поради тоа што полицијата не можела да донесе еден од осудените. Поради ова и другите четворица осудени биле известени дека нема услови за да се ...

Јавна седница во Врховен суд за случајот „Монструм“

МРТ - 12.09.2017

Во случајот, пред Врховниот суд постапува обвинителката Лилјана Спасовска, која неодамна беше назначена за вршител на должноста Јавен обвинител на местото на разрешениот Марко Зврлевски...

Јавната седница за „Монструм“ одложена за октомври

Фокус - 12.09.2017

Јавната седница за случајот „Монструм“, која беше закажана за денеска, се одложи, бидејќи, како што беше кажано, полицијата не можела да спроведе еден од осудените до судот. Од Судот не прецизираа кој од осудените не бил донесен на јавната седница и ...

Повторно одложена јавната седница во Врховен суд за случајот „Монструм“

МРТ - 12.09.2017

Не присуствуваше еден од осудениците. Уште еднаш беше побарано да се обезбедат доказите што ги има Специјалното јавно обвинителство за случајот „Монструм“. Повторно одложена јавната седница во Врховниот суд за жалбите на обвинетите за доживотните ...

Продолжува јавната седница за „Монструм“ во Врховен суд...

Н.Македонија - 12.09.2017

Продочжува јавната седница за „Монструм“ во Врховен суд Денеска во Врховниот суд продолжува јавната седница за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Врховните судии треба да ги разгледаат жалбите за доживотните ...

Повторно одложено судењето за масакрот кај Смилковско Езеро

Press24 - 12.09.2017

Рочиштето за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското Езеро е одложено за 3 октомври поради тоа што полицијата не можела да донесе еден од осудените. Денеска на јавна седница, врховните судии требаше да ги разгледаат жалбите за ...

Одложено рочиштето за „Монструм“ во Врховен суд...

Н.Македонија - 12.09.2017

Одложено рочиштето за „Монструм“ во Врховен суд Денешната јавна седница за предметот „Монструм“ во Врховниот суд е одложена, бидејќи полицијата не успеала да донесе еден од обвинетите. Другите четворица пак биле известени за ова, и ниту тие не биле ...

Јавната седница во Врховен суд за „Монструм“ одложена за 3 октомври

Стандард - 12.09.2017

Јавната седница за случајот „Монструм“ што требаше да се одржи денеска во Врховниот суд е одложена за 3 октомври, поради тоа што полицијата не донела еден од петмината осудени за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Ново судење за масакрот кај Смилковци – се разгледуваат жалбите за доживотните затворски казни

МК News - 12.09.2017

Во Судот во Скопје денеска ќе има ново рочиште за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Денеска на јавна седница, врховните судии треба да ги разгледаат жалбите за доживотните затворски казни кои на осудените им ги ...

Одложено судењето за случајот „Монструм“

Точка - 12.09.2017

Денешното рочиште за случајот „Монструм“ е одложено за 3 октомври поради тоа што полицијата не можела да донесе еден од осудените. Поради ова, и другите четворица осудени биле известени дека нема услови да се одржи јавната седница.

Врховниот суд ја одложи јавната расправа за „Монструм“ за 3 октомври

Позитив.мк - 12.09.2017

Јавната седница за случајот „Монструм“ што требаше да се одржи денеска во Врховниот суд е одложена за 3 октомври, поради тоа што полицијата не донела еден од петмината осудени за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Ново судење за масакрот кај Смилковци - се разгледуваат жалбите за доживотните затворски казни

Вечер - 12.09.2017

Во Судот во Скопје денеска ќе има ново рочиште за случајот „Монструм", за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Денеска на јавна седница, врховните судии треба да ги разгледаат жалбите за доживотните затворски казни кои на осудените им ги ...

Ново рочиште за петкратното убиство кај Смилковското езеро

Скопје инфо - 12.09.2017

Денеска во Врховниот суд продолжува судското рочиште за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Минатото рочиште беше одложено по барање на адвокатот на одбраната Амир Алиспахиќ, кој го извести судот дека е на патување ...

Јавната седница во Врховен суд за „Монструм“ одложена за 3 октомври

Локално - 12.09.2017

– Јавната седница за случајот „Монструм“ што требаше да се одржи денеска во Врховниот суд е одложена за 3 октомври, поради тоа што полицијата не донела еден од петмината осудени за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Ново рочиште за петкратното убиство кај Смилковското езеро

Точка - 12.09.2017

Денеска во Врховниот суд продолжува судското рочиште за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Минатото рочиште беше одложено по барање на адвокатот на одбраната Амир Алиспахиќ, кој го извести судот дека е на патување ...

Јавната седница во Врховен суд за „Монструм“ одложена за 3 октомври

Телевизија Нова - 12.09.2017

Јавната седница за случајот „Монструм“ што требаше да се одржи денеска во Врховниот суд е одложена за 3 октомври, поради тоа што полицијата не донела еден од петмината осудени за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Јавната седница во Врховен суд за „Монструм" одложена за 3 октомври

Вечер - 12.09.2017

Јавната седница за случајот „Монструм" што требаше да се одржи денеска во Врховниот суд е одложена за 3 октомври, поради тоа што полицијата не донела еден од петмината осудени за петкратното убиство кај Смилковското Езеро.

Одложена јавната седница за „Монструм“ за 3 октомври

Слободен Печат - 12.09.2017

Врховниот суд денеска по четврти пат ја одложи јавната седница за случајот „Монструм“, бидејќи полицијата не можела да донесе еден од осудените лица од затвор. Јавната седница, на која треба да бидат разгледувани и да се одлучува по жалбите на ...

„Монструм“-Ново рочиште за петкратното убиство кај Смилковското езеро

Локално - 12.09.2017

Денеска во Врховниот суд продолжува судското рочиште за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Јавната судница на која врховните судии треба да ги разгледаат жалбите за доживотните затворски казни кои на осудените им ги ...

Рочиштето за „Монструм“ одложено за 3 октомври

Скопје24 - 12.09.2017

Рочиштето за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското Езеро е одложено за 3 октомври поради тоа што полицијата не можела да донесе еден од осудените. Поради ова и другите четворица осудени биле известени дека нема услови за да се ...

„Монструм“ на јавна седница во Врховен за доживотните казни

10без10 - 12.09.2017

Денеска во Врховниот суд во 11 часотре да продожи јавната седница за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро кое се случи на 12 април 2012 година. Минатото рочиште беше одложено по барање на адвокатот на одбраната Амир ...

Врховниот суд повторно ја одложи јавната седница за „Монструм“

Мета - 12.09.2017

Врховниот суд денеска по четврти пат ја одложи јавната седница за случајот „Монструм“, бидејќи полицијата не можела да донесе еден од осудените лица од затвор. Јавната седница, на која треба да бидат разгледувани и да се одлучува по жалбите на ...

Одложено судењето за случајот „Монструм“

Канал 77 - 12.09.2017

Денешното рочиште за случајот „Монструм“ е одложено за 3 октомври поради тоа што полицијата не можела да донесе еден од осудените. Поради ова, и другите четворица осудени биле известени дека нема услови да се одржи јавната седница.

Ново рочиште за петкратното убиство кај Смилковското езеро

Канал 77 - 12.09.2017

Денеска во Врховниот суд продолжува судското рочиште за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро. Минатото рочиште беше одложено по барање на адвокатот на одбраната Амир Алиспахиќ, кој го извести судот дека е на патување ...