TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Арсенал постави цена од 30 милиони евра за Озил

Стандард - 10.11.2017

Според весникот „Дејли Стар“, „топџиите“ се одлучиле да приберат пари за 29-годишниот Месут Озил по отворањето на зимскиот преоден рок, наместо да го изгубат како слободен агент на крајот на сезоната.

Озил најави кам бек во Примера: Што ли носи зимскиот преоден рок?!

Спортски - 10.11.2017

Приказната со Јунајтед е сериозна, но ниту статусот на Мурињо не е сигурен, покрај тоа, се чини дека Португалецот имаа опции со младите играчи, но и Ибрахимовиќ се враќа, па така Месјут Озил тешко би можел да смета на вистинска шанса.

И Атлетико Мадрид се вмеша во трката по Озил

Sport 1 - 10.11.2017

Месут Озил ќе го напушти Арсенал, но тешко дека некој ќе плати 35 милиони евра, колку што Венгер бара за него а договорот му истекува по крајот на оваа сезона. Јунајтед е сериозно вмешан во трката, но ниту статусот на Мурињо не е сигурен, покрај тоа ...

Џек Вилшер конечно си заминува од Арсенал, ова е неговиот нов клуб

Спортски - 10.11.2017

Џек Вилшер редовно се поврзува со заминување од Арсенал, а денеска пристигнуваат информации дека Рој Хоџсон се обидува да го донесе во Кристал Палас во јануари. „Орлите“ се најлошата екипа во лигата оваа сезона, иако работите почнаа да се ...

Јасен сигнал до Озил и Санчез - ако не ви се игра, знаете каде се излезните врати

Sport 1 - 09.11.2017

И на двајцата фудбалери договорите им истекуваат на лето, што значи дека од јануари можат да отпочнат преговори со било која заинтересирана страна, без дозвола од Арсенал. Тоа во крајна инстанца значи дека топчиите би можеле да останат без никаква ...

Вилшер го напушта Арсенал, но останува во Лондон

Спортклуб - 09.11.2017

Џек Вилшер изминатите неколку години безброј пати се поврзуваше со заминување од Арсенал, но сепак се уште е дел до екипата. Сепак, тренерот на Кристал Палас, Рои Хоџсон сака веќе од јануари да го види Вилшер во својата екипа.

Атлетико Мадрид по трка за Озил

Sport M - 10.11.2017

Озил наскоро ќе го напушти Арсенал, но тешко дека некој ќе плати 35 милиони евра, колку што Венгер бара за него а договорот му истекува по крајот на оваа сезона. Јунајтед е сериозно вмешан во трката, но ниту статусот на Мурињо не е сигурен, покрај ...