TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По повредата на Чаневски: Украинецот Умовиц ќе го чува голот на Еурофарм Работник

Дерби - 10.11.2017

Екипата на Еурофарм Работник презема конкретен чекор и доведе нов голман во своите редови по повредата на Градимир Чаневски која е од посериозна природа. Како што информира клубот од Битола постигна е договор со 32-годишниот Евгениј Умовиц, ...

Украинскиот голман Умовиц потпиша за Еурофарм Работник

Шеталиште - 10.11.2017

Еурофарм Работник постигна договор со 32-годишниот Евгениј Умовиц, украински интернационалец, кој настапувал за Запорожјте во Украина, во Лубанск, Вороњеш и Римаки во Финска и во турски Трабзон.

Еурофарм доведе нов голман: Битолчани потпишаа со Украинецот Евгениј Умовиц

Gol.mk - 10.11.2017

После повредата на голманот Градимир Чаневски, Еурофарм Работник беше принуден да побара уште еден голман за продолжението на сезоната. Клубот од Битола денес постигна договор со 32-годишниот Евгениј Умовиц, кој е украински интернационалец, кој ...

ПОТВРДЕНО: Украинскиот голман Умовиц потпиша за Е. Работник

24 Ракомет - 10.11.2017

Екипата на Е. Работник постигна договор со 32-годишниот Евгениј Умовиц, украински интернационалец, кој настапувал за Запорожјте во Украина, во Лубанск, Вороњеш и Римаки во Финска и во турски Трабзон.

Работник донесе украински голман пред дербито со Пелистер

Екипа - 10.11.2017

Раководството на Работник постигна договор со 32-годишниот голман Евгениј Умовиц, украински интернационалец, кој настапувал за Запорожје во Украина, во Лубанск, Вороњеш и Римаки во Финска и во турски Трабзон.

Умовиц ќе го брани Еурофарм Работник

SportMedia - 10.11.2017

Еурофарм Работник постигна договор со 32-годишниот Евгениј Умовиц Станува збор за украински интернационалец, кој во текто на својата кариера настапувал за Запорожје во Украина, во Лубанск, Вороњеш и Римаки во Финска и во турски Трабзон.