TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бриаторе: Ферари не може да го победи Мерцедес со Раиконен

Дерби - 14.11.2017

Флавио Бриаторе одреден период е далеку од Формула 1 шампионатот, но сосема логично, внимателно следи што се случува во најпопуларното автомобилистичко натпреварување во светот. Поранешниот шеф на Рено со својата најнова изјава повторно го ...

Аривабене: Добивме потврда дека имаме добар болид

Точка - 14.11.2017

Шефот на Скудерија Ферари, Маурицио Аривабене изјави дека перформансите на тимот во Бразил покажале колку силен пакет имаат. Себастијан Фетел и Кими Раиконен лесно се справија со Мерцедес иако на крајот мерцедесите беа премногу блиску.

Волф: Хамилтон можеше да победи

Точка - 14.11.2017

Тото Волф од Мерцедес смета дека Луис Хмаилтон можел да победи во Бразил и покрај стартот од бокс. Тој ја искористил во целост силата на неговиот мотор и во еден момент имал темпо за победа но поради заостанатите болиди изгубил време.

Бријаторе: Ако бев во Ферари, ќе го земев Верстапен со затворени очи

Стандард - 14.11.2017

Поранешниот шеф на Рено во Формула 1 – Флавио Бријаторе упати нов напад кон тимот на Ферари, кој се уште се опоравува по нова сезона без титула. Според Италијанецот „црните коњчиња“ требало да ја искористат шансата да го привлечат Макс Верстапен, ...

Хулкенберг задоволен со освоените бодови

Точка - 13.11.2017

Нико Хулкенберг имаше солидна трка за својата екипа Рено и стигна до поени со освојување на 10 место на Бразилското Гранд При. „Добро е што освоив поени за првпат по Спа, иако ова беше прилично досадна трка.

Formula 1: Победа за Фетел, маестрално возење на Хамилтон

Додај Гас - 13.11.2017

Себастијан Фетел ја постигна својата петта победа во сезоната на трката возена за Големата награда на Бразил. Германецот веќе на почетокот го презеде водството од недоволно агресивниот Валтери Ботас од Mercedes.

Фетел победник во Бразил на претпоследната трка во Ф1

24 Вести - 12.11.2017

Пилотот на Ферари, Себастијан Фетел триумфираше на патеката „Интерлагос“ во Сао Паоло, за Голема награда на Бразил во претпоследната трка сезонава во Формула 1. Себастијан Фетел до четвртиот сезонски триумф дојде уште по првиот свиок, кога успеа да ...

ГН Бразил: Фетел победник, Хамилтон херој

Сител - 12.11.2017

Себастијан Фетел стигна до „утешна“ победа на Бразилското ГП во Интерлагос, откако на минатата трка во Мексико неговиот ривал Луис Хамилтон ја запечати четвртата светска титула. Фетел од стартот го помина освојувачот на пол-позицијата, Валтери Ботас ...

Фетел ’доцна запали’ сезонава, но победи: Повторно оживеав во Бразил

Екипа - 12.11.2017

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел, победи на денешната трка за Големата награда на Бразил. Тоа е 47.победа во кариерата за Германецот, петта во сезоната, а прва после трката во Унгарија во Бразил.

Фетел најбрз во Бразил...

Н.Македонија - 12.11.2017

Фетел најбрз во Бразил Германецот Себастијан Фетел е победник на трката што се возеше вечерва на патеката Интерлагос за Големата награда на Бразил. Возачот на Ферари трката ја заврши со време 1:31.262 часа, односно 2,762 секунди подобро време од ...

Фетел победи во Бразил, Хамилтон стигна до четвртото место

Стандард - 12.11.2017

Себастијан Фетел ја освои својата прва победа на Формула 1 од крајот на јули, по триумф на Големата награда на Бразил. Германецот водеше од почеток до крајот со одржување на првата позиција, освојувајќи по петти пат во кампањата и за 47-ми во ...

Фетел ја освои Големата награда на Бразил

Нетпрес - 12.11.2017

Возачот на „Ферари“, Германецот Себастијан Фетел победи во неделата во трката за Светското првенство во Формула 1 за Големата награда на Бразил во Сао Паоло, додека Британецот Луис Хамилтон од „Мерцедес“, кој пред две седмици ја обезбеди титулата, ...

Себастијан Фетел победник во Бразил

Локално - 12.11.2017

Возачот на Ферари, Себастијан Фетел славеше на трката за Големата награда на Бразил, откако уште во првиот круг го престигна Ботас од Мерцедес, кој што стартуваше од пол-позицијата. Валтери Ботас заврши на втората позиција, пред тимскиот колега на ...

Formula 1: Победа за Фетел, маестрално возење на Хамилтон (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 13.11.2017

Себастијан Фетел оствари лесна победа во Интерлагос, со што го прекина постот на Ferrari кога станува збор за победи. Маестралниот Луис Хамилтон, кој стартуваше од боксовите, на крајот успеа да дојде дури до четвртото место.

Победа на Фетел само за побогата статистика

Авто Плус - 12.11.2017

Возачот на Ferrari, четирикратниот светски шампион, Себастијан Фетел стигна до победа на Бразилското ГП во Интерлагос, претпоследна рунда од годнашнава сезона, пред Валтери Ботас од Mercedes и неговиот тимски колега, Кими Раиконен Ова е за жал ...