TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЈА ИЗВЛЕКУВААТ ЗЕМЈАТА ОД КРИЗА: Продаваат пасоши на Руси

Фактор - 19.05.2017

Русите на Кипар се добредојдени. Во Индипендент пишува дека на јахтите се вејат руски знамиња, а во рестораните се служат руски јадења. Во Лимасол почесто може да се видат натписи на руски отколку на грчки јазик.

Во овие земји може да си купите пасош

Република - 18.05.2017

Европскиот парламент во 2014 година изгласа необврзувачка резолуција по која европскиот пасош никогаш не би требало да стане стока со која се тргува. Лимасол на јужниот брег на Кипар е регион кој финансиски цвета и е место за средба на голем број ...