TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пјаниќ го пропушта дуелот против Лацио

Екипа - 12.10.2017

Италијанскиот првак Јувентус нема да може да смета на услугите на босанскиот интернационалец Миралем Пјаниќ ниту на саботниот меч против Лацио во Серија А. Тој се повреди на натпреварот против Олимпијакос во Лигата на шампионите, а се уште не е ...

Калиниќ го пропушта миланското дерби

Точка - 12.10.2017

Хрватскиот напаѓач Никола Калиниќ ќе го пропушти големото градско дерби кое што неговиот Милан го игра против Интер идниот викенд. Тренерот на „Росоњерите“, Винченцо Монтела нема да може да смета на услугите на Хрватот кој што се уште се нема ...

Ел Шарави го пропушта дуелот со Наполи

Екипа - 11.10.2017

Напаѓачот на Рома, Стефан Ел Шарави, најверојатно ќе го пропушти дерби дуелот против Наполи претстојниов викенд, откако со повреда на бутниот мускул се врати во клубот по репрезентативната акција на „аѕурите“.