TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интересни факти за најбогатиот човек на светот

Факултети - 10.11.2017

( Фото: Beta /AP / J. Scott Applewhite ) Деновиве медиумите често го споменуваат Џеф Безос, директорот на „Амазон“, во чија сопственост се наоѓаат и „Вашингтон пост“ и компанијата за вселенски летала „Блу ориџин“.

Тројца милијардери се побогати од половина население на САД

Стандард - 09.11.2017

Трите најбогати луѓе во САД – Џеф Безос, Бил Гејтс и Ворен Бафет имаат повеќе пари од посиромашната половина на населението на САД или 160 милиони луѓе. Вкупната состојба на тројцата е 264,1 милијарди долари.

Тројца Американци заедно побогати од пола Америка

Кајгана - 09.11.2017

Тројцата најбогати луѓе во САД – Бил Гејтс, Џеф Безос и Ворен Бафет – заедно располагаат со богатство поголемо од заштедата на дури 160 милиони Американци, покажуваат најновите истражувања.

Тројца Американци заедно се побогати од половина САД: Толку многу пари имаат малкумина, додека огромен број на луѓе се ...

Точка - 09.11.2017

400-те најбогати луѓе во САД, кога ќе се собере вредноста на нивното богатство заедно поседуваат богатство од 2,68 трилиони долари, што е повеќе од БДП-то на Велика Британија, Франција или Индија.

Најсиромашните 50% од САД имаат помалку пари од тројцата најбогати

Оff.net - 09.11.2017

Бил Гејтс, Џеф Безос и Ворен Бафет имаат исто богатство колку и најсиромашните 160 милиони Американци заедно. Тројцава вкупно имаат 248,5 милијарди долари, што според Институтот за истражување политики е повеќе отколку што имаат 160-те милиони ...

Тројца Американци побогати од половина жители на САД

А1 On - 09.11.2017

Тројцата најбогати луѓе во САД – Бил Гејтс, Џеф Безос и Ворен Бафет заедно имаат имот поголем од заштедите на 160 милиони Американци, покажува најновата студија. – Тројцата милијардери заедно вкупно имаат 248,5 милијарди долари што е многу над ...

3 Американци заедно се побогати од пола САД: Многу пари во мали раце, додека голем број луѓе се мачат“

Вечер - 09.11.2017

Три милијардери, заедно имаат вкупно 248,5 милијари долари, што го надминува вкупниот имот на околу 63 милијони американски домаќинства. Тројца најбогати луѓе во САД , Бил Грјтс, Џеф Безос и Ворен Бафет – заедно располагаат со имот поголем од ...

Еден од најбогатите луѓе на светот ја открива својата тајна: Клучот е во одговорот на ова прашање

Точка - 09.11.2017

Џеф Безос, еден од најбогатите луѓе на светот, кој повремено поради движењето на акциите беше и на првото место пред Бил Гејтс, уште пред дваесет години ја открил “тајната” според која се води во работата – и очигледно му успева.

Тројца Американци побогати од половина жители на САД

Република - 09.11.2017

Тројцата најбогати луѓе во САД – Бил Гејтс, Џеф Безос и Ворен Бафет заедно имаат имот поголем од заштедите на 160 милиони Американци, покажува најновата студија. – Тројцата милијардери заедно вкупно имаат 248,5 милијарди долари што е многу над ...

Интересни факти за најбогатиот човек на светот

Шеталиште - 10.11.2017

Спонзорирано од СН ФИНАНСИИ Деновиве медиумите често го споменуваат Џеф Безос, директорот на „Амазон“, во чија сопственост се наоѓаат и „Вашингтон пост“ и компанијата за вселенски летала „Блу ориџин“.

Џеф Безос продаде акции на Amazon вредни 1,1 милијарди долари

Бизнис Инфо - 08.11.2017

Фото: Pexels Извршниот директор на Amazon, Џеф Безос продаде акции од својата компанија во вредност од 1,1 милијарди долари. Оваа продажба претставува 1,3% од вкупната сопственост на Безос во компанијата и 16,4% од акциите во малопродажба.

Тројца луѓе заедно побогати од 160 милиони Американци

Фактор - 09.11.2017

Бил Гејтс, Џеф Безос и Ворен Бафет заедно имаат богатство поголемо од заштедата на дури 160 милиони Американци, покажуваат најновите истражувања. Милијардерите заедно имаат вкупно 248.5 милијарди долари, што ја надминува вкупната вредност на имотот ...

Тројца Американци побогати од половина жители на САД

Орбис - 09.11.2017

Тројцата најбогати луѓе во САД – Бил Гејтс, Џеф Безос и Ворен Бафет заедно имаат имот поголем од заштедите на 160 милиони Американци, покажува најновата студија. – Тројцата милијардери заедно вкупно имаат 248,5 милијарди долари што е многу над ...

Еден од најбогатите луѓе на светот ја открива својата тајна: Клучот е во одговорот на ова прашање

Вечер - 09.11.2017

Џеф Безос, еден од најбогатите луѓе на светот, кој повремено поради движењето на акциите беше и на првото место пред Бил Гејтс, уште пред дваесет години ја открил "тајната" според која се води во работата – и очигледно му успева.

Тројца Американци побогати од половина жители на САД

Курир - 09.11.2017

– Тројцата милијардери заедно вкупно имаат 248,5 милијарди долари што е многу над вредноста на имотот на околу 63 милиони американски домаќинства, се наведува во студијата „Билионер бонанца 2017“, изработена од американскиот Институт за политички ...

Притвор од 30 дена за Мукоски, Василевски и Арнаудов, домашен притвор за Пешевска, Тарчуловски и Димовски

еМагазин - 05.12.2017

Пратениците Крсто Мукоски, Сашо Василевски и Љубен Арнаудов добија 30-дневен притвор, а на Јохан Тарчуловски, Жаклина Пешевска и Љупчо Димовски им е одреден домашен притвор, објави попладнево Кривичниот суд.

Тројца Американци побогати од половина жители на САД

Сител - 09.11.2017

Тројцата најбогати луѓе во САД - Бил Гејтс, Џеф Безос и Ворен Бафет заедно имаат имот поголем од заштедите на 160 милиони Американци, покажува најновата студија. - Тројцата милијардери заедно вкупно имаат 248,5 милијарди долари што е многу над ...

Тројца Американци побогати од половина жители на САД

БркајРабота - 09.11.2017

Тројцата најбогати луѓе во САД – Бил Гејтс, Џеф Безос и Ворен Бафет заедно имаат имот поголем од заштедите на 160 милиони Американци, покажува најновата студија. – Тројцата милијардери заедно вкупно имаат 248,5 милијарди долари што е многу над ...