TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Костоски: 150 наши браќа од ВМРО ДПМНЕ преминаа во редовите на ВМРО НП

Актуелно24 - 23.09.2017

Претседателот на ВМРО НП од Охрид Ванчо Костоски во изјава за Поглед.мк , вели дека во последните три дена се помасовно е преминувањето на членови на ДПМНЕ во редовите на партијата на Љубчо Георгиевски.

Груевски ќе ја трансформира ВМРО-ДПМНЕ во граѓанска десница

Алсат-М - 23.09.2017

Никола Груевски ќе ја трансформира ВМРО-ДПМНЕ од конзервативна партија во граѓанска десница. На вчерашното претставување на кандидатите за градоначалници тој рече дека по локалните избори во Македонија доаѓа „нова ера“, во која приоритет ќе биле ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе гради автопати ако се врати на власт

Макфакс - 23.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ излезе со листа на цели што ги нарече визија за Македонија за наредните години, при што спомена дека дури 70 осто од загадувањето во Македонија се должи на греење со дрва, нафта и други штетни енергенси, иако додека беше на власт тврдеше ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже, ерата на злоупотреба на полицијата заврши со заминувањето на Груевски во опозиција

Либертас - 23.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести преку кои очајнички се обидува да се спаси од извесниот пораз на локалните избори“, стои во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на Алексаднар Тргачевски од ВМРО-ДПМНЕ.

Товарот на ВМРО-ДПМНЕ наречен Никола Груевски

А1 On - 23.09.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ја води партијата на локални избори, но со реторика која потсетува на се што заборавил да направи додека беше на власт десет години. Ако Никола Груевски беше причината партијата да ја добие власта во 2006 ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже дека странски инвеститори планираат да заминат од земјата

А1 On - 23.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Соња Гелова -Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешното управување на финансиите од страна на Владата предводена од СДСМ и затоа секојдневно шири лажни вести.

РЕЗУЛТАТИ: ВМРО-ДПМНЕ со убедлива победа во Прилеп, кажаа граѓаните!?

Маркукуле - 23.09.2017

Во понеделник стартува предизборната кампања за локалните избори на 15-ти октомври. Партиите ќе ја бараат довербата од граѓаните на локално ниво и ќе се борат за што поголем број градоначалнички места и столчиња во советот на 80 општини.

ВИДЕО: Интервју со Али Ахмети во „Патот кон…“

Либертас - 23.09.2017

Ви го пренесуваме новото издание на емисијата „Патот кон…“ на Алсат-М во кое гостуваше лидерот на ДУИ, Али ...

Иницијативен одбор за реформи во ВМРО-ДПМНЕ: Добро е што Груевски прифати дека се потребни реформи

А1 On - 23.09.2017

Груевски ги украде јавно презентираните заложби на Иницијативата за реформи на ВМРО-ДПМНЕ и нејзините декларации, а особено Декларацијата Европско ВМРО-ДПМНЕ за Европска Република Македонија во неговиот говор на синоќешната Конвенција, велат од ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ беше конзервативна партија, но денеска ќе се претставиме како граѓанска десница

24 Вести - 23.09.2017

Груевски ќе ја трансформира ВМРО-ДПМНЕ од конзервативна партија во граѓанска десница. „ВМРО-ДПМНЕ беше конзервативна партија и таа карактеристика ќе ја задржиме, но денеска ќе се претставиме како граѓанска десница.

На која порта чука Груевски?

Deutsche Welle - 23.09.2017

Обидувајќи се да им се приближи на Албанците, Груевски тврди дека тие подлегнале на измамите на СДСМ, откако Македонците ги отфрлиле тие „лаги“. Несфатливо потценување на албанските граѓани Демократијата во Македонија е во опасност – им изјавил ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе гради автопати ако се врати на власт

Точка - 24.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ излезе со листа на цели што ги нарече визија за Македонија за наредните години, при што спомена дека дури 70 осто од загадувањето во Македонија се должи на греење со дрва, нафта и други штетни енергенси, иако додека беше на власт тврдеше ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже, ерата на злоупотреба на полицијата заврши со заминувањето на Груевски во опозиција

Канал5 - 23.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести преку кои очајнички се обидува да се спаси од извесниот пораз на локалните избори, реагираат од СДСМ. Министерството за внатрешни работи целосно ги демантираше лажните вести што ги пласира ВМРО-ДПМНЕ.

Товарот на ВМРО-ДПМНЕ наречен Никола Груевски

Локално - 23.09.2017

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ја води партијата на локални избори, но со реторика која потсетува на се што заборавил да направи додека беше на власт десет години. Ако Никола Груевски беше причината партијата да ја добие власта во 2006 ...

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ го потврдуваат стравот од изборен пораз, граѓаните може да бидат спокојни, ...

Либертас - 23.09.2017

„ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешното управување на финансиите од страна на Владата предводена од СДСМ и затоа секојдневно шири лажни вести. Граѓаните можат да бидат спокојни, економијата се движи напред“, стои во реакцијата на СДСМ на ...

Реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат: Груевски ја краде нашата визија и заложби

МКД - 23.09.2017

Реформаторите од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека Никола Груевски на вчерашната Конвенција на партијата ги украл заложбите токму на Иницијативата за реформи на ВМРо-ДПМНЕ и нејзините декларации.

Локални избори, СДСМ и ДУИ имаат договор за соработка

Алсат-М - 22.09.2017

Партнерите од владината коалиција, ДУИ и СДСМ имаат договор за локалните избори зависно од реалните шанси за победа во одредени општини, изјави во емисијата „Патот кон“, првиот човек на ДУИ, Али Ахмети.

Ахмети побарал од СЈО истрага за себе и за сите функционери на ДУИ

Либертас - 22.09.2017

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во емисијата „Патот кон…“ на Алсат изјави дека побарал од Специјалното обвинителство да спроведе истрага за досегашната работа на сите функционери на неговата партија, почнувајќи од него.

СДСМ: Просечната плата во јуни и јули е зголемена за 2 отсто во однос на истиот период минатата година

А1 On - 22.09.2017

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Павлинче Честојнова од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ продожува да ја манипулира јавноста и да шири лажни вести. Лага е дека просечната плата се намалува.

Груевски ќе ја трансформира ВМРО-ДПМНЕ од конзервативна партија во граѓанска десница

Фокус - 22.09.2017

Со стариот лидер ВМРО-ДПМНЕ најави почеток на нова ера. Никола Груевски во обраќањето на вечерашната партиска конвенција најави и промена на карактерот на ВМРО-ДПМНЕ и нејзино доближување до центарот. -Време е за нов пристап, новата ера почнува.

Груевски: Време е за нов пристап, новата ера започнува

Република - 22.09.2017

Време е за нов пристап, новата ера започнува. ВМРО-ДПМНЕ беше и народна и конзервативна партија. И ќе ги задржи овие атрибути, но денес сметаме дека треба јасно и недвосмислено да им се обратиме на сите граѓани кои ги делат нашите вредности и да се ...

СДСМ ја киднапира државата: Уплашени од пораз прават злоупотреба на полицијата, ставен пиштол на глава па пуштен ...

Курир - 22.09.2017

Лудилото кое започна да го спроведува СДСМ до доаѓањето на власт не запира. Партизацијата на институциите продолжува наголемо да се спроведува. Поради страв од пораз на престојните локални избори, паниката кај СДСМ и Зоран Заев кулминира со ...

Реформиран систем е визијата на ВМРО-ДПМНЕ за подобро здравство

Република - 22.09.2017

Визијата на ВМРО-ДПМНЕ за здравството е подобро, квалитетно, регулирано, функционално и делотворно здравство. -Потребен е реформиран систем кој во центарот на вниманието ќе го стави пациентот, и истовремено ќе ја исктакне значајноста на докторот ...

Работа за сите: Невработеност под 10% во Република Македонија

Република - 22.09.2017

Визии кои се поткрепени со конкретни планови, и со кои, по повторното враќање на чело на државната управа Македонија ќе чекори силно напред, економски развиена, со задоволни и среќни граѓани и семејства.

Попоски: Ќе се посветиме на тоа што ВМРО-ДПМНЕ најдобро го прави, проекти од инфраструктурата и економски развој

Телевизија Нова - 22.09.2017

Претстојните избори се можност да се вратиме на она што е најзначајно за граѓаните, изјави за ТВ Нова пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски на презентацијата на изборната програма на партијата.

Ахмети побарал од СЈО истрага за себе и за сите функционери на ДУИ

10без10 - 22.09.2017

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во емисијата „ Патот кон… “ на Алсат изјави дека побарал од Специјалното обвинителство да спроведе истрага за досегашната работа на сите функционери на неговата партија, почнувајќи од него, пренесува Локално .

Ахмети: ДУИ и СДСМ имаат договор за соработка на локалните избори

Слободен Печат - 22.09.2017

Партнерите од владината коалиција, ДУИ и СДСМ, имаат договор за Локалните избори, зависно од реалните шанси за победа во одредени општини, изјави лидерот на ДУИ Али Ахмети во емисијата „Патот кон“ на телевизија „Алсат ...

На која порта чука Груевски?

Либертас - 23.09.2017

Обидувајќи се да им се приближи на Албанците, Груевски тврди дека тие подлегнале на измамите на СДСМ, откако Македонците ги отфрлиле тие „лаги“. Несфатливо потценување на албанските граѓани Демократијата во Македонија е во опасност – им изјавил ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести обидувајќи се да се спаси од изборен пораз

А1 On - 23.09.2017

СДСМ испрати писмено соопштение реакција на денешната прес-конференција на Алексаднар Тргачевски од ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести преку кои очајнички се обидува да се спаси од извесниот пораз на локалните избори.

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ го потврдуваат стравот од изборен пораз

Слободен Печат - 23.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешното управување на финансиите од страна на Владата предводена од СДСМ и затоа секојдневно шири лажни вести. Граѓаните можат да бидат спокојни, економијата се движи напред.

Иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ: Груевски ја украде нашата визија и декларација

+инфо - 23.09.2017

Добро е што конечно Никола Груевски прифати дека се потребни значителни реформи во ВМРО-ДПМНЕ и ја препозна јасната визија на Реформаторите, велат тие Груевски ги украде јавно презентираните заложби на Иницијативата за реформи на ВМРО-ДПМНЕ и ...

Ахмети: ДУИ и СДСМ имаат договор за соработка на Локалните избори

А1 On - 22.09.2017

Партнерите од владината коалиција, ДУИ и СДСМ, имаат договор за Локалните избори, зависно од реалните шанси за победа во одредени општини, изјави лидерот на ДУИ Али Ахмети во емисијата „Патот кон“ на телевизија „Алсат М“.

Ахмети побарал од СЈО истрага за себе и за сите функционери на ДУИ

Локално - 22.09.2017

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, во емисијата „Патот кон…“ на Алсат изјави дека побарал од Специјалното обвинителство да спроведе истрага за досегашната работа на сите функционери на неговата партија, почнувајќи од него.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ лаже и манипулира

Макфакс - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продожува да ја манипулира јавноста и да шири лажни вести. Лага е дека просечната плата се намалува.Споредбата на просечната плата се прави на годишно ниво, а не на месечно ниво како што прави ВМРО-ДПМНЕ.Вистината е дека просечната нето ...

Време е за нов пристап, новата ера започнува

Курир - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ беше и народна и конзервативна партија. И ќи ги задржи овие атрибути, но денес сметаме дека треба јасно и недвосмислено да им со обратиме на сите граѓани кои ги делат нашите вредности и да се легитимираме пошироко и поедноставно како ...

СДСМ ја киднапира државата: Полицијата на Заев и Спасовски изврши вооружен претрес на кандидатот за градоначалник на ...

Република - 23.09.2017

МВР почна да ги спроведува првите партиски наредби во пресрет на локалните избори. Како што обелодени ВМРО-ДПМНЕ пред неколку дена, СДСМ ќе се обиде да ги добие овие исклучително важни избори со користење државни редурси и услуги од подземјето.

Стравот на СДСМ кулминира, полицијата на Заев му вперила пиштол на глава на кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ!

Република - 22.09.2017

Поради страв од пораз на престојните локални избори, паниката кај СДСМ и Зоран Заев кулминира со скандалозни и нечовечки постапки, користејќи ја партиската полиција за закани и бруталност.

Груевски: Реформиран систем е визијата на ВМРО-ДПМНЕ за подобро здравство

Курир - 22.09.2017

Визијата на ВМРО-ДПМНЕ за здравството е подобро, квалитетно, регулирано, функционално и делотворно здравство. -Потребен е реформиран систем кој во центарот на вниманието ќе го стави пациентот, и истовремено ќе ја исктакне значајноста на докторот ...

Груевски: Наша визија за следните 10 години е да ја намалиме стапката на невработеност под 10 проценти и да отвориме ...

Курир - 22.09.2017

Почитувани, дозволете да истакнам уште неколку наши визии кои се поткрепени со конкретни планови, и со кои, по повторното враќање на чело на државната управа за кое ве увереувам дека ќе се случи набрзо, Македонија ќе чекори силно напред, економски ...

Попоски: Ќе се посветиме на тоа што ВМРО-ДПМНЕ најдобро го прави, проекти од инфраструктурата и економски развој

Курир - 22.09.2017

Претстојните избори се можност да се вратиме на она што е најзначајно за граѓаните, изјави за ТВ Нова пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски на презентацијата на изборната програма на партијата.

На која порта чука Груевски?

Локално - 23.09.2017

Обидувајќи се да им се приближи на Албанците, Груевски тврди дека тие подлегнале на измамите на СДСМ, откако Македонците ги отфрлиле тие „лаги“. Несфатливо потценување на албанските граѓани Демократијата во Македонија е во опасност – им изјавил ...

СДСМ: Ерата на злоупотреба на полицијата заврши

+инфо - 23.09.2017

Таквата криминална ера на злоупотреби на институциите заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски во опозиција. ВМРО-ДПМНЕ лаже, ерата на злоупотреба на полицијата заврши со заминувањето на Никола Груевски во опозиција, реагира СДСМ на ...

СДСМ: Лажните вести на ВМРО-ДПМНЕ го потврдуваат стравот од изборен пораз

Канал5 - 23.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешното управување на финансиите од страна на Владата предводена од СДСМ и затоа секојдневно шири лажни вести. Граѓаните можат да бидат спокојни, економијата се движи напред, реагираат од СДСМ.

Реформатори: Нова визија во ВМРО-ДПМНЕ и во Македонија ќе има, ама без Никола Груевски

Стандард - 23.09.2017

„Никола Груевски буквално ги украде јавно презентираните заложби на Иницијативата за реформи на ВМРО-ДПМНЕ и нејзините декларации, а особено Декларацијата Европско ВМРО-ДПМНЕ за Европска Република Македонија“, соопштуваат денеска реформаторите во ...

Ахмети: ДУИ и СДСМ имаат договор за соработка на Локалните избори

еМагазин - 22.09.2017

Партнерите од владината коалиција, ДУИ и СДСМ, имаат договор за Локалните избори, зависно од реалните шанси за победа во одредени општини, изјави лидерот на ДУИ Али Ахмети во емисијата „Патот кон“ на телевизија „Алсат М“.

СДСМ : ВМРО-ДПМНЕ продолжува да лаже, платите растат

Канал5 - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ја манипулира јавноста и да шири лажни вести, реагираат од СДСМ на прес конференцијата на Павлинче Честојнова од ВМРО ДПМНЕ. Лага е дека просечната плата се намалува.

Груевски: Време е за нов пристап, новата ера започнува

Press24 - 22.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ беше и народна и конзервативна партија. И ќи ги задржи овие атрибути, но денес сметаме дека треба јасно и недвосмислено да им со обратиме на сите граѓани кои ги делат нашите вредности и да се легитимираме пошироко и поедноставно како ...

Груевски: Наша визија за следните 10 години е да ја намалиме стапката на невработеност под 10 проценти и да отвориме ...

Press24 - 22.09.2017

Почитувани, дозволете да истакнам уште неколку наши визии кои се поткрепени со конкретни планови, и со кои, по повторното враќање на чело на државната управа за кое ве увереувам дека ќе се случи набрзо, Македонија ќе чекори силно напред, економски ...

СДСМ гарантира фер и регуларни избори

Макфакс - 23.09.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести преку кои очајнички се обидува да се спаси од извесниот пораз на локалните избори, реагираат од СДСМ на бројните обвинувања од опозицијата. „Министерството за внатрешни работи целосно ги демантираше лажните ...

Реформаторите во ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека Груевски им ја краде визијата

Мета - 23.09.2017

Од внатрепартиска иницијативата за реформи во ВМРО-ДПМНЕ, сметаат дека лидерот на партијата Никола Груевски им ја краде визијата за тоа како треба да се движи партијата. „На вчера одржаната Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ, за претставување на кандидатите ...