TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонски државјани заглавени во Грција: Ние сме на милост и немилост!

ТВ21 - 17.07.2017

Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија меѓу останатите и Лепотокарија, ...

Силно невреме во Грција – Халкидики под вода

24 Вести - 17.07.2017

Големо невреме со поројни дождови до 100 литри на метар квадратен, ја погоди Грција. Обилните врнежи го поплавија вториот крак на Халкидики. Поплави има и на патиштата Лариса - Кожани и Ситонија, а најкритично е на вториот крак, во Торони, Порто ...

(ФОТО+ВИДЕО) Невреме на Халкидики, особено критично на вториот крак

Нова ТВ - 17.07.2017

Денеска во Халкидики, Грција беснее големо невреме придружено со молњни и поројни дождови кои стигаат и до 100 литри на метар квадратен. Особено е критично на вториот крак, а летувалците на социјалните мрежи постираат фотографии и комплетно ...

МНР: Нема загрозени Македонци во поплавите во Грција

Р.С.Европа - 17.07.2017

Интензивните врнежи што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави на патиштата особено на патот Лариса-Кожани и Ситонија, вториот крак на Халкидики, каде што во Торони, Порто Куфо и Тристиника дошло до поплавување на паркирани возила и заглавување ...

ВИДЕО: Силно невреме ја зафати Грција

А1 On - 17.07.2017

Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија меѓу останатите и Лепотокарија, ...

Поплави во Грција, евакуирани македонски туристи

Канал5 - 17.07.2017

Летниот одмор претворен во пекол откако силното невреме погоди повеќе туристички места во Грција, целосно ги поплави и уништи. Торони, Порто Куфо и Тристиника, кои се дел од омилените туристички места во Грција на македонските граѓаните се најсилно ...

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

Press24 - 17.07.2017

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство за надворешни работи информира дека ...

Поројни дождови и поплави гo погодија северниот дел на Грција

Локално - 17.07.2017

Дожд и силен ветер го зафатија северниот дел на Грција и предизвикаа сериозни проблеми за локалните граѓани и туристите, а на одделни места беа регистрирани и големи поплави. Локалните медиуми објавија за поројни дождови крај , Неа Врасна, Парга, ...

Во Грција невреме, туристички места на Халкидики под вода

Слободен Печат - 17.07.2017

Обилните врнежи од дожд, до 100 литри на метар квадратен, вчера ја погодија Грција, а особено е критична ситуацијата во Торони, туристичко место на Ситонија, позната како вториот крак на Халкидики.

МНР: Нема евакуирани македонски државјани

Република - 17.07.2017

Интензивните врнежи што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави на патиштата особено на патот Лариса- Кожани и Ситонија, вториот крак на Халкидики, каде во Торони, Порто Куфо Тристиника дојде до поплавување на паркинзите и заглавување на ...

Невреме во Грција: Македонско семејство се јавило во конзулатот во Солун, но не е во опасност

Мета - 17.07.2017

Поројните дождови што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави по патиштата. Од невремето поплавен е патот Лариса – Козани и Ситонија, вториот крак на Халкидики, односно местата Торони, Порто Куфо и Тристиника.

(ВИДЕО) Вториот крак на Халкидики поплавен

еМагазин - 17.07.2017

Локалните жители и туристите кои решија својот одмор да го поминат на вториот крак на Халкидики се најдоа во небрано. Обилните врнежи од дожд, кој ги донесе циклонот „Медуза“ поплавија многу места, а најпогоден е Торони (каде е направена ...

Големо невреме и поплави на Халкидики

Алсат-М - 17.07.2017

Големо невреме со поројни дождови до 100 литри на метар квадратен, ја погодија северна Грција. Врнежите го поплавија вториот крак на Халкидики. Поплави има и на патиштата Лариса – Кожани и Ситонија, а најкритично е на вториот крак, во Торони, Порто ...

Нема загрозени Македонци во поплавите во Грција

Тера - 17.07.2017

Интензивните врнежи што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави на патиштата особено на патот Лариса-Кожани и Ситонија, вториот крак на Халкидики, каде што во Торони, Порто Куфо и Тристиника дошло до поплавување на паркирани возила и заглавување ...

Грција ја зафати силно невреме...

Н.Македонија - 17.07.2017

Грција ја зафати силно невреме Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија меѓу ...

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

А1 On - 17.07.2017

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство за надворешни работи информира дека ...

Поплави во Грција – нема евакуирани македонски државјани

Макфакс - 17.07.2017

Интензивните врнежи што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави на патиштата особено на патот Лариса- Кожани и Ситонија, вториот крак на Халкидики, каде во Торони, Порто Куфо Тристиника дојде до поплавување на паркинзите и заглавување на ...

(ВИДЕО) Поплава на Халкидики, се евакуирале туристи

Макфакс - 17.07.2017

Обилните дождови што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави на патиштата и во некои места на вториот крак на Халкидики. Од невремето поплавен е патот Лариса – Козани и местата Торони, Порто Куфо и Тристиника.

Поплави во Грција: Македонско семејство кое летува во Торони се јавило во конзулатот во Солун

еМагазин - 17.07.2017

Како што веќе објавивме поради обилните врнежи предизвикани од циклонот „Медуза„, вториот крак на Халкидики е поплавен. Грчките власти денеска ги евакуираа туристите, а според податоците на македонското Министерство за надворешни работи, меѓу нив ...

МНР: Во Солун е примен повик од македонско семејство кое не се наоѓа во загрозувачка ситуација

Фактор - 17.07.2017

Во конзулатот во Солун е примен повик од едно македонско семејство кое е на летување, но истото не се наоѓа во опасна загрозувачка ситуација. Од МНР додаваат дека врнежите и силниот ветар се очекува да престанат утре на пладне.

Невреме во Грција, се евакуираат туристи, поплави во Лептокарија, Неа Врасна, Ханиоти...

МКД - 17.07.2017

Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија меѓу останатите и Лепотокарија, ...

Само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун...

Н.Македонија - 17.07.2017

Само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун, по невремето проследено со дожд.

Невреме во Грција: Македонско семејство се јавило во конзулатот во Солун, но не е во опасност

Либертас - 17.07.2017

Поројните дождови што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави по патиштата. Од невремето поплавен е патот Лариса – Козани и Ситонија, вториот крак на Халкидики, односно местата Торони, Порто Куфо и Тристиника.

Невреме во Грција: Се евакуираат Лепотокарија, Парајлија, Неа Врасна, Парга, Ханиоти, Пефкохори, Трикали и Торони

Press24 - 17.07.2017

Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија меѓу останатите и Лепотокарија, ...

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

Стандард - 17.07.2017

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство за надворешни работи информира дека ...

Поплава на Халкидики, се евакуираат туристи

Кајгана - 17.07.2017

Обилните дождови што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави на патиштата и во некои места на вториот крак на Халкидики. Од невремето поплавен е патот Лариса – Козани и местата Торони, Порто Куфо и Тристиника.

Невреме во Грција: Се евакуираат Лепотокарија, Парајлија, Неа Врасна, Парга, Ханиоти, Пефкохори, Трикали и Торони

Сител - 17.07.2017

Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија меѓу останатите и Лепотокарија, ...

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

Скопје24 - 17.07.2017

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство за надворешни работи информира дека ...

Поплави на вториот крак на Халкидики, евакуирани и македонски туристи, дежурен конзулатот во Солун

Сакам да кажам - 17.07.2017

Поројните дождови што ја погодија цела Грција предизвикаа поплави по патиштата. Од невремето поплавен е патот Лариса – Козани и Ситонија, вториот крак на Халкидики, односно местата Торони, Порто Куфо и Тристиника.

Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Макфакс - 17.07.2017

Во силното невреме, проследено со дожд и силен ветер, што го зафати северниот дел од Грција, заглавени се и македонски туристи. Некои од нив на фејсбук со натписи и фотографии од ситуацијата во која се наоѓаат, бараат помош.

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

Телевизија Нова - 17.07.2017

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство за надворешни работи информира дека ...

Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Кајгана - 17.07.2017

Во силното невреме, проследено со дожд и силен ветер, што го зафати северниот дел од Грција, заглавени се и македонски туристи. Некои од нив на социјалните мрежи бараат помош за сместување, објавувајќи статуси, фотографии и видеа за состојбата во ...

Еве колку македонски семејства по невремето на Халкидики се обратиле до конзулатот во Солун

Курир - 17.07.2017

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство за надворешни работи информира дека ...

ГАЛЕРИЈА: Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Press24 - 17.07.2017

Некои од нив на социјалните мрежи бараат помош за сместување, објавувајќи статуси, фотографии и видеа за состојбата во која се наоѓаат. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија меѓу останатите и Лепотокарија, Парајлија, Неа ...

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

Локално - 17.07.2017

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство за надворешни работи информира дека ...

Македонски туристи заглавени во поплавите во Грција

Exclusive.mk - 17.07.2017

Некои од нив на социјалните мрежи бараат помош за сместување, објавувајќи статуси, фотографии и видеа за состојбата во која се наоѓаат. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија меѓу останатите и Лепотокарија, Парајлија, Неа ...

Еве колку македонски семејства по невремето на Халкидики се обратиле до конзулатот во Солун

Пулс24 - 17.07.2017

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство за надворешни работи информира дека ...

Невреме во Грција: Се евакуираат Лепотокарија, Парајлија, Неа Врасна, Парга, Ханиоти, Пефкохори, Трикали и Торони

МК News - 17.07.2017

Дожд и силен ветар го зафатија северниот дел од Грција и предизвикаа големи проблеми за туристите, а одделни места се погодени и од поплави. Грчки медиуми објавија инсерти од поројни дождови, што ги зафатија меѓу останатите и Лепотокарија, ...

По невремето на Халкидики: Едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

Сител - 17.07.2017

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство за надворешни работи информира дека ...

Македонците на Ситонија засега безбедни

Нетпрес - 17.07.2017

Само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики досега се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство за надворешни работи информира дека ...

По невремето на Халкидики: Едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

МК News - 17.07.2017

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство за надворешни работи информира дека ...

По невремето на Халкидики само едно македонско семејство се обратило до конзулатот во Солун

МКД - 17.07.2017

Досега само едно семејство од Македонија кое било на летување во Торони, на вториот крак Ситонија на Халкидики се обратило до Конзулатот во Солун по невремето проследено со дожд. Македонското Министерство за надворешни работи информира дека ...