TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На Мајк Тајсон му е забранет влезот во Чиле

Макфакс - 10.11.2017

Чилеанските власти не му дозоволиле на поранешниот шампион во тешка категорија Мајк Тајсон да влезе во земјата и тој со првиот авион ќе биде вратен назад во САД. Полицијата соопшти дека Тајсон, пради своето кривично досие, не ги исполнува условите ...

Забранет влез за Мајк Тајсон во Чиле

+инфо - 10.11.2017

Чилеанската полиција соопшти дека Тајснон не ги исполнува условите за влез во земјата поради неговите кривични дела. На поранешкиот светски првак во бокс Мајк Тајсон, чилеанските власти му забранија влез во земјата и тој со првиот авион ќе биде ...

Чиле му забрани влез во земјата на Мајк Тајсон

Кајгана - 10.11.2017

На поренешниот боксерски великан Мајк Тајсон во четвртокот му беше забранет влез во Чиле, поради неговото кривично досие, соопшти аеродромската полиција. Имиграциската полиција на меѓународниот аеродром во Сантијаго на Twitter објави фотографија од ...

Забранет влез за Мајк Тајсон во Чиле ...

Н.Македонија - 10.11.2017

Забранет влез за Мајк Тајсон во Чиле На поранешкиот светски првак во бокс Мајк Тајсон, чилеанските власти му забранија влез во земјата и тој со првиот авион ќе биде вратен во САД. Чилеанската полиција соопшти дека Тајснон не ги исполнува условите за ...

Чиле му забрани влез на Мајк Тајсон во земјата

Локално - 10.11.2017

На поранешниот боксерски великан Мајк Тајсон Чиле му забрани влез во земјата поради неговото кривично досие, соопшти аеродромската полиција. Имиграционата полиција на меѓународниот аеродром во Сантијаго објави на Twitter фотографија на 51-годишниот ...

Мајк Тајсон непожелен во Чиле: На аеродром веднаш го вратија назад во авион

Sport 1 - 09.11.2017

Мајк Тајсон требаше да биде дел од церемонија на награди во Сантијаго, Чиле, но не доби дозвола од властите да влезе во земјата. На гала вечер требаше да бидат доделени награди за акциони филмови, а Тајсон требаше да биде специјален гостин.

Чиле му забрани влез на Мајк Тајсон

Newsroom - 09.11.2017

На поранешниот американски боксер Мајк Тајсон чилеанските власти денеска не му дозволија влез во оваа земја и тој со првиот авион ќе биде вратен назад во САД. Чилеанската полиција соопшти дека Тајсон не ги исполнува условите за влез во земјата ...

На Мајк Тајсон му е забранет влезот во Чиле

Вечер - 10.11.2017

Чилеанските власти не му дозоволиле на поранешниот шампион во тешка категорија Мајк Тајсон да влезе во земјата и тој со првиот авион ќе биде вратен назад во САД. Полицијата соопшти дека Тајсон, пради своето кривично досие, не ги исполнува условите ...

(ВИДЕО) Мајк Тајсон приведен на аеродромот во Чиле

Сител - 10.11.2017

На поранешкиот светски првак во бокс Мајк Тајсон, чилеанските власти му забранија влез во земјата, па тој со првиот авион ќе биде вратен во САД. Чилеанската полиција соопшти дека Тајснон не ги исполнува условите за влез во земјата поради неговите ...

ВИДЕО: Забранет влез за Мајк Тајсон во Чиле

А1 On - 10.11.2017

На поранешкиот светски првак во бокс Мајк Тајсон, чилеанските власти му забранија влез во земјата и тој со првиот авион ќе биде вратен во САД. Чилеанската полиција соопшти дека Тајснон не ги исполнува условите за влез во земјата поради неговите ...

На Мајк Тајсон му е забранет влезот во Чиле

Sky - 10.11.2017

Чилеанските власти не му дозоволиле на поранешниот шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон, да влезе во земјата и тој со првиот авион ќе биде вратен назад во САД. Полицијата соопшти дека Тајсон, поради своето кривично досие, не ги исполнува ...

Забранет влез за Мајк Тајсон во Чиле

Р.С.Европа - 10.11.2017

На поранешниот светски првак во бокс Мајк Тајсон, чилеанските власти му забранија влез во земјата и тој со првиот авион ќе биде вратен во САД. Тој беше задржан на аеродромот во Сантијаго. Чилеанската полиција соопшти дека Тајсон не ги исполнува ...

ВИДЕО: Забранет влез за Мајк Тајсон во Чиле

Орбис - 10.11.2017

На поранешкиот светски првак во бокс Мајк Тајсон, чилеанските власти му забранија влез во земјата и тој со првиот авион ќе биде вратен во САД. Чилеанската полиција соопшти дека Тајснон не ги исполнува условите за влез во земјата поради неговите ...