TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шок за навивачите: Кањељас си заминал од Вардар и игра во Германија!? (ФОТО)

Спортклуб - 10.11.2017

Познатиот ирски ракометен новинар Том О’Браниган ја изненади јавноста во Македонија откако на својот профил на Твитер објави информација дека играчот на Вардар, Жоан Кањељас се преселил во Германија, поточно во тимот на Хановер.

Сеир на годината: Кањелас заминал од Вардар за Хановер?

Дерби - 10.11.2017

Коментаторот на ЕХФ, Том О`Бранаген, ја изненади ракометната јавност со лиферување на вест која заслужува да се најде во ударните вести, а тој ја сподели преку својот профил на „Твитер“. Тој јавно запраша, дали Жоан Кањелас го напуштил Вардар без да ...

Случајна грешка или уште едно заминување од Вардар – Канељас во Хановер?

Екипа - 09.11.2017

Шпанскиот бек Жоан Канењас од Вардар се враќа во Германија во составот на Хановер. Намерно или случајно Канењас беше споменат како дел од германскиот бундеслигаш во вчерашниот извештај за победата на хановер против Лудвигсхафен.

„Жоан Канељас го напуштил Вардар, а не кажува“ (ФОТО)

Sport 1 - 09.11.2017

Популарниот коментатор на ЕХФ, Том Обраниган имаше интересен „твит“ вечерва, кој предизвика големо чудење кај него и кај целата ракометна јавност. Во извештајот за натпреварите од германската Бундеслига, порталот „Хендболворлд“ направи мал кикс.