TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Захариевски нов предводник на Пелистер

СуперСпорт - 17.07.2017

Од таборот на битолски Пелистер и официјално потврдија дека нов шеф на стручниот штаб ќе биде Срѓан Захариевски. По заминувањето на Наџи Шенсои по убедливите порази на Пелистер од Лех во Лигата на Европа, клубот го назначи Захариевски за негов ...

Захариевски го презема Пелистер: Традицијата и амбициите ме привлекуваат во Битола

Екипа - 17.07.2017

Срѓан Захариевски е новиот тренер на битолскиот прволигаш Пелистер. Од денеска и официјално ќе ја почне својата работа во клубот наследувајќи го Наџи Шенсои на позицијата шеф на стручен штаб.

Захариевски: Предизвик е да се биде тренер на Пелистер

SportMedia - 17.07.2017

Срѓан Захариевски и официјално е нов тренер на битолчани. Тој денеска (17 часот) ќе го одржи првиот тренинг. "Предизвик е да се биде тренер на еден од нашите најголеми клубови и фактот дека и оваа година има високи амбиции беше причината да ја ...

Срџан Захариевски нов тренер на Пелистер

Телевизија Нова - 17.07.2017

Срџан Захариевски е нов тренер на Пелистер, доаѓа на местото на Наџи Шенсои кој се повлече од тренерската позиција откако Пелистер не го мина првото квалфикациско коло во Европа лигата. Срџан Захариевски со Пелистер во нов предизвик како тренер, по ...