TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Еден милион гледачи на преносот од премиерата на Skoda Karoq

Automedia - 19.05.2017

Skoda вчера го претстави новиот модел Karoq, којшто пристига на местото на Yeti. Покрај 500 гости присутни во музејот Артипелаг во Стокхолм, премиерата на новиот кросовер ја следеа над еден милион интернет корисници.

Škoda Karoq :: Сега и со видео, и тоа два пати

Авто Магазин - 19.05.2017

Синоќа на специјална церемонија во Стокхолм, Škoda го претстави Karoq. Не требаше да претставува изненадување оти првите информации за него веќе ни беа сервирани, но изненади со своите стилски решенија кои не може да се забележат на снимките со ...

Официјална премиера: Новиот Škoda Karoq

Додај Гас - 19.05.2017

Конечно и официјално: Škoda го претстави наследникот на популарниот компактен SUV Yeti на специјален настан организиран во Стокхолм. Новиот Karoq сепак е значително поголем од Yeti – цели 160 mm во должина (4,382 mm).

Официјално: Ова е новиот Škoda Karoq!

CARClub - 18.05.2017

По долгото најавување, чешкиот производител конечно официјално го претстави наследникот на Yeti – запознајте го новиот Karoq! Новиот SUV на Škoda не само што има ново име, туку и влече дизајнерска инспирација од поголемиот Kodiaq.

Škoda Karoq :: Приказна што се развива

Авто Магазин - 18.05.2017

Од денеска и официјално семејството на Škoda е побогато за уште едно име - преставен е новиот Karoq. Стилски обликуваниот кросовер кој го заменува Yeti и досега не беше голема мистерија - Чесите ни го покажаа во маскирано издание на почетокот на ...

Во Стокхолм претставен новиот Škoda Karoq

Авто Плус - 20.05.2017

Наследникот Karoq е значително поголем од досегашниот модел Yeti. Во должина „пораснал“ за 160 mm, а зголемено е и меѓуоскиното растојание за 260 mm, што ветува многу повеќе внатрешен простор.