TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

До кога ќе трае невообичаеното студено време?

Факултети - 21.04.2017

Денес е петок, 21 април 2017 година, 111-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:40, а ќе зајде во 19:24 часот. Денот ќе трае 13 часа и 44 минути. Во утринските часови во крајните северозападни како и во североисточните и централните предели имаме ...

Македонија во жолта фаза: Од утре температури од минус 6

Press24 - 21.04.2017

Македонија денеска на половина територија во жолта алертна фаза како предупредување за опасност од налети на ветер. Утре минималните температури ќе бидат уште 2 до 3 степени пониски од денешниве, особено кон истокот на земјата.

Облачно и студено

МКД - 05.12.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и релативно студено со сончеви периоди. На планините повремено ќе провејува слаб снег, а вдолж Повардарието умерен, на моменти засилен ветер од северен правец.

Студено и ветровито

МРТ - 21.04.2017

Температурите значително ќе опаднат, при што утринските за време на викендот на повеќе места ќе бидат околу или под нулата. Времето денеска суво, студено и ветровито. Ветерот ќе биде северозападен, особено изразен долж повардарието.

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Макфакс - 21.04.2017

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13 степени.

Најнова прогноза на УХМР: Од утре уште постудено

Сител - 20.04.2017

МАКСИМАЛНА ТЕМПЕРАТУРА: 16 Гевгелија, 15 Д. Капија, 14 Струмица, 12 Прилеп, Битола, 11 Скопје, 10 Штип, Виница, Тетово, 9 Тополчани, Пожаране, 8 Охрид, Берово, Претор, 7 Кр. Паланка, 5 Ѓуриште, 2 Маврово, 0 Лазарополе.

Утре ќе студи

Канал5 - 20.04.2017

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 ...

Временска прогноза 21.04.2017: Умерено облачно и студено време

Хитпортал - 21.04.2017

Денес е петок, 21 април 2017 година, 111-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:40, а ќе зајде во 19:24 часот. Денот ќе трае 13 часа и 44 минути. Во утринските часови во крајните северозападни како и во североисточните и централните предели имаме ...

УХМР со вонредна прогноза за престојниот викенд

Сител - 21.04.2017

Утре минималните температури ќе бидат уште 2 до 3 степени пониски од денешниве, особено кон истокот на земјата. Утринските утре ќе бидат во интервал од -6 до 3 степени. Позначајно спуштање ќе се почуствува во Кривопаланечко, во Пелагонија и во ...

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Кајгана - 21.04.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13 степени.

Временска прогноза 20.04.2017: Нестабилно време со врнежи од дожд

Хитпортал - 20.04.2017

Денес е четврток, 20 април 2017 година, 110-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:41, а ќе зајде во 19:23 часот. Денот ќе трае 13 часа и 42 минути. Во утринските часови во Македонија имаме претежно облачно, ветровито и свежо време со осетен пад ...

Метео: Утре облачно и студено, од сабота постепен пораст на температурите

МРТ - 20.04.2017

Температурата во текот на денот дополнително ќе се намали. Од сабота дневните температури ќе бележат постепен пораст. Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно суво, студено и ветровито време, со засилен ветер од северозападен правец ...

Подответе се: Вонредна прогноза на УХМР, од утре уште постудено

Република - 20.04.2017

МАКСИМАЛНА ТЕМПЕРАТУРА: 16 Гевгелија, 15 Д. Капија, 14 Струмица, 12 Прилеп, Битола, 11 Скопје, 10 Штип, Виница, Тетово, 9 Тополчани, Пожаране, 8 Охрид, Берово, Претор, 7 Кр. Паланка, 5 Ѓуриште, 2 Маврово, 0 Лазарополе.

Облачно и студено со засилен северен ветер

А1 On - 20.04.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до ...

ПАК ЌЕ ИМА ДОЖД, НО И МАЛКУ СОНЦЕ: Дневната температура утре до 17 степени

Телеграф - 19.04.2017

Утре времето ќе биде суво, студено и ветровито, а ветерот ќе биде северозападен и особено изразен вдолж Повардарието Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе ...

Вонредна временска - заборавете на пикникот на 1.мај

Press24 - 19.04.2017

Утре времето ќе биде суво, студено и ветровито, а ветерот ќе биде северозападен и особено изразен вдолж Повардарието. Температурите значително ќе опаднат, утринската од минус два до четири, а дневната од шест до 13 степени.

До кога ќе трае невообичаеното студено време?

Скопје инфо - 21.04.2017

Денес е петок, 21 април 2017 година, 111-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:40, а ќе зајде во 19:24 часот. Денот ќе трае 13 часа и 44 минути. Во утринските часови во крајните северозападни како и во североисточните и централните предели имаме ...

УХМР – Утре и во недела постудено од денес

Здравство24 - 21.04.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени.

Декемвриски април: Студен и облачен петок

Таратур - 21.04.2017

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од минус 5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13 степени.

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно и постудено

Макфакс - 20.04.2017

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно и постудено со сончеви периоди, во северозападните делови со услови за локален слаб дожд, а на планините слаб снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се очекува ...

Денеска снег во Македонија - наредната недела температурен шок

Press24 - 20.04.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 ...

Денеска дожд и силен ветер

+инфо - 20.04.2017

Утре времето ќе биде суво, студено и ветровито, а ветерот ќе биде северозападен и особено изразен вдолж Повардарието. Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег.

За викендот постудено и ветровито

Канал5 - 21.04.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од - 6 до 3 степени.

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Точка - 21.04.2017

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13 степени.

ПРОЛЕТТА НИ ДОНЕСЕ ЧУДНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Какво ќе биде времето утре?

Телеграф - 20.04.2017

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 степени Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните ...

Зимата никако да си замине – студено и ветровито време

Шеталиште - 20.04.2017

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег. Ќе дува засилен ветер од западен и северозападен правец, а најсилен се очекува да биде во југозападните и ...

УХМР со вонредна најава

Скопје инфо - 21.04.2017

Утре минималните температури ќе бидат уште 2 до 3 степени пониски од денешниве, особено кон истокот на земјата. Утринските утре ќе бидат во интервал од -6 до 3 степени. Позначајно спуштање ќе се почуствува во Кривопаланечко, во Пелагонија и во ...

Променливо облачно и студено

Позитив.мк - 21.04.2017

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до 4 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 2 до 13 степени.

Времето во Македонија променливо облачно и студено

Телевизија Нова - 20.04.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 ...

За викендот постудено и ветровито

Телевизија Нова - 21.04.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени.

Во Македонија денеска ледено – Дожд, снег и силен ветер

Репортер - 20.04.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 ...

Од ладно, поладно – викендов постудено и ветровито!

Република - 21.04.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени.

ФОТО: Деве Баир во бело - еве каде вееше снег

Press24 - 20.04.2017

На Граничниот Премин Деве Баир се е бело. Студениот и влажен бран донесе и снег во Македонија. Инаку, времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во ...

За викендот постудено и ветровито време

Канал 77 - 21.04.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени.

Времето денеска: променливо облачно и ветровито

Р.С.Европа - 21.04.2017

Во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 степени.

За викендот постудено и ветровито

ТВ21 - 21.04.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени.

Времето денеска студено и ветровито

Мета - 21.04.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено, со засилен северен ветер долж Повардарието и во источните делови од земјава. Утринската температура ќе се движи од минус 4 до 3 Целзиусови степени, а дневната ќе се искачи до 14 степени.

Облачно и студено време со северен ветер

МКД - 21.04.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен во Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 ...

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени

еМагазин - 21.04.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од - 6 до 3 степени.

Променливо облачно и студено време со засилен северен ветер

Курир - 21.04.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 ...

За викендот постудено и ветровито

А1 On - 21.04.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени.

Променливо облачно и студено време со засилен северен ветер

Тера - 21.04.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 ...

Какво време не очекува за викендот?

БркајРабота - 21.04.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени.

Облачно и студено време - дува силен ветер

Сител - 21.04.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 ...

Викендов постудено и ветровито време со пониски температури

Либертас - 21.04.2017

Температурите утре ќе се спуштат за дополнителни два до три степени во однос на денешните, особено кон истокот на земјата. Според УХМР, утринските темпераратури утре ќе бидат во интервал од – 6 до 3 степени.

Времето денес променливо облачно и студено...

Н.Македонија - 21.04.2017

Времето денес променливо облачно и студено Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови.

Облачен и студен петок со засилен северен ветер

Канал 77 - 21.04.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до ...

Променливо облачно и студено време

Пулс24 - 21.04.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 ...

Надвор кочан како да е зима – викенд временска прогноза

Gotvi.mk - 21.04.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови.Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 ...

Променливо облачно и студено време со засилен северен ветер

Вистина.мк - 21.04.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со засилен северен ветер, особено повеќе ќе биде изразен вдолж Повардарието и во источните делови. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од шест до 13 ...