TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одлични вести за љубителите на Толкин, Amazon најави нова серија

IT.mk - 14.11.2017

Amazon објави дека ги купува телевизиските права за Господарот на прстените од Џ. Р. Р. Толкин. Веќе од поодамна се шпекулира дека компанијaта ќе работи на серија, а ова е само подврда на шпекулациите.

„Амазон“ ќе прави тв-серија од „Господар на прстените“

Сакам да кажам - 14.11.2017

Компанијата „Амазон“ ги откупи телевизиските права за „Господар на прстените“, што е нејзиниот најамбициозен и најскап потег досега, во обид да привлече гледачи на својот стриминг канал „Прајм“.

Амазон ќе прави серија од Господар на прстените

Оff.net - 14.11.2017

Видео стриминг сервисот објави дека ги добил правата за делото на Толкин и најави снимање на серија од повеќе сезони со потенцијални спин-офи на приказната. Телевизиската адаптација ќе раскажува приказни од периодот пред Дружината на прстенот, ...

Се снима ТВ серија заснована на „Господар на прстените“

Курир - 14.11.2017

Имено, приказната ќе биде околу тоа што се случувало пред онаа во „Дружината на Прстенот”, како што гласи првиот дел од трилогијата на Џ.Р.Р. Толкин. Ворнер според гласините, за тоа преговарал и со Нетфликс и со ХБО, но правата на крај му припаднале ...

Ќе се снима ТВ-серија „Господарот на прстените“

Репортер - 14.11.2017

Компанијата „Амазон“ ги откупи телевизиските права за „Господарот на прстените“ и објави дека ќе продуцира неколку сезони од серијата која ќе ја следи приказната што му претходи на „Братството на прстенот“, првиот дел од филмска трилогија.

Се снима ТВ серија „Господар на прстените“

Нетпрес - 14.11.2017

Компанијата Амазон ги откупи правата за снимање на серијата „Господар на прстените”, којашто ќе се емитува на нивниот стриминг сервис „Прајм Видео”. Имено, приказната ќе биде околу тоа што се случувало пред онаа во „Дружината на Прстенот”, како што ...

Се снима ТВ серија заснована на „Господар на прстените“

24 Вести - 14.11.2017

Компанијата Амазон ги откупи правата за снимање на серијата „Господар на прстените", којашто ќе се емитува на нивниот стриминг сервис „Прајм Видео". Имено, приказната ќе биде околу тоа што се случувало пред онаа во „Дружината на Прстенот", како што ...

Се снима ТВ серија заснована на „Господар на прстените“

Алфа - 14.11.2017

Компанијата Амазон ги откупи правата за снимање на серијата „Господар на прстените", којашто ќе се емитува на нивниот стриминг сервис „Прајм Видео". Компанијата Амазон ги откупи правата за снимање на серијата „Господар на прстените", којашто ќе се ...

Се снима ТВ серија заснована на „Господар на прстените“

+инфо - 14.11.2017

Господар на прстените е едно од најпопуларните и најзначајните книжевни дела на жанрот епска фантастика. Компанијата Амазон ги откупи правата за снимање на серијата Господар на прстените, којашто ќе се емитува на нивниот стриминг сервис Прајм Видео.