TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Го избодел сопругот на сестра му која била на интензивна

+инфо - 19.05.2017

Во Клиничката болница во Тетово бил донесен А.А. (42) од село Зајас, со повреди нанесени од остар предмет. Во Клиничката болница во Тетово вчера бил донесен А.А. (42) од село Зајас, кичевско, со повреди нанесени од остар предмет на левото рамо и во ...

Среде болница го избодел зетот со нож

Нетпрес - 19.05.2017

Четириесет и двегодишниот А.А. од селото Зајас е сериозно повреден од братот на неговата сопруга, во инцидент кој се случил во четвртокот претпладнето околу 10 часот во тетовската болница, информираше тетовската полиција.

Шурата го пробол зетот во семејна кавга...

Н.Македонија - 19.05.2017

Шурата го пробол зетот во семејна кавга Вчера во 10:05 часот во полициската станица Тетово, од Клиничка болница Тетово пријавиле дека е донесен 42-годишниот А.А. од кичевско село Зајас, со повреди нанесени од остар предмет во пределот на левото рамо ...

Обид за убиство во Тетово, го избодел зетот со нож

Сител - 19.05.2017

Четириесет и две годишниот А.А. од Зајас е сериозно повреден од братот на неговата сопруга. Инцидентот се случил вчера околу 10 часот во тетовската болница. Според информациите од полицијата А.А. и М.Д.

Шура го нападнал со нож зетот оти мислел дека му ја разболел сестрата

Макфакс - 19.05.2017

Четириесет и двегодишен жител на кичевското село Зајас во четвртокот бил ранет со нож од својот шура, по што со повреди во пределот на левото рамо и во левата натколеница бил пренесен во Клиничка болница Тетово. Од извршениот разговор со А.А.

Обид за убиство во тетовската болница

Press24 - 19.05.2017

Четириесет и две годишниот А.А. од Зајас е сериозно повреден од братот на неговата сопруга. Инцидентот се случил вчера околу 10 часот во тетовската болница. А.А. и 30-годишниот М.Д. во кичевско Горно Строгомиште биле во болницата да ја посетат ...

Шура го нападнал со нож зетот оти мислел дека му ја разболел сестрата

Кајгана - 19.05.2017

Четириесет и двегодишен жител на кичевското село Зајас бил ранет со нож од својот шура, по што со повреди во пределот на левото рамо и во левата натколеница бил пренесен во Клиничка болница Тетово. Од извршениот разговор со А.А.

Обид за убиство во тетовската болница: Го избол зетот со нож

Република - 19.05.2017

Четириесет и две годишниот А.А. од Зајас е сериозно повреден од братот на неговата сопруга. Инцидентот се случил вчера околу 10 часот во тетовската болница. Според информациите од полицијата А.А. и М.Д.

Со нож го пробол зетот

МКД - 19.05.2017

Вчера во 10.05 часот во полициската станица-Тетово, од Клиничка болница Тетово било пријавено дека е донесен 42-годишниот А.А. од кичевското село Зајас, со повреди нанесени од остар предмет во пределот на левото рамо и во левата надколеница.

Обид за убиство во Тетово, го избодел зетот со нож

Exclusive.mk - 19.05.2017

Четириесет и две годишниот А.А. од Зајас е сериозно повреден од братот на неговата сопруга. Инцидентот се случил вчера околу 10 часот во тетовската болница. Според информациите од полицијата А.А. и М.Д.

Убиство во обид врз 42-годишен жител на Кичевско

Либертас - 19.05.2017

Триесетгодишниот М.Д. од Горно Строгомиште, Кичевско со нож му нанел повреди на А.А. (42) од село Зајас, Кичевско по што сам се пријавил во полиција и го признал делото. Како што соопшти денеска МВР, вчера во 10:05 часот во Полициската станица ...

Хорор во Тетово! Се обидел да го убие зетот

Пулс24 - 19.05.2017

Четириесет и две годишниот А.А. од Зајас е сериозно повреден од братот на неговата сопруга. Инцидентот се случил вчера околу 10 часот во тетовската болница. Според информациите од полицијата А.А. и М.Д.

Обид за убиство врз 42-годишен жител на Кичевско

А1 On - 19.05.2017

Триесетгодишниот М.Д. од Горно Строгомиште, Кичевско со нож му нанел повреди на А.А. (42) од село Зајас, Кичевско по што сам се пријавил во полиција и го признал делото. Како што соопшти денеска МВР, вчера во 10:05 часот во Полициската станица ...

ОБИД ЗА УБИСТВО ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА: Кичевчанец со нож го избол сопругот на неговата сестра

Телеграф - 19.05.2017

Повредениот во сериозна состојба, но надвор од животна опасност е задржан на болничко лекување. Напаѓачот, кој избегал, подоцна сам се пријавил во тетовската полициска станица Жител на кичевско Горно Строгомиште со нож го избол својот зет, односно ...

Пробал да го убие зетот, убеден бил дека поради него сестра му е на интензивна

Република - 19.05.2017

Вчера од Клиничката болница во Тетово во тамошната полиција пријавиле дека донесен е А.А. (42) од с.Зајас, кичевско, со повреди нанесени од остар предмет во пределот на левото рамо и во левата надколеница. Од извршениот разговор со А.А.

Среде болница го избодел зетот со нож

Точка - 19.05.2017

42-годишниот А.А. од селото Зајас е сериозно повреден од братот на неговата сопруга, во инцидент кој се случил во четвртокот претпладнето околу 10 часот во тетовската болница, информираше тетовската полиција. Според информациите од полицијата А.А.

Го избол зетот со нож во тетовската болница

Фактор - 19.05.2017

А.А.(42) од селото Зајас вчера околу 10 часот во болницата во Тетово е сериозно повреден од братот на неговата сопруга. А.А. и М.Д. (30) во кичевско Горно Строгомиште биле во болницата да ја посетат нивната сопруга и сестра, по што братот вознемирен ...

Обид за убиство во тетовска болница

Канал5 - 19.05.2017

Четириесет и две годишен жител од Зајас е сериозно повреден од братот на неговата сопруга. Инцидентот се случил вчера во тетовската болница. Според информациите од полицијата двајцата се сретнале во болница каде биле да ја посетат нивната сопруга и ...

Обид за убиство во Тетово, го избодел зетот со нож

БркајРабота - 19.05.2017

Четириесет и две годишниот А.А. од Зајас е сериозно повреден од братот на неговата сопруга. Инцидентот се случил вчера околу 10 часот во тетовската болница. Според информациите од полицијата А.А. и М.Д.

Почнал да го боде зетот со нож – Обид за убиство во тетовската болница

Репортер - 19.05.2017

Четириесет и две годишниот А.А. од Зајас е сериозно повреден од братот на неговата сопруга. Инцидентот се случил вчера околу 10 часот во тетовската болница. А.А. и 30-годишниот М.Д. во кичевско Горно Строгомиште биле во болницата да ја посетат ...