TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЈСП со пресврт до победа во дуелот со Еуро Табак

Оff.net - 10.11.2017

Екипите на Лукоил и ЈСП со победи го заокружија 6. коло во Бизнис лигата на ...

Бизнис-лига: „Петарди“ на ЈСП и на Лукоил

Екипа - 09.11.2017

Со вечерашните победи на ЈСП и на Лукоил беше заокружено уште едно коло во Бизнис-лигата. ЈСП со пресврт до победа во дуелот со Еуро Табак Еуро Табак 3-5(2-1) ЈСП Еуро Табак : Дејан Младеновски 5’ 39’ Коста Гичев 12’ ЈСП: Даниел Антовски 16’ Марјан ...

ЈСП со пресврт до победа во дуелот со Еуро Табак

Точка - 10.11.2017

Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. Во динамичен натпревар Лукоил го совлада ЕЛЕМ ЕЛЕМ 1-5(0-2) Лукоил ЕЛЕМ: Златко Станкоски 25’ Лукоил: Мартин Алаѓозовски 4’ 7’ 23’ 35’ Анѓелчо Арсов 40’ Динамично прво ...