TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тричковски: Норвешка игра со поинаков стил, но ние треба да го наметнеме нашиот

Екипа - 10.11.2017

Македонскиот фудбалски тим утревечер (18.30 часот) на арената „Филип Втори“ игра против Норвешка за заокружување на активностите во 2017 година. Мечот е пријателски, но како што вели напаѓачот Иван Тричковски, за нашите репрезентативци има идентична ...

Домашната репрезентација ги заврши подготовките за дуелот со Норвешка

Алсат-М - 10.11.2017

Домашната репрезентација со денешниот тренинг ги заврши подготовките во Скопје во пресрет на утрешниот дуелот со Норвешка. Од тактички аспект, тренерот Ангеловски и неговите соработници тестираа неколку опции на секој тренинг, како разни играчи би ...

Муслиу: Се чувствувам подобро, посакуваме триумф и против Норвешка

Екипа - 10.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација утре, со почеток во 18.30 часот, на арената „Филип Втори“ ќе го одигра последниот натпревар во 2017 година. Репрезентативците сакаат да ја заокружат со уште еден успех, по позитивните резултати што ги направија ...

Македонските фудбалери размислуваат за победа во утрешниот дуел против Норвешка

Курир - 10.11.2017

Откако селекторот Игор Ангеловски реши да го ослободи од обврските голгетерот на Палермо, Александар Трајковски, најверојатно на утрешниот меч шанса во нападот покрај Пандев ќе добие и Иван Тричковски. – Се работи за незгоден противник.

Муслиу: Драго ми е што многумина зборуваат за нашите добри резултати

Gol.mk - 10.11.2017

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски се соочи со многу проблеми пред мечот со Норвешка утре од 18.30 часот во Скопје. Без Несторовски и Адеми, нашиот национален тим ќе се обиде да ги повтори партиите со Белорусија и Турција, ...

Тричковски: За нас дуелот со Норвешка е како – квалификациски меч!

Sport 1 - 10.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација утре ќе го одигра својот последен меч за оваа календарска година, пријателскиот дуел со Норвешка (18.30 часот) на Националната Арена „Филип Втори“, на кој црвено-жолтите посакуваат победнички крај на годината.

Тричковски: Се надевам дека победнички ќе ја завршиме годината

Gol.mk - 10.11.2017

Македонската А репрезентација ги финишира подготовките за триумфален крај на 2017 година во која имаме само еднаш загуби и тоа од Шпанија и е во низа од четири натпревари без пораз. Искусниот репрезентативец Иван Тричковски вели дека формата и ...

Со Тричковски и Пандев ќе ја напаѓаме Норвешка

Екипа - 09.11.2017

Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски, полека ги склопува коцките на мозаикот за пријателскиот натпревар против Норвешка, што в сабота (18.30 часот) ќе се одигра на арената „Филип Втори“ во Скопје.

Адеми дефинитивно ја пропушта Норвешка

Сител - 09.11.2017

Актуелни деновиве се и три македонски фудбалски селекции Сениорите се подготвуваат за пријателски натпревар на арената Филип Втори каде во сабота ќе гостува Норвешка во дуелот кој ќе се игра од 18:30 часот Селекторот Игор Ангеловски, дефинитивно ...

Македонија без Адеми против Норвешка

Курир - 09.11.2017

Ангеловски дополнително ги повика Кире Маркоски и Анес Османовски, а не планира нови играчи. Неизвесноста околу настапот на Висар Муслиу и на Кире Ристевски е присутна и натаму. Во таква ситуација за очекување е Ѓоко Зајков да биде стартер на ...

Адеми дефинитивно отпадна за Норвешка, Ангеловски не повикува ново име

Gol.mk - 09.11.2017

Селекторот на А-репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски, нема да може да смета на Аријан Адеми на пријателскиот меч против Норвешка кој се игра во Скопје. Фудбалерот на Динамо заработи повреда на еден од тренинзите на хрватскиот трофеен ...

Македонските фудбалери размислуваат за победа во утрешниот дуел против Норвешка

Канал5 - 10.11.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија го одработи и последниот тренинг пред утрешниот контролен пријателски меч против Норвешка. Откако селекторот Игор Ангеловски реши да го ослободи од обврските голгетерот на Палермо, Александар Трајковски, ...

Муслиу: „Ќе се обидеме повторно да ја израдуваме јавноста“

Sport M - 10.11.2017

Репрезентацијата на Македонија е подготвена да ја заврши 2017 со позитивен резултат против Норвешка. Првата победа во меѓусебните дуели против Норвешка ќе ја бараме утре во 18:30 часот на Националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Тричковски: За нас е исто - Пријателски како квалификациски меч, одиме на победа

SportMedia - 10.11.2017

Нашата А селекција е подгототвена за победнички крај на годината, а треба да најдеме рецепт да ја надмудриме Норвешка, утре од 18,30 часот на „Филип Втори“ арената. Во 2017 година само Шпанија не порази, а сме во убав тренд од четири меча на кои ...

Селекторот ќе испроба нови комбинации

Слободен Печат - 10.11.2017

Селекторот Игор Ангеловски нема да може да смета на неколку стандардни првотимци, па во претстојниот дуел ќе мора да настапи со комбиниран состав. Македонската фудбалска репрезентација денеска ќе го одигра последниот натпревар во 2017 година.

Аријан Адеми нема да биде на располагање на селекторот Игор Ангеловски

24 Вести - 09.11.2017

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија ги одработува подготовките за пријателскиот дуел со Норвешка. Аријан Адеми нема да биде на располагање на селекторот Игор Ангеловски откако деталните прегледи на додоа зелено светло за негов настап ...

Адеми дефинитивно отпадна за Норвешка!

Спортски - 09.11.2017

Македонските репрезентативци се подготвуваат за пријателски натпревар на арената „Филип Втори“ каде во сабота ќе гостува селекцијата на Норвешка. Селекторот Игор Ангеловски, дефинитивно нема да може да смета на Аријан Адеми.

Македонските фудбалери размислуваат само за победа против Норвешка

Сител - 10.11.2017

Фудбалската репрезентација на Македониа го одработи и последниот тренинг пред утрешниот контролен пријателски меч против Норвешка. Откако селекторот Игор Ангеловски реши да го ослободи од обврските голгетерот на Палермо, Александар Трајковски, ...

Тричковски: Ќе се обидеме пак да ја израдуваме јавноста

Шеталиште - 10.11.2017

Македонската А репрезентација ги финишира подготовките за триумфален крај на 2017 година во која имаме само еден пораз од Шпанија и низа од четири натпревари без пораз. Првата победа во меѓусебните дуели против Норвешка ќе ја бараме утре во 18:30 ...

Македонските фудбалери размислуваат за победа во утрешниот дуел против Норвешка

ТВ21 - 10.11.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија го одработи и последниот тренинг пред утрешниот контролен пријателски меч против Норвешка. Откако селекторот Игор Ангеловски реши да го ослободи од обврските голгетерот на Палермо, Александар Трајковски, ...

Тричковски: „Утрешниот натпревар ќе го играме како квалификациски, а не како пријателски натпревар“

Sport M - 10.11.2017

Македонската А репрезентација ги финишира подготовките за триумфален крај на 2017 година во која имаме само еден пораз од Шпанија и низа од четири натпревари без пораз. Првата победа во меѓусебните дуели против Норвешка ќе ја бараме утре во 18:30 ...

Македонските фудбалери размислуваат за победа во утрешниот дуел против Норвешка...

Н.Македонија - 10.11.2017

Македонските фудбалери размислуваат за победа во утрешниот дуел против Норвешка Фудбалската репрезентација на Македонија го одработи и последниот тренинг пред утрешниот контролен пријателски меч против Норвешка.