TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Борусија Дортмунд го оствари тоа што го најави, Дембеле суспендиран

24Фудбал - 13.08.2017

Младиот Французин ја доби својата казна откако не се појави на тренингот на својот тим. Како што најавија дел од челниците на германскиот бундеслигаш во текот на вчерашниот ден, тоа денес и се исполни, Борусија Дортмунд го суспендираше Осман Дембеле ...

Борусија ја продолжи суспензијата за Дембеле

SportMedia - 13.08.2017

Неизвесна и понатаму е судбината на Осман Дембеле како играч на Борусија од Дормунд. Особено што веќе извесен период е под клупска суспензија, казна која ја доби поради еден пропуштен тренинг со другиот дел од тимот.

Борусија Дортмунд ја продолжи казната на Усман Дембеле

Стандард - 13.08.2017

Раководството на Борусија Дортмунд соопшти дека казната на плејмејкерот на тимот Усман Дембеле е продолжена на неодредено време, откако претходно оваа недела францускиот репрезентативец реши да го пропушти тренингот, изразувајќи желба да премине во ...

Официјално: Дембеле заработи суспензија

Спортски - 13.08.2017

Борусија Дортмунд официјално го суспендираше младиот Осман Дембеле. Борусија одлучи да го казни Дембеле поради незаодовлството што клубот не го пушти да замине во Барселона. Иако изминатото лето клубот му вети на Дембеле дека ќе го пушти ако ...

Официјално: Дембеле е суспендиран поради форсирањето да прејде во Барселона

Спортклуб - 13.08.2017

Борусија Дортмунд се огласи со официјално соопштение. Денеска утринава пристигна информација која вели дека „Милионерите“ го суспендирале Усман Дембеле. Борусија Дортмунд одлучи да го суспендира Дембеле се додека не се реши неговата судбина.

Дембеле ќе тренира сам и ќе чека трансфер на „Камп ноу“

Екипа - 13.08.2017

Раководството на Борусија Дортмунд нема намера да го врати Усман Дембеле во првиот тим по низата инциденти што младиот Французин ги направи во обид да издејствува трансфер во Барселона. Тој најпрвин влезе во конфликт со голманот Бурки, а наредниот ...

Нема промена на ситуација: Дортмунд и Дембеле не се договорија, се чека потег на Барселона

Дерби - 13.08.2017

Младиот француски интернационалец, Усман Дембеле и понатаму останува проблем за Борусија Дортмунд. Имено „милионерите“ излегоа со официјално соопштение во кое посочија оти Усман останува суспендиран и ќе може да тренира индивидуално надвор од ...

Состанок, па конечна одлука: Дортмунд ќе „пресече“ за Дембеле

Дерби - 12.08.2017

Бундеслигашот Борусија Дортмунд за кратко време ќе донесе одлука кога е во прашање иднината на талентираниот напаѓач Усман Дембеле. Францускиот репрезентативец не се појави на тренингот на „милионерите“ во четвртокот по што беше суспендиран од ...

Состанок, па конечна одлука: Дортмунд ќе „пресече“ за Дембеле

Точка - 12.08.2017

Бундеслигашот Борусија Дортмунд за кратко време ќе донесе одлука кога е во прашање иднината на талентираниот напаѓач Усман Дембеле. Францускиот репрезентативец не се појави на тренингот на „милионерите“ во четвртокот по што беше суспендиран од ...